VU+ Duo2 HDTV czy coś innego?

Jarro777

New member
Witajcie
Jestem na etapie wyboru tunera. Próbowałem rozeznać się w temacie, ale nie potrafię tego w 100% ogarnąć i stąd moje pytanie do specjalistów czyli Was:
Jaki tuner możecie polecić?
1. Najważniejsze dla mnie jest to by był szybki, stabilny, miał dobry obraz (współpraca z TV 55") i ogólnie przyjazny użytkownikowi.
2. Musi posiadać wyjścia HDMI do TV i wzmacniacza/kina domowego
3. Dwie głowice, czyli oglądanie i nagrywanie
4. Timeshift nie jest konieczny, ale mile widziany
5. Jakość HD to oczywiście standard

Tyle wiem i wymagam. A teraz pytania do Was:
a) szukać tunera z 2 slotami na moduły CI czy może 1 slot i coś jeszcze?
b) wybierać CI+ (jest bardziej „przyszłościowy”?) czy pozostać przy CI?
c) co jest lepsze -Dysk wewnętrzny czy USB? Mam jakieś dyski SATA 1TB, ale nie wiem, czy tunery obsługują dowolne modele
d) z tego co się zorientowałem Polsat oferuje Moduł CAM CI+, Moduł Cam HD ma też nc+ w mix’e, ale czy jest może jeden uniwersalny moduł/czytnik by później tylko wymieniać karty?

Troszkę poszperałem i wybrałem poniższe modele na początek, ale liczę na Wasze typy niekoniecznie z poniższej listy:
VU+ Duo2 HDTV (wersja twin) za około 2100,-
AzBOX Premium HD za około 1400,-
Topfield SRP 2410 HD PVR z HDD500GB za około 1500,-
Dreambox DM 7020 HD V2 za około 2350,-


Chciałbym zmieścić się w kwocie 1500zł, ale to chyba nierealne i będę musiał znaleźć jeszcze kilka stówek


Dzięki za wszelkie podpowiedzi i sugestie
Jarek
 

pxc19

New member
Witam,

mam podobny dylemat z kupnem tunera SAT.
Nie chcę zakładać nowego posta tylko podpiąć pod ten sam temat.
Chciałbym wydać jednak tylko do 1000 zł.
Do listy przedmówcy dodałbym
Ferguson Ariva TT HD PVR 500 GB.
Czy warto brać ten model pod uwagę ?

Potrzebuje tuner który szybko przełącza programy
w którym mogę sam sobie ustalić kolejność programów i
z którego mogę na komputer przegrać co sobie nagrałem na HDD.
Czy wyżej wymieniony Ferguson spełni te wymagania ?

Wypowiedziałem umowę w NC + multiroom z końcem 2013 roku.
Chciałbym przejść do CP z multiroom ale nie chcę dekodera od dostawcy.

Dekoder chce własny gdyż sytuacja gdzie dostawca narzuca mi kolejność programów
którą sobie w każdej chwili zmienia jest dla mnie nie do przyjęcia.
Obecnie korzystam z dekodera PACE HD PVR 500 GB z którego nie mogę przegrać plików.
Dekoder się zacina, włancza nawet kilka min, pilot działa słabo. Złom.
Sagecom DSI87CPL który mam do drugiego TV jest prostszy i o niebo lepszy.

Bardzo proszę o pomoc gdyż zawsze miałem kablówkę a teraz jestem zmuszony
do korzystania z satelity. Nie chciałbym wpakować się w coś gorszego lub taki sam złom
jak PACE HD PVR 500 GB.

Dziękuje z góry.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Dla mnie wydawanie 1000zł na tuner Ferguson to jest szaleństwo

Gdybym miał coś konkretnie doradzić - teraz jest w promocji za 999zł Technisat Digicorder HD S2 to wysokiej klasy tuner jednego z najlepszych producentów na świecie ,ma tylko mniejszą pojemność wbudowanego dysku 160gb w porównaniu do Fergusona ,ale resztą parametrów bije go na głowę

Wbudowane dwie głowice (możliwość oglądania innego programu i nagrywania drugiego) ,dwa sloty na karty w systemie Conax + 2 gniazda na moduły ,czyli możliwość jednoczesnego odbioru Polsatu ,nc+ oraz platform zagranicznych .duża zaletą jest wysoka czułość głowicy co umożliwia odbiór kanałów DVB- S2 z niskim poziomem SR ,no i do tego luksusowy wygląd - aluminiowa obudowa ,mozaikowy wyświetlacz z nazwą stacji
 

pxc19

New member
Dziękuje za odpowiedz. Właśnie o takie informacje mi chodziło.
Trochę dysk mały ale może da się wymienić dysk na większy.
 

Jarro777

New member
technisat digicorder hd s2??

Dzięki za wasze podpowiedzi.
A co sądzicie o technisat digicorder hd s2? Za radą Przemko77 przyglądam się tej skrzyneczce z ciekawością :) I cena jest dobra...
Czy do tunerów można wstawić dowolny dysk? Pytam, ponieważ mam dwa dyski po 1TB które nie chciały pracować w rejestratorze CCTV i mógłbym sobie wmontować jeden w tuner
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
"Jarro 777" przecież nikt nie podpowiedział

Wracając do Technisata HD S2 cena jest rzeczywiście atrakcyjna ponieważ ten dekoder ma następcę HD3 z większym dyskiem 320gb ,różni się też kolorem .Oba mają podwójne głowice a więc można oglądać jeden program i nagrywać inny ,albo oglądać dwa programy na raz (PIP) .Jeżeli chodzi o dysk dekoder ma funkcję sprawdzania przydatności nośnika do nagrywania
Technisat jest stabilny programy przełączają się w miarę szybko (Topfield potrafi szybciej) ,aktualizację są przeprowadzane z Astry 19,2 E -najlepiej to robić za pomocą pendriva

Gdybym konkretnie miał coś doradzić - jeżeli Ciebie stać kup Topfielda SRP 2410 HD to jest jednak klasa ,alternatywą może być VU+SOLO 2 z dyskiem 1 TB - ok.1690zł mocny tuner oparty na dwu rdzeniowym procesorze 1,3 ghh
 

Jarro777

New member
Dzięki Przemko77. Pisząc o podpowiedziach miałem głównie Ciebie na myśli :)
Wczoraj pół nocy przesiedziałem na szukaniu rozwiązania i teraz mam dylemat. Mam trzy opcje, ale nie wiem na którą się zdecydować:
- VU+ Solo2
- VU+ Duo2
- VU+ Ultimo
Za Solo2 przemawia cena, dwa pozostałe w zbliżonej cenie.
Macie jakieś uwagi do tych trzech typów?
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Wszystkie dobre i wszystkie drogie

jest jeszcze VU+Ultimo Triple ma trzy sloty na głowice ,czyli jest możliwa konfiguracja 2 głowice satelitarne + opcjonalnie dvb-t, na pokładzie dysk 2TB ,2 gniazda na moduły CI + 2 sloty na karty cena ok.2300zł
 

Lech

New member
Bez reklam
Vu+ z numerem 2 ma na pokładzie szybki procesor nowej generacji z dwoma jądrami i sporo pamięci - szczególnie DUO2. Mam ten ostatni tuner i jest super - polecam.
 

pxc19

New member
Za podpowiedzią przemko77 kupiłem Technisat Digicorder HD S2+ z HD 500 GB.
Dekoder zakupiony używany na niemieckim ebay za 150 EUR.
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Są może jacyś doświadczeni użytkownicy VU+ Duo2?
Przymierzam się do jego zakupu pod m.in. NC+

Nie wiem która wersję firmware mam wybrać, OpenViX, Blackhole, VTi, OpenPLi, Open ATV? Które są dobrze wspierane i przyjazne użytkownikowi..
 

Frog_PL

New member
Ja polecam Vti. Uzywam go od kupe czasu, sprawdza sie na kilku egzemplarzach. Wszystko intuicyjnie i pod reka. Bardzo dobre wsparcie i aktualizacje takze jestem za VTI. Na drugim miejscu OpenPli...
 

Frog_PL

New member
Daj znać czys zadowolony. Myślę że będziesz bo vu+ robi bardzo dobre tunery

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Sprzęt dotarł. Robi niesamowite wrażenie szybkością działania i reakcji na pilot.

Teraz to skonfigurować..masz jakieś doświadczenie może?
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Oglądanie po sieci nie jest do końca tym czego oczekiwałem. Często się zawiesza tak że łącznie z dekoderem.
Do oglądania po sieci używam Kodi. Może coś lepszego proponujesz?
 
Do góry