Funkcje DTV w Toshiba 47ZV635DG nieaktywne

P

PiotrRutkowski

Guest
Z góry przepraszam, jeśli tego typu dyskusja się już gdzieś odbyła, ale szukałem i nie znalazłem...

Mam w/w urządzenie i w menu wszystkie funkcje związane z DTV są w ogóle nieaktywne (wyszarzone). Na pilocie przełączam przycisk AD i nic. Chciałbym spróbować uruchomić na moim odbiorniku DVB-T i nie mam pojęcia, jak się do tego zabrać. ATV działa bez problemu.

Czy ktoś może laikowi pomóc?
Z góry wielkie dzięki.

Piotr
 
P

PiotrRutkowski

Guest
no jak najbardziej DTV jest. w instrukcji jest napisane, że obsługuje telewizję analogową i cyfrową.
na pilocie jest przycisk przełączania ATV/DTV (ale nie działa), a w menu telewizora jest trochę opcji dot. DTV, ale są nieaktywne. telewizor ma mieć tuner DVB-T.
patrz: Toshiba Europe GmbH - 47ZV635


do telewizora mam podłączoną zwykłą antenę analogowa kablem koncentrycznym do gniazda antenowego.
 
P

PiotrRutkowski

Guest
wiem! wiem! wiem!
w opcjach telewizora trzeba wybrać kraj: "INNY" !!!

dotychczas miałem ustawiony "POLSKA", a wtedy z automaty software wyłącza wszelkie opcje DTV, pozostajawiając tylko analog.
teraz musze jeszcze sprawdzić, jak moge zmieniac multipleksy, bo z automatu znalazł mi się MUX2
 

slodkip1

New member
Z automatu powinieneś znaleźć wszystkie aktualnie nadawane i dostępne w Twojej okolicy multipleksy , pod warunkiem , że siła sygnału i jakość będą wystarczające.
 
P

PiotrRutkowski

Guest
Automat znalazł mi wszystkie kanały oferowane w MUX2. Sprawdziłem na stronie internetowej Emitela, jakie są parametry pozostałych MUX. Mieszkam pod Gdańskiem, więc powinienem odbierać z nadajnika w Chwaszczynie.

Widzę, że MUX1 jeszcze nie został na moim terenie uruchomiony, ale powinienem odbierać MUX3 na kanale 48 UHF. I tu się okazuje, że mój odbiornik widzi na tym kanale sygnał na poziomie SŁABY (na pasku mocy sygnału widac go, jako ok. 45%). Przeszukanie tego kanału daje wynik zerowy.

Rozumiem, że mam źle ustawioną antenę?
 

slodkip1

New member
Niekoniecznie , może być za słaby sygnał i telewizor pomija tego mux'a. Generalnie instalacja antenowa sie kłania , ale zobacz wpierw kierunki nadawania i moce poszczególnych mux'ów. Pamiętaj ,że teraz mamy tzw. okres przejściowy i docelowo jeszcze może sie zmienić parę rzeczy. Na stronie Emitela znajdziesz wszystkie informacje i mapy zasiegów.

P.S. Z ciekawości podejrzałem na stronie Emitela Twoje warunki odbioru i wszystko jasne.
Mux 2 kanał 35 moc 100kW
Mux 3 kanał 48 moc 15kW ( tu mała moc stąd potrzebna dobra antenalub wzmacniacz)
Mux 1 kanał 64 moc 100kW uruch. do 31 maja 2012
 
Ostatnia edycja:
Do góry