Toshiba 40TL838 vs QNAP - DLNA problem

ppc

New member
Wiatm,
Od jakiegoś czasu walczę nieskutecznie z uruchomieniem odtwarzania plików *.avi na Toshibie 40TL838 poprzez DLNA.
Pliki te odtwarzane są bezproblemowo poprzez złącze USB, natomiast z dysku sieciowego NAS (w tej roli QNAP TS-219P II) nie mogą zostać odtworzone. Telewizor widzi te pliki jednak nie potrafi ich odtworzyć. Odtwarza natomiast pliki *.mp3, *.mkv (bez dźwięku), *.jpg.
Podobna sytuacja ma miejsce kiedy próbuję odtworzyć pliki z komputera poprzez postawiony na nim serwer DLNA -> *.mp3, *.jpg działają bez problemu natomiast *.avi nie potrafi odtworzyć.
Sprawdzałem również na komputerze czy mogę odtwarzać pliki *.avi z QNAP-a poprzez DLNA i nie było żadnych problemów.

Szukałem rozwiązania w internecie ale nie znalazłem odpowiedzi. Dzwoniłem również do serwisu -> jeden punkt serwisowy z którym rozmawiałem zrzucił całą winę na QNAP-a drugi nie potrafił nic w temacie powiedzieć....

Kupiłem ten telewizor zachęcony testem KIKI-ego jednak powoli dochodzę do przekonania, że był to MEGA CHYBIONY wybór.... Zapewnienie producenta w temacie obsługi standardu DLNA, w moim odczuciu, jest nie do końca prawdziwe.

Ma albo miał ktoś podobne problemy z odtwarzaniem plików avi poprzez DLNA na tym telewizorze? A jeżeli tak to czy i jak poradził sobie z ich rozwiązaniem?

Pozdrawiam

EDIT:
Zapomniałem dodać - jako media serwer na QNAP-ie mam zainstalowany Twonkymedia 6 (wersja 6.0.34)
 
Ostatnia edycja:

martinelka

New member
Co do dysku sieciowego - czy ma on wsparcie dla DLNA? Jeśli tak, to sprawdź w pełnej instrukcji telewizora dostępnej na stronie producenta niestety, musisz trochę poszperać) czy TV obsługuje avi o tych parametrach które mu podajesz przez sieć. Niestety - ten model otwiera prawie wszystko, ale z USB. Przez sieć lista jest już duuużo uboższa. Rozwiązaniem jest serwer DLNA obsługujący rendering - tym sposobem idzie prawie wszystko. Dość dobrym i darmowym rozwiązaniem jest np. PS3 Media Server. Jedyny jego minus to fakt, że czasami ma problem z wykryciem TV - tak przynajmniej u mnie się dzieje. Inny problem - tv widzi pliki z serwera, ale próbuję uruchomić plik a otwiera się inny - i zauważyłem że dzieje się tak zarówno z serwera jak i z usb. W tym przypadku także nie wiem czy jestem w tym odosobniony. Samsungi chyba takich problemów nie mają, ale za to maja inne wady.
 

witgit

New member
A w tv jaki soft?
Na fabrycznym 6.0 prawie nic nie działało.
Mi na DLNA wszystko śmiga.(no może prawie wszystko, ale jeszcze się nie spotkałem żeby coś nie poszło)
W topicu o tym tv wstawiłem nawet film na youtube.
 

ppc

New member
Co do dysku sieciowego - czy ma on wsparcie dla DLNA? Jeśli tak, to sprawdź w pełnej instrukcji telewizora dostępnej na stronie producenta niestety, musisz trochę poszperać) czy TV obsługuje avi o tych parametrach które mu podajesz przez sieć. Niestety - ten model otwiera prawie wszystko, ale z USB. Przez sieć lista jest już duuużo uboższa. Rozwiązaniem jest serwer DLNA obsługujący rendering - tym sposobem idzie prawie wszystko. Dość dobrym i darmowym rozwiązaniem jest np. PS3 Media Server. Jedyny jego minus to fakt, że czasami ma problem z wykryciem TV - tak przynajmniej u mnie się dzieje. Inny problem - tv widzi pliki z serwera, ale próbuję uruchomić plik a otwiera się inny - i zauważyłem że dzieje się tak zarówno z serwera jak i z usb. W tym przypadku także nie wiem czy jestem w tym odosobniony. Samsungi chyba takich problemów nie mają, ale za to maja inne wady.

Czytałem o PS3 media serwer i spróbuję go zainstalować na kompie i sprawdzić czy tą droga pójdzie odtwarzanie po DLNA. Tak czy inaczej nie chciałem takiego rozwiązania. Na dysk sieciowy zgrałem sobie wszystkie płyty CD jakie posiadam, miała to też być baza filmów dostępna bez używania komputera, tymczasem wielkie rozczarowanie....
Szukałem też na forum QNAP-a o problemach ze współpracą po DLNA z Toshiba - jednak nic nie znalazłem żadnych informacji ani pozytywnych ani negatywnych, wyczytałem natomiast, że z innymi TV np Samsungami nie ma żadnych problemów. Twonky Media który mam zainstalowany na QNAP-ie pracuje w standardzie DLNA 1.5 który Toshiba deklaruje że obsługuje. Jak sie okazuje nie jest to prawdą....
Całkiem poważnie zaczynam się zastanawiać się nad zmiana TV bo ten wybór okazał sie strzałem w stopę :(:(:(
 

ppc

New member
A w tv jaki soft?
Na fabrycznym 6.0 prawie nic nie działało.
Mi na DLNA wszystko śmiga.(no może prawie wszystko, ale jeszcze się nie spotkałem żeby coś nie poszło)
W topicu o tym tv wstawiłem nawet film na youtube.

Film widziałem, soft mam 6.4.
Możesz powiedzieć jaka dokładnie masz konfigurację tzn router, co jest źródłem DLNA, czy przesył masz na kablu itp.?
 

witgit

New member
Router Netgear WNR3500L z zainstalowanym softem Tomato i podpiętym dyskiem 320Gb.
Do tego klient bittorent i wszycho pięknie śmiga.
Na Tomato jest jak się nie mylę pod instalowane miniDLNA.
Przesył po kablu.
 
Ostatnia edycja:

ppc

New member
Dzięki za info.
Popróbuję jeszcze, być może zainstaluję inny media serwer na QNAP-ie i wtedy sprawdzę.

Pozdrawiam
 
Do góry