Niebieskie poziome pasy na ekranie

arekzysk

New member
Witam,
Mam problem ze swoją Toshibą, mianowicie od kilku dni z rana po włączeniu telewizora "biegaja" mi poziome niebieskie pasy, po około 15 minutach problem ten znika. Mam pytanie czy to ostatnie tchnienia tego telewizora i muszę zbierać pieniądze na nowy czy tak jeszcze trochę wytrzyma, czy może da się to naprawić ?
Jest to Toshiba 32AV615db, ma ponad dwa lata więc o gwarancji można zapomnieć.
Pozdrawiam
 

arekzysk

New member
Taki efekt jest niezależnie od tego czy jakikolwiek sygnał jest podłączony.
Gdy odłączę dekoder cyfrowego polsatu to jest to samo.
 

slodkip1

New member
Jeżeli problem znika po około 15 minutach i jest niezalezny od żródła sygnału jest duze prawdopodobieństwo ,ze któryś z kondensatorów elektrolitycznych w zasilaczu traci swoją pojemność lub właściwości i po rozgrzaniu telewizora lub wzroście temperatury samego elementu jakby wraca do normy. Musi wprawny elektronik pomierzyć napięcia i dokonać oceny i oględzin wszystkich podejrzanych elementów np. napuchnięcie kondensatora lub poprzez dotyk ustalenie jego nadmiernej temperatury.
Jeżeli zobaczy takie podejrzane kondensatory , to trzeba je wszystkie wymienić na nowe najlepiej na LOW ESR ( mało impedancyjne dla dużych częstotliwości ) i temp. 105 stopni C. Zalecane jest , aby wymienić wszystkie elektrolity w gałęziach zasilacza , niezaleznie od tego czy są napuchnięte czy nie , bo i tak w krótkim czasie te nienapuchnięte lub z utraconą pojemnością "zdechną". Jeżeli to nie pomoże to tylko serwis.
 

witgit

New member
Miałem podobną sytuację z LG. Po włączeniu skakały poziome paski a po "rozgrzaniu" było ok.
Trafił na serwis. W karcie gwarancyjnej widniał wpis "wymiana płyty głównej"
 
D

Deleted member 121090

Guest
Ja miałem to samo w Sony 52Z5500. Winna była matryca. Jak włączysz TV i masz te pasy to stuknij lekko w ekran. U mnie wtedy błąd znikał. Niestety nie udało się TV naprawić, brak części zamiennych po 1.5 roku od produkcji.
 
Do góry