Jaki tuner do NC+

katoeudezet

New member
Przecież napisał wyraźnie że ma Mediaboxa, wiadomo że siedzi tam parawany Conax, nie jest to bska tak więc o rsa może zapomnieć. Tak więc dobrej jakości sprzęcie może pomarzyć, tuner niebrandowy odpada.

Heyka Sprawdzalem I Tak mam ta duża kartę.
Mógłbyś bardziej wyjaśnić o co chodzi z tymi kartami i dekoderami. Wcale nie musze przedłużać umowy wiec mógłbym sobie dobrać sprzęt samemu.
 

AWGUST72

Klub HDTV.com.pl
VIP
Heyka Sprawdzalem I Tak mam ta duża kartę.
Mógłbyś bardziej wyjaśnić o co chodzi z tymi kartami i dekoderami. Wcale nie musze przedłużać umowy wiec mógłbym sobie dobrać sprzęt samemu.

Jeżeli miałbyś kartę cameleona ( a masz caymana) to móglbyś wpakować ją do dowolnego dekodera na linuxie i swobodnie korzystać z jego walorów. Miałem to samo ale ostatecznie plotki o wcześniejszej lub póżniejszej dacie ostatecznej wymiany kart w nc+ na te sparowane z dekoderem , spowodowały ,iż zrezygnowałem z zakupu dekodera VU+ Ultimo. Jest świetny, daje extra obraz i ma mnóstwo funkcji ale trzeba za niego dać ponad 2 tysie. Wydać tyle i za jakiś czas mieć może problem bo karta przestanie działac to zbyt duże ryzyko. Jeżeli nie jesteś zbytnio przywiązany do nc+ to rozważ przejście do CP bo ich evobox jeżeli chodzi o dekodery dedykowane nie ma na razie sobie równych.
Tu masz krótki opis

http://www.hdtv.com.pl/forum/platformy-cyfrowe/132184-evobox-pvr-czyli-dlaczego-podziekowalem-nc.html
 
Ostatnia edycja:
Nie przesadzaj, tunerów jest mnóstwo i nie musi od razu kupować Ultimo 4K za 2 tys. Nikt nie wie jakie kolega ma potrzeby, co do kart to jeszcze długa droga zanim je wymienią a nie jest powiedziane ,że obecny system parowania nie zostanie rozpracowany.
 

AWGUST72

Klub HDTV.com.pl
VIP
To fakt, kolega nam nie napisał czego by od nowego dekodera oczekiwał bo być może starczy mu zmiana na wifipremium boxa. Choć z drugiej strony zmieniając sprzęt z reguły chcielibyśmy dostać coś więcej. Dużej różnicy między media boxem a wifipremium boxem nie ma. A co do Twojej prognozy o jeszcze długim okresie do wymiany kart.. obyś miał rację;)
 
Tunery oparte na linuxie pomimo wielkiej przewagi na resztą mają jeden minus, trzeba paru rzeczy się nauczyć. Tu nic z automatu nie ma.
 

katoeudezet

New member
Heyka dzięki za rozjaśnienie tematu
Czyli jak wspominałem wczesniej chce wyciągnąć jak najwiecej znobrazu to na pewno W tej chwili dekoder jest podłączony do denon x1300 i wszystko do panas dx902. W panasiu jest opcja upacalingu do4k ale sygnał musi byc 1080p
W obecnym dekoderze nie jestem w stanie tego zrobić
Widzę ze na tym WiFipremium box posiada opcje 1080p
No i poprostu jeśli mam brać umowę to wolałbym mieć juz w sumie jakiś lepszy sprzęt
 
Do góry