Dwa dekodery enigma2

marneo

New member
Witam serdecznie,
mam bardzo ciężki problem, a mianowicie próbuję od dłuższego czasu uruchomić na dwóch identycznych dekoderach nbox recorder z wgraną enigmą2 dwa różne sharingi.

Problem jest taki że jak włączam dwa dekodery w tym samym czasie to na jednym jest strasznie przycinanie obrazu jakby był problem z kluczami.
Myślałem że to wina dawcy (był taki sam) ale jak wymieniłem na innego (dwóch różnych) to dalej jest to samo...

Czy ktoś bardziej w temacie może mi podpowiedzieć co jest przyczyną przycinania obrazu? Obraz się zacina stoi tak od kilku do kilkunastu sek czasem dłużej i leci dalej, czasem na przełączaniu kanału jest dłuższą chwilę czarny ekran i problem ginie...

Jeden dekoder korzysta z mgcamd135 a drugi z oscam4709_sci0

Bardzo proszę o poradę gdzie szukać problemu
 

marneo

New member
Chyba rozwiązałem problem, tylko nie wiem czy na "stałe"
1. zresetowałem jeden dekoder, podczas włączania wybrałem
strzałke w góre - wybrałem mac - ok ,
znowu strzałka w góre - mac2 ->ok ,
znowu w góre mac3 -ok ,
znowu w górę nand -ok ,

Po telefonie do znajomego dowiedziałem się że dzięki tym czynnością zmieniłem cały mac tego jednego dekodera i teraz faktycznie jest inne ip nadane w całym dekoderze i "póki co" nie było ani jednego przycięcia na żadnym dekoderze. Czy ktoś coś chce dorzucić do tematu ? :)
 

szary997

New member
Zacinanie (zawieszanie) na kanałach jest spowodowane tym że w sieci do której jest podpięty dekoder jest drugi dekoder lub inne urządzenie o tym samym IP i jest wtedy konflikt adresów IP. Trzeba zmienić MAC ADRES w urządzeniu najlepiej w dekoderze. Można to zrobić jak napisał powyżej kolega lub wygrywając do dekodera przez pena odpowiedni plik.

Poniżej adres z plikiem i opisem:

chomikuj.pl/szary997/Enigma2
 
Ostatnia edycja:
Do góry