Toshiba 40sl733 - problem z DTV

magicart

New member
Witam wszystkich.
Posiadam telewizor Toshiba 40sl733 wersja oprogramowania 10.1.59.1 sep 30 2010 - 16:06:19 FW:30
Mieszkam w bloku w Warszawie i do TV mam podłączony kabel analogowy anteny zbiorczej na dachu. Odbieram telewizję analogową - 14 stacji (z czego więcej niż połowa to śmieci :( ).
Chciałbym przełączyć się na naziemną telewizję cyfrową i niestety tu zaczynają się schody.
Przy strojeniu DTV nic nie znajduje :( (strojenie DTV i ATV daje efekt w postaci znalezienia programów tylko ATV - DTV jest puste :( )
W specyfikacji na stronie producenta w części tuning opcja DVB-T zaznaczona jest na TAK.
Próbowałem zmieniać kraj na Niemcy czy Francję ale niestety to nic nie dało :( no może prócz tego że jak zmienię kraj na Niemcy i z boku TV zacznę przestawiać wejścia to mam dostępne DTV TV - przy wyborze kraju Polska jest tylko TV (pojawia się komunikat że w tym kraju nie występuje DTV... - coś w tym stylu).
Czy możecie mi poradzić co powinienem zrobić aby móc odbierać naziemną telewizję cyfrową?
Oczywiście bez kupna dodatkowego dekodera wszak po to kupowałem ten telewizor....
Z góry wielkie dzięki za wszystkie odpowiedzi
pozdrawiam
 

slodkip1

New member
Spróbuj na innej antenie , być może ta Twoja instalacja zbiorcza , pracuje na innym paśmie niż UHF. Sciągnij nowe oprogramowanie , jest z kwietnia 2011r. jak nie pomoże.
 

magicart

New member
zaktualizowałem oprogramowanie ale nic nie pomogło :(
pozostaje jeszcze antena.....
spróbuję pożyczyć od kogoś i zobaczymy czy się uda :)
pzdr
 

slodkip1

New member
Przeczytaj w instrukcji obsługi rozdział "Ręczne strojenie DTV" , zorientuj się na których kanałach w Warszawie nadają multipleksy i ustawiaj te kanały pokolei sprawdzając siłę sygnału i jakość , jeżeli telewizor pokaże Ci "dobry" sygnał rozpocznij skanowanie dla kazdego kanału , na których multipleksy są nadawane. Telewizor powinien Ci znaleźć kanały cyfrowe i automatycznie dodać do listy, ale warunek , prawidłowy poziom sygnału na kanałach , na których multipleksy w Warszawie są nadawane. Antenę spróbuj wystawić za okno lub spróbować na balkonie bloku. Powodzenia.
 
Do góry