Echostar: DVR-7400 HD bez oplaconej karty - FTA?

przemek4net

New member
Witam,
mam w posiadaniu taki tuner. Nieoplacany od kilku lat lezal w szafie
Chcialem go uzyc do FTA... tuner zlapal milion programow (HB+stara na zezie) ale wyskakuje popup z bledem karty
Pytanie: czy da sie go uzyc do FTA czy do tego trzeba pitolic sie z przepalaniem softu czy inne takie?
Jezeli jest to gdzie opisane to prosze o linka
Pozdrawiam,
Przemek
 

Rafal7

Banned
Jeżeli umowa została zakończona według zasad Cp to zadzwoń do nich i powinni Ci go włączyć (aktywować) i będzie działał jako Fta.
 

przemek4net

New member
Jeżeli umowa została zakończona według zasad Cp to zadzwoń do nich i powinni Ci go włączyć (aktywować) i będzie działał jako Fta.

nie sadze ze to zostalo tak ladnie zakonczone... to po lokatorze co "zapomnial" placic za mieszkanie i uciekl pozostawiajac wszystko co mial (na 99% przestal za to placic ale tego nie wiem)

Sprzet lezal kilka lat w worze z jego rzeczami i przypatkiem go odkrylem na strychu
Nie wiem czy to nadaje sie tylko do ponownego wlozenia do wora na strychu czy ma to jakas wartosc uzytkowa (nie mam zamiaru nigdzie tego odnosic i oddawac bo to nie moj biznes)
Pozdrawiam,
Przemek
P.S.
ten mily mlody czlowiek z lekkimi problemami zwiazanymi z pojmowaniem slowa "odpowiedzialnosc" mial rownolegle umowe na c+ i podobnie w worze znalazl sie tuner pace hds 7241 z hdd500 ale akurat nie moge namierzyc zasilacza wiec nawet nie wiem jak sie zachowuje po wlaczeniu.. takze karty do niego znalezc nie moge (popolsatowy jest z karta)

Potrzebuje tunera FTA i jezeli zaden z nich do tego sie nie nada to kupie sobie po prostu cos z aledrogo
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Jeżeli umowa została zakończona według zasad Cp to zadzwoń do nich i powinni Ci go włączyć (aktywować) i będzie działał jako Fta.

Tuner powinien działać ,mi został po umowie DSB 717 i działa FTA tutaj przyczyna musi być inna .Za darmo Ci go nie włączą trzeba by podpisać umowę ,a po jej zakończeniu może służyć jako FTA .Jeżeli są problemy z kartą można się starać o wydanie nowej ,jeżeli się nie mylę to koszt 49zł

Jeżeli chcesz tuner do FTA to kup jakiś ,a z tym Echostarem daj sobie spokój .Na Astrze 19,2 E jest dużo nie kodowanych programów .Jeżeli chodzi o polskie stacje dużo tego nie będzie ,zostają 2 programy Telewizji Polskiej TVP Polonia i TVP Info ,które od 1 stycznia będą nadawane z satelity Hotbird 13E
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Bzdury opowiadasz w przypadku zniszczenia bądź utraty karty jest możliwość wydania nowej

Wyciąg z regulaminu świadczenia usług :

Cyfrowy Polsat zastrzega sobie prawo do wymiany karty na nową i dezaktywacji używanej dotychczas ,oraz do aktualizacji oprogramowania urządzenia dekodującego .O wymianie karty Cyfrowy Polsat każdorazowo poinformuje abonenta

Wydanie kolejnego urządzenia dekodującego lub karty może nastąpić po zapłacie kary umownej przewidzianej w cenniku ,oraz po podpisaniu stosownego dokumentu potwierdzającego dokonanie wymiany

http://www.cyfrowypolsat.pl/uploaded-files/reg-repo/cennik-dla-uzytkownikow.pdf
 

Rafal7

Banned
Bzdury? To ciekawe czemu musiałem kupić dekoder z nową kartą w Cp co? Wytlumacz mi to jak jesteś mądrzejszy.Wiesz o co chodzi z wymiana karty czy tylko się domyślasz?
Jak zmieniają wersję systemu kodowania na nowsza np z Nagra 2 a na Nagra 3 to wtedy przysyłają nową kartę i działa, jak coś Ci się popsuje to nie ma opcji na podmiane, trzeba kupić nowy zestaw mają to w dupie, a sparowanie innego dekodera z inną kartą to nie problem, wystarczy że wprowadza dane do systemu i prześla uprawnienia, ale oni tego nie robią.
 
Do góry