Zakup zestawu do odbioru telewizji satelitarnej

zaxxxon

New member
Cześć. Czy mógłby mi ktoś wraz z podaniem szacunkowych kosztów podać sprawdzony zestaw satelitarny?

Co mam:
1. telewizor z dekoderem dvb-t (mpeg4)

Chciałbym:
1. odbierać programy darmowe (TFA), głównie zależy mi na brytyjskich kanałach
2. odbierać telewizję naziemną

Na pewno nie potrzebuję tego co oferuje mój obecny dostawca telewizji kablowej (czyli to co w oferice polshitu czy nc+). Czy w cenie powinienem uwzględnić montaż? Czy jestem w stanie sam to wszystko ogarnąć? Aha - mieszkam na parterze w bloku 4piętrowym.

ps. Pan z en ce plus próbował nakłonić mnie na: dekoder za 149 zł, kartę za 19,90 (moge w kazdej chwili zrezygnowac), bez umowy, bez zobowiazan. Tylko musze talerz dokupic (60 cm). Pan byl bezczelny ogolnie i podziekowalem mu - tak w skrócie. Czy talerz 60 cm jest wystarczający? Czy mając telewizor z dtv muszę wyprowadzać dodatkową antenę na zewn. by odbierać naziemną?

ps2. nie chce mi dodać postu: "powodu częstego spamu linki do postów można dodawać dopiero po napisaniu 5 wypowiedzi." - tylko gdzie tu linki ???
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Cześć. Czy mógłby mi ktoś wraz z podaniem szacunkowych kosztów podać sprawdzony zestaw satelitarny?

Co mam:
1. telewizor z dekoderem dvb-t (mpeg4)

Chciałbym:
1. odbierać programy darmowe (TFA), głównie zależy mi na brytyjskich kanałach
2. odbierać telewizję naziemną

Na pewno nie potrzebuję tego co oferuje mój obecny dostawca telewizji kablowej (czyli to co w oferice polshitu czy nc+). Czy w cenie powinienem uwzględnić montaż? Czy jestem w stanie sam to wszystko ogarnąć? Aha - mieszkam na parterze w bloku 4piętrowym.

ps. Pan z en ce plus próbował nakłonić mnie na: dekoder za 149 zł, kartę za 19,90 (moge w kazdej chwili zrezygnowac), bez umowy, bez zobowiazan. Tylko musze talerz dokupic (60 cm). Pan byl bezczelny ogolnie i podziekowalem mu - tak w skrócie. Czy talerz 60 cm jest wystarczający? Czy mając telewizor z dtv muszę wyprowadzać dodatkową antenę na zewn. by odbierać naziemną?

ps2. nie chce mi dodać postu: "powodu częstego spamu linki do postów można dodawać dopiero po napisaniu 5 wypowiedzi." - tylko gdzie tu linki ???

Do odbioru kanałów HD to talerz przynajmniej 80cm lub nawet większy, nie będzie zrywać przy złej pogodzie. Co do TV naziemnej to nie ma problemów. Kupujesz zwykłą siatkówkę, a najlepiej kierunkową i podłaczasz pod TV. Cała filozofia. Przecież pokręcić żeby złapać najlepszy sygnał potrafisz?:) Ja w pokoju na 4 piętrze z anteny pokojowej złapałem wszystkie kanały, trzymając antenę w ręku. Na satelicie nie złapiesz darmowych programów z TV naziemniej, więc chcąc mieć naziemną i programy z sat. musisz mieć 2 anteny.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
W przypadku brytyjskich kanałów nadających z pozycji 28,2 E mogą być problemy bowiem jest zawężana wiązka do obszaru Wielkiej Brytanii co utrudnia odbiór - in dalej na wschód tym antena musi być większa .Obawiam się że 80cm to trochę mało ,raczej proponuję pomiędzy 90-115cm .W takim przypadku warto zrobić multifielda z kilku pozycji 28,2 +26+19,2+13 E ,trzeba kupić kilka konwerterów (w zależności ile się chce odbierać satelitów) oraz przełącznik Diseq

Jeżeli chodzi o tuner to trzeba wybrać z podwójną głowicą ,np.Ferguson Ariva 152 lub 252 ,najtańszy taki tuner to Cabletech ok.180zł .W przypadku naziemnej telewizji cyfrowej wybór anteny zależy od odległości do nadajnika
 

digitalus

Banned
Witam
kliknij na link nizej
SAT Kurier • Zobacz wątek - Zez z : 13E ; 19,2E oraz 28,2 E ?
Jesli jestes zainteresowany glownie programami angielskimi to "zez" czyli dodatkowy konwerter na hotbirda nie jest potrzebny.Glowny konwerter trzeba ustawic na astre 28.2E.Poziom sygnalu bedzie najmocniejszy.
Jesli mieszkasz blizej granicy z niemcami np w szczecinie to moze przy pomocy wiekszej anteny np 110 cm uda sie tez odebrac wiazke brytyjska.Nie wiem czy ten film jest prawdziwy ,tzn czy osoba mieszka w polsce.

http://www.youtube.com/watch?v=pWMW9IKP7w8
 
Ostatnia edycja:
Do góry