Toshiba SL833 i RL 838 a Samsung D 5000 D5500

johny181

New member
Witam jak w temacie zastanawiam się nad kupnem nowego 32 calowego telewizora. Zainteresowały mnie toshiba SL 833 Toshiba RL838 oraz Samsung D5000 i Samsung D5500. Zależy mi żeby telewizor dobrze odtwarzał obraz na sygnale SD oraz odtwarzał wiele formatów z pendrive-a.
Mam pytanie co oznacza Amr 200 W toshibie sl833 , czy toshiba rl838 ma prawdziwe 100HZ czy to tylko chwyt marketingowy bo z tego co wyczytałem samsungi mają tylko 50 HZ. Z góry dzięki za poradę.
 

johny181

New member
Obecnie zwykła siatkowa antena po zakupie nowego telewizora planuje naziemną telewizja cyfrową .Odległość ok 3 metrów, telewizor będzie stał pod oknem, okno wychodzi na południe.
 

Gallon

New member
Seria SL ma na pudelku wybite 100 hz czyli 200 amr = 100 hz, jezeli masz analog to napewno przyda Ci sie funkcja resolution+ ktora podwaja rozdzielczosc.
 

redzio13

New member
Seria RL838 ma 50Hz tak samo jak samsung 5000

Zatem czym jest technologia AMR100 w Toshibie? Samsung ma ten swój marketingowy Clear Motion Rate 100, który jest współczynnikiem liczonym w jakiś sposób, ale Toshiba na swojej stronie zapewnia, że AMR100 to faktyczne dokładanie klatek pośrednich, powstałych sztucznie w wyniku interpolacji.

Rozumiem zatem, że jeśli RL838 ma matrycę 50Hz to i tak procesuje 100Hz dzięki "sztucznym" klatkom? Nie widać tego jednak tak jak choćby Trumotion w LG :(
 

adamuadamu

New member
Zatem czym jest technologia AMR100 w Toshibie? Samsung ma ten swój marketingowy Clear Motion Rate 100, który jest współczynnikiem liczonym w jakiś sposób, ale Toshiba na swojej stronie zapewnia, że AMR100 to faktyczne dokładanie klatek pośrednich, powstałych sztucznie w wyniku interpolacji.

Rozumiem zatem, że jeśli RL838 ma matrycę 50Hz to i tak procesuje 100Hz dzięki "sztucznym" klatkom? Nie widać tego jednak tak jak choćby Trumotion w LG :(

w sumie to nie wiadomo, czym jest owe amr 100 w toshibie. pisałem na ten temat do supportu (dokładnie - domagałem się info jak tym sterować, bo brak opcji w menu), jako że strona toshiby cały czas zapewnia, że rl838 ma "100Hz". Dostałem odp, że w modelach 83x to coś działa, ale nie ma sterowania, a dopiero w seriach 86x można ustawiać sobie parametry ingerencji elektroniki.
Już gdzieś pisałem - widziałem w akcji "100Hz" w samsungu c630 i z pewnością ingerencja elektroniki w RL838 jest zdecydowanie mniejsza - wręcz minimalna, tzn. scrolle na kanałach informacyjnych wyglądają całkiem płynnie -czyli coś tam jakby działa. natomiast oglądając niektóre filmy wygląda na to, że nie jest do końca płynnie - ale być może to kwestia oszczędności na bitrate w filmach czy tv. szkoda, że nie da się przynajmniej włączyć/wyłączyć owego systemu "100Hz", żeby porównać

ps. polski support toshiby nie istnieje albo nie potrafi zredagować odpowiedzi na pytanie, gdzie te 100Hz, bo wysłałem im to pytanie prawie 2 tygodnie temu i cisza. zirytowany napisałem kilka dni temu do niemieckiego oddziału toshiby i dostałem odpowiedź po 2 dniach. wrrr
 

LoLee

New member
Jak wypada ta Toshiba 32SL833 względem:

Samsung UE32EH5000 (?)
LG 32LK450 (LG S-IPS)
Philips 32PFL3606H (LG S-IPS)
Philips 32PFL3017H (?)
Philips 32PFL4606 - (LG S-IPS)
Toshiba 32SL833G (AUO A-MVA)
 
Do góry