Toshiba VL963 - rodzina 2012

zibciu

Member
Cześć,
Zakładam, że powoli pojawiają się na forum użytkownicy tego telewizora. Jednak na razie nie znalazłem tematu (oprócz testu Kikiego), który by dotyczył wybranego przez nas modelu (sam kupiłem 55VL963). Pierwsze wrażenia:
- Świetne skalowanie SD (UPC - sygnał zarówno analogowy jak i cyfrowy) - o HD nie wspomnę
- Ładnie współpracuje z komputerem, ale jeszcze nie dokończyłem finalnych ustawień obrazu.
- Toshiba Places - Prawie zbędny dodatek. Tak naprawdę poza YouTube i Książko-twarzą nie znalazłem tam nic ciekawego dla siebie. Ale filmy z YT bardzo ładnie wyglądają.
- Pilot - miałem opory jak widziałem go na zdjęciach, ale w rękach zyskuje - jest ładny, chociaż trochę dużo przycisków.
- aplikacja TVRemote (na androida) na razie mi nie działa - telewizor po kablu do routera - jest widziany przez program, ale się nie chce parować.
- działa za to Youtube Remote (na Androida oczywiście).
Kolory - na razie mam mieszane uczucia - w ustawieniach domyślnych do poprawki - przekoloryzowane, przejaskrawione - trochę biją po oczach - najlepszy tryb Hollywood - jest prawie OK, ale trochę za zółty (chyba podobnie było w 863). Po wstępnej kalibracji jest trochę lepiej, ale będę jeszcze poprawiał. A propos, czy ktoś mógłby podzielić się swoimi ustawieniami celem przetestowania? Moich niestety na razie nie polecam...
-3D - na razie sprawdzałem na "nowych klipach" Jacksona, oraz 2D->3D w "Intouchables" - daje dużo fanu (jedyna wada - w Stereoscopic Player jest mały różowy pasek na dole - ale to pewnie kwestia ustawienia programu). Pasują okularki od LG - przyniesione z kina...
Generalnie po przesiadce z Plazmy Panasonica PV70 jestem pozytywnie nastawiony
 

Karpaj

New member
Bez reklam
A jak z jasnością? Bo 47 i 42" świecą porządnie, ale 55 według mnie wygląda trochę blado, przynajmniej na ustawieniu dynamicznym - bo jak wszedzie sie zrobilo standard to roznicy juz nie bylo.

Co do Toshiba Places - poczekaj jeszcze miesiąc i uznasz to za naprawdę fajną rzecz. Dojdzie sporo widgetów.
A póki co - wejdź w "video places" a potem woomi, i zobacz w prawym górnym rogu coś co Cie zainteresuje :D
http://imageshack.us/a/img407/1354/img0035pa.jpg
 

zibciu

Member
Powiem, że po przesiadce z 4letniej plazmy Panasonica, którą miałem ustawioną dość oszczednie, na ustawieniach fabrycznych waliło mnie po oczach. Nawet na "Standard"
 

RYSZARD44

New member
Chłopaki z nieba mi spadliście .Jestem zielony , a od dzisiaj posiadaczem 47vl963 jak go ustawić . Uprzejmie proszę o konfigurację. W jaki sposób ustawia się na nim datę zegar
 

zibciu

Member
Przystanek Włoszczowa. Tam na budynku dworca jest taka ściana, gdzie piszemy notatki dla Kikiego. Żółtym sprayem
;-)

Wysyłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2
 

RYSZARD44

New member
vl963 kalibracja ustawienia

Jestem tutaj nowy nie poruszam się tak sprawnie jak wy starzy bywalcy. Potrzebuję jedynie waszej pomocy oraz wiedzy jak ustawić ten telewizor ponieważ mam wrażenie że kolory są nie natuaralne.Chodzi mi o wasze doświadczenie.
 

zibciu

Member
Hollywood2 jest chyba najlepszym, ale dla mnie zażółconym ustawieniem. Aby moc docenić ten telewizor rzeczywiście trzeba go porządnie ustawić. Ja wciąż szukam złotego środka u siebie...

Wysyłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Menu - konfiguracja - obraz - zaawansowane ustawienia obrazu - colourMaster - włącz - dopasowanie koloru podstawowego - i się bawisz żółtym :p
Przynajmniej u mnie na TL933 tak jest, a o ile pamiętam na VL jest identyczne menu.
 

zibciu

Member
Cześć,
Dzięki za podpowiedź. Co prawda zrobiłem to od razu po kupieniu (wyłączenie ulepszaczy), ale samymi poszczególnymi skłądowymi kolorów się nie bawiłem - jak znajdę trochęczasu to się tym zajmę (na razie musi mi wystarczyć wstępna kalibracja) ;).
Natomiast z innej beczki. Szukając ustawień kalibracyjnych znalazłem takie oto stronki (wrzucam translatora - nie umiem po francusku ;) ):
TBumacz Google - forum oraz:
TBumacz Google - test

Dziwię sie, że tak mało osób wypowiada sie o tym telewizorze - chyba wszyscy rzucili się na Philipsa 6007 ;) Ja osobiście uważam, ze telewizor jest świetny - a zwłaszcza skalowanie SD (obraz wygląda jak z cyfry).
I po tygodniu sam uznałem (jak wiele osób przede mną), że rzeczywiście 3D jest w nim po prostu fajnym dodatkiem ;)
 

RYSZARD44

New member
zaniki ostrości

Cześć,
Dzięki za podpowiedź. Co prawda zrobiłem to od razu po kupieniu (wyłączenie ulepszaczy), ale samymi poszczególnymi skłądowymi kolorów się nie bawiłem - jak znajdę trochęczasu to się tym zajmę (na razie musi mi wystarczyć wstępna kalibracja) ;).
Natomiast z innej beczki. Szukając ustawień kalibracyjnych znalazłem takie oto stronki (wrzucam translatora - nie umiem po francusku ;) ):
TBumacz Google - forum oraz:
TBumacz Google - test

Dziwię sie, że tak mało osób wypowiada sie o tym telewizorze - chyba wszyscy rzucili się na Philipsa 6007 ;) Ja osobiście uważam, ze telewizor jest świetny - a zwłaszcza skalowanie SD (obraz wygląda jak z cyfry).
I po tygodniu sam uznałem (jak wiele osób przede mną), że rzeczywiście 3D jest w nim po prostu fajnym dodatkiem ;)
A co sądzisz o chwilowych zanikach ostrości . Trwa to chwileczkę jednak jest bardzo irytujące .Szczególnie widać to podczas oglądania meczów piłkarskich na trawie. Co ty na to?
 

zibciu

Member
Co prawda nie oglądam piłki kopanej, więc może dlatego nie zauważyłem takiego zjawiska. Będę się musiał dokładnie przyjrzeć.
Z innej beczki. Z wyżej podanego forum postanowiłem przetestować ustawienia kalibracyjne i nie da się oglądać. Kolory przekłamane. Obraz straszny. Dziś postaram się dopasować wg własnego upodobania. Więc tych francuskich nie polecam.
Co do 3d, porównywałem jedynie z LG. Wg mnie lepiej w Tosi. Albo to placebo, albo elektronika Sharp daje lepszy efekt... ;-)

Wysyłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2
 

zibciu

Member
Piszesz o tych francuskich? Przecież napisałem, ze się nie da na tym oglądać ;-)
Ja telewizor ustawiłem pod siebie na tablicach Burosha (czy jakoś tak). Jest dużo lepiej niż na automatycznych, ale tu jeszcze nie jest efekt finalny. Nie sądzę również aby samemu udało mi się ustawić dokładnie 6500K. Dlatego nie będę podawał swoich ustawień jako wzorcowe.
Ponadto gdzieś wyczytałem że ktoś próbował na tych danych ustawieniach kilka egzemplarzy jakiegoś telewizora (stały obok siebie) i na każdym był inny obraz. Może więc po prostu trzeba ustawić pod siebie, albo zamówić profesjonalna kalibrację w domu?

Wysyłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2
 
Do góry