dekoder nc+

olooo

New member
witam

chcem kupic jakis dekoder, wzialem z pracy arive 203 na probe ale jakas skomplikowana i ma tylko jedno wejscie na antene a chcem miec dwa i nagrywarke, takze ktory lepszy ?

TUNER SATELITARNY DEKODER HD WBUDOWANY DYSK 500GB (5414980261) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
DEKODER NC+ TELEWIZJA NA KARTĘ DYSK 250 GB 7176 (4957522979) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

chyba do obydwu moge wsadzic karte od c+ bezposrednio bez zadnych modułów ? ewentualnie jakies inne propozycje za 2-3 stówy ?

rozumiem ze aby korzystac np z takiego dekodera http://www.sklep-tvsat.com/tunery-hdtv-linux/117-cr650.html bym musial jeszcze dokupic zewmetrzny dysk twardy zeby nagrywac i przewijac ? A czy w taki dekoder moge karte od canal+ wsadzic bezposrednio i zadziala czy wtedy trzeba jeszcze uzyc dodatkowego modulu CI+ za okolo 3 stówy ?

dzieki
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Szczerze mówiąc to w obu przypadkach szału nie ma
Pierwszy dekoder ma gniazdo na moduł CI oraz slot na kartę .W gniazdo włożysz moduł NC+ Mix (189zł ) miesiąc masz za darmo następnie wybierasz abonament ,albo jeżeli masz starą aktywną kartę cyfry + (jeszcze z czasów przed połączeniem z enką
W slot na kartę możesz włożysz kartę np.Smart HD i korzystać z usługi pre-paid

Drugi tuner jest po umowach ,są dość stare tunery regenerowane (nowa folia,nowy pilot) ma już kartę dekodującą (sparowaną z tym tunerem) co oznacza że działa tylko z nim ,tutaj podobnie wybierasz abonament i sobie oglądasz
 

olooo

New member
mam karte jeszcze z dawien dawna kiedy to brat wzial abonament jeszcze w samej cyfrze plus, na multiroom, pakiet za jakies 90 zl, jedna karte teraz dał mi i bedziemy sie zrzucac na abonament, wiec full pakiet za 45 ;] takze jedyne czego mi potrzeba to dekodera,,, tak wiec reasumujac i z jednym i drugim by mi dzialało ?
musze sie upewnic bo juz mam dosc kupowania i odsylania, masakra..

ewentualnie ktos ma jakis typ polecic jesli nie ktorys z tych ? kilka stów moge dac, byle tylko miec jakis dobry prosty dekoder z latwa obsluga, łatwe przewijanie, nagrywanie, wmiare sprawne przerzucanie kanałow, ewentualnie stworzenie jakiejs listy kanałow ulubionych...
nie chcem zadnych ipli, youtubow i innych wymysłów, od tego mam smarta w tv

dzieki
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Drugi dekoder (ten z dyskiem 250gb ) działać nie będzie bowiem ma kartę która jest sparowana ,po prostu - albo ta karta ,albo żadna

Jeżeli chodzi o ten pierwszy dekoder to niestety nie wiem co to jest za dekoder ,i nie potrafię powiedzieć czy będzie to działać

Ja mam Technisata Digyboxx C+ to jest dekoder zrobiony pod cyfrę (nc+) .Ma bardzo dobry obraz i dźwięk ,jest stabilny .Dodatkową zaletą jest banalna obsługa ,nawet osoby "na bakier z techniką" sobie poradzą ,dodatkową zaletą jest wbudowany asystent który poprowadzi krok po kroku przy konfiguracji
Małą wadą jest czas uruchomienia i wyłączenia trzeba poczekać ok.10 sekund na włączenie /wyłączenie.Druga sprawa to szyfrowanie nagrań co oznacza, że nagrane programy można odtworzyć tylko na tym dekoderze (nie ma możliwości odtworzenia np.na komputerze) .Co prawda nie ma wbudowanego dysku ,ale mam podłączony dysk WD 500gb do gniazda usb i działa bez najmniejszego problemu ,nagrywanie jest najprostsze z możliwych - naciskasz jeden przycisk na pilocie(oprócz tego są inne tryby nagrywania) .Sam pilot fajnie leży w dłoni i działa nawet pod dużymi kątami (nie trzeba celować w dekoder) .Dekoder ma gniazdo CI oraz slot na kartę ,u mnie chodzi na karcie Smart HD jak na razie nie miałem z nim problemu ,a użytkuję go prawie 2 lata

Jest jeszcze jedna opcja - jeżeli masz tuner satelitarny wbudowany w telewizor to bez sensu żebyś w ogóle kupował następny tuner .Trzeba moduł Aston Crypt ,w moduł wsadzasz kartę i oglądasz
 
Ostatnia edycja:

olooo

New member
mam modul i jutro odesle, tv wolno dziala z modułem, pozatym mam tylko jedno wyjscie antenowe w tv, pozatym bardzo niestabilnie dziala z moim philipsem 7509 raz widzi moduł, po chwili nie i komunikat ze brak sygnału albo inne cuda, masakra, musze kupic dekoder i miec spokoj, wczoraj pol finalu ligi mistrzow stracilem bo cos sie porypalo


ogolnie rozumiem ze jak kupie polecony Digyboxx C+ to bezposrednio wkładam karte cyfry+ i bedzie dzialac, bez zadnego modułu ?
słaby w tym jestem i nie czaje po co w dekoderze ten modul skoro odpala karte bezposrednio...
musze sie tylko upewni ze wsio zadziala, bo nie chcem kupowac dekodera za 3 stowy a pozniej jeszcze modulu za kolejne, do tego jeszcze dysk dojdzie ale to juz poradze i dokupie z czasem..

tak jak ogladam teraz to widze ze ma jedno wyjscie ant ; / nie wiem po co kupowałem podwojny konwerter i ciagnalem dwa kable, ktos twierdzil ze zeby nagrywac trzeba miec dwa a tu widze jedno, nie czaje...
 
Ostatnia edycja:

olooo

New member
a jakis dekoder do ktorego wloze karte bezposrednio i ma 2 wejscia ant ?
mowie o czyms w miare normalnej cenie,,, ogolnie cos takiego jak dekoder cyfry pace, da sie kupic cos takiego ?
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
help ludzie, na pewno jest jakis dekoder na 2 kable w ktory moge wsadzic karte cyfry +

Dlaczego na dwa kable :)

Będzie jeden i drugi z tym że ten drugi to regenerowany z wgranym linuksem co daje większe możliwości
Może być też np.Opticum HD X406p .Jeżeli zależy Ci tez na naziemnej telewizji kup dekoder combo (z wbudowaną głowicą DVB-T ) a najlepiej też z DVB-T2 bo i tak za chwilę trzeba będzie przejść na nowy standard .Już wszyscy nasi sąsiedzi tak nadają - Czesi ,Słowacy a nawet Rosjanie
 

olooo

New member
a co sadzisz o enigmie z linka powyzej bo juz ja wczoraj zamowilem, trafny to bedzie zakup ?

generalnie ta dwukablowosc polega tylko na tym ze w tym samym momencie moge ogladac i nagrywac inne kanaly z innych pasm, a na jednym kablu juz nie, ? czy jeszcze to czyms sie rozni,,
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Myślę że będziesz zadowolony .Jeżeli mam być szczery to te tunery nigdy nie znajdowały się w kręgu moich zainteresowań

Odnośnie kabla to dobrze myślisz trzeba konwerter typu twin i dwa kable wtedy można sobie nagrywać i oglądać
 
Ostatnia edycja:

Timekis

New member
a co do kabla antenowego, czy warto patrzeć na jego klasy czy kupić jakiś zwykły bo na stronie davbol.pl mają kabel klasy A++ i zastanawiam się czy warto ?
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Najlepiej jakby był z miedzi ,w tanich kablach rdzeń jest stalowy .Najlepsze kable mają też ekran z miedzi .Ważna jest też osłona zewnętrzna po prostu żeby wytrzymała warunki atmosferyczne .Koszt kabla nie jest wysoki warto dołożyć 1 - 2 zł na metrze i kupić coś lepszego zwłaszcza że kabel kupuje się na wiele lat
 

olooo

New member
Witam

Po 3 latach stoje przed takim samym wyborem. Szczerze to nie jestem zadowolony z dekodera który wybrałem. Głośny, grzeje się, ginęły mi kanały. Od może pół roku nie mam połowy. Wolno wszystko działa. Ostatnio rozłączyłem antene niechcący i teraz wogóle mi nie chce złapać sygnału, nie wiem o co chodzi.

Czy ktoś może polecić jakiś dekoder ? z dwoma wejściami antenowymi żeby można było nagrywać i pauzować... Zależy mi na tym żebym mógł włażyć tą sama stara kartę z enki bezpośrednio do czytnika.

Czyli coś co nie jest sparowane - taki dekoder na własność. W zasadzie ta sama historia co 3 lata temu, nic sie nie zmieniło. Potrzebuje zmiany na coś lepszego bo ta enigma 2 co mam teraz to porażka i chcę wywalić na śmietnik,

Bardzo prosze o jakieś sugestie bo jest milion dekoderów i nie wiem co wybrać, a więkość działa z jakimiś kartami pre paidowymi.
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Przerabiałem kiedyś Fergusony i inne dekodery, ale nie ma to jak dedykowany od dostawcy. Aktualnie mam 4k turboboxa za opłatą 15zł miesięcznie i nie zamieniłbym go na żaden inny dekoder.
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
A to zmienia postać rzeczy. Mnie w zewnętrznych dekoderach wkurzał brak wsparcia/aktualizacji po jakimś czasie.
 
Do góry