40TL933 nie włącza się

BossMan

New member
Cześć,

moja roczna Toshiba 40TL933 postanowiła dzisiaj przestać się włączać: wczoraj działała normalnie, a dziś świeci się jedynie zielona lampka i po paru sekundach od podłączenia zasilania (tak, nie trzeba włączać przyciskiem) załącza się podświetlenie matrycy.

Nie wiem dokładnie jak wyglądało pierwsze uruchomienie dzisiaj, bo telewizor włączała żona.

Próbowałem podłączać pendrive (a nawet dwa) z firmwarem, do obu portów - nie widać za bardzo żadnej reakcji. Widać, że tuż po podłączeniu zasilania jest jakiś "ruch", bo pendrive mruga przez 2-3 sekundy, ale później nic się więcej nie dzieje.

Jakieś pomysły? Może jakaś magiczna kombinacja przycisków na telewizorze wymusza reset/reflash/cokolwiek?

Dzięki z góry,
A.
 

BossMan

New member
A próbowałeś go zresetować ?

W jaki sposób? Nie mam żadnej możliwości interakcji - brak reakcji na przyciski na pilocie/telewizorze, od razu po podłączeniu do zasilania włącza się (zielona lampka), ale dociera jedynie do etapu podświetlenia matrycy - więc reset z poziomu menu nie wchodzi w grę.
Jakiś sposób chytry? Ukryty przycisk reset czy coś?

[EDIT]
Działa! Polecam wątek na forum Toshiby.

Ściągnąłem paczkę podlinkowaną w jednym z postów (bezpośredni link), wypakowałem na pendrive'a, power on - i poszło, telewizor się przeflaszował i wstał jak nowo narodzony :)

[EDIT2]
Przy okazji znalazłem programik umożliwiający poustawianie kanałów telewizora na pececie, zamiast mozolnego ich układania i opisywania pilotem. Być może go już znacie - ja w każdym razie o tym nie słyszałem wcześniej.
Jeszcze go nie testowałem, ale wygląda obiecująco (w tryb "hotelowy" wg instrukcji wejść mi się udało). Link do programu

Dzięki,
A.
 
Ostatnia edycja:
Do góry