Toshiba 40TL838 czy coś innego?

Cyanide

New member
Witam wszystkich użytkowników gdyż to mój pierwszy post :) mam nadzieję jednak, że nie ostatni.

Noszę się z zamiarem zakupu TV. Po przeczytaniu testów i opinii wybór padł na Toshibę z tematu. Zdecydowałem się na rozmiar 40' gdyż oglądać TV będę mniej więcej z odległości 2,20-2,50m.
Przedział cenowy to ok 2,5tyś zł (+/- ok 100zł).

Czego oczekuję? Najważniejszy dla mnie jest dobry obraz przy sygnale SD (sygnał cyfrowy z Cyfry+). Reszta to raczej sprawa drugorzędna. Bo jeśli TV z USB czegoś nie dotworzy to po prostu podłączę komputer po hdmi i pójdzie.

Z tego co czytałem ta Toshiba bardzo dobrze radzi sobie z sygnałem SD - dobrze skaluje i odszumia.
Nie widziałem jej na żywo niestety jeszcze, ale mam pytanie czy są jeszcze jakieś w tym przedziale cenowym modele godne zainteresowania i rywalizujące z 40tl838?

Ostatnio pozytywnie mnie zaskoczył Sharp LC-40LE730, który miałem okazję oglądać na sygnale cyfrowym SD z UPC. Jakość z ok 3m niewiele gorsza na SD od HD (choć to zależy jeszcze od tego co było wyświetlane) - tylko że to już droższy od Toshiby sprzęt więc odpada.

Czekam na sugestie i opinie.
Dziękuję i Pozdrawiam
 
Do góry