Ustawienie satelity

rmaya

New member
Nie wiem, czy dobry dział ale...

Tematów podobnych do mojego jest mnóstwo ale nie ma dokładnie identycznej sytuacji.
Ustawiłem antenę z miernikiem satfinder z mediamarktu (nie mogę wkleić linku)
Przy pierwszym podłączeniu ustawiłem miernik na 5 i maksymalnie udało mi się poprawić wynik do 6,5 przez kręcenie anteną.

Zadowolony zszedłem do TV i doopa: siła sygnału:0 jakość sygnału:0.
Gdzie może leżeć problem?

rozumiem, że gdyby było zwarcie na kablu, czy też jakieś z nie problemy to miernik nic by nie pokazał?

Orange TV na dekoderze sagemcom whd 80
 

djpimpek

New member
Kolego ja bym to sprawdził innym tunerem, dopiero panikował... Trudno coś powiedzieć narazie. Miernik złapał hotbirda chociaż? Może zasilanie LNB w tunerze źle ustawione?
 

dabc

New member
To jest od Orange dekoder? Może jak nie pójdzie coś to monterów z Orange zawołać? A co do tego miernika...Złapał sygnał, to teraz można ustawiać plus minus te kilka centymetrów patrząc na pasek siły i jakości sygnału w menu dekodera. Jak duża jest antena (średnica w centymetrach)? Jak długi jest kabel? Jaki konwerter jest zastosowany o ile jest to wiadomo, na naklejce jest. Ja sam mam tylko telewizję na kartę smart HD+ i niektóre kanały czasami przytną, chciałem mieć luksus by dobiło z 70% jakości i 90% siły do 90/90%, kupiłem nowy konwerter i niestety...50zł w piz... Z 70% jakości mam max 60%.

Wysłane z mojego XT1072 przy użyciu Tapatalka
 

pintr

New member
satelitów nadających obok hotbirda jest sporo , pewnie złapałeś innego satelitę.Próbuj zmienić ustawienie anteny lewo prawo aż złapie inny sygnał i wtedy zobacz czy masz hotbirda.Zeby sobie pomóc jeśli posiadasz smartfona zainstaluj sobie polski program satfinder ,pokaże tobie dosyć dokładnie jak ma byc ustawiona antena , i wtedy koryguj delikatnie góra ,dół , lewo prawo , małymi ruchami.
 

Gie

Member
Bez reklam
Antenę warto ustawiać w dwie osoby. Na dekoderze nie ustawiać na pasek ale włączyć go normalnie na jakimś kanale. Kiedy na mierniku sygnał będzie najmocniejszy, chwilę poczekać i sprawdzić czy pojawi się obraz na ekranie. Jeśli nie to obrócić lekko w lewo. Znowu powinno coś złapać, ustawić z grubsza precyzyjnie. Jeśli pojawi się obraz to możemy bawić się w "dopieszczanie" ustawienia. Jeśli nie to dalej przesuwamy lekko w lewo. Warto na początku ustawiania zrobić sobie jakąś kreskę na maszcie i obejmie anteny tak żeby wiedzieć gdzie zaczynaliśmy. Bo jeśli kręcenie w lewo nic nie da to trzeba w prawo.
 

Garos

New member
Podczas skręcania anteny na dobre nie odłączaj miernika,kontroluj sygnał i dociągaj nakrętki np.po przekątnej, góra dół lub lewa prawa.
 
Do góry