32RL838g - problem z wifi

majlo1985

New member
Witam,

wczoraj kupiłem tę Toshibę. W domu nie mam żadnej telewizji, oprócz anteny zbiorczej (TVP1 & 2). Podczas pierwszego skanowania TV wykrył kilkanaście cyfrowych programów, które jednak po włączeniu smużyły i ogólnie nie nadawały się do oglądania. Przełączyłem więc na tryb analogowy (ATV). Pod wieczór z powrotem przełączyłem na cyfrowe (DTV Ant) i o dziwo miałem kilkanaście programów, których wcześniej na zbiorczej nie miałem. Zauważyłem też wtedy, że symbol wifi pokazuje, że jest połączenie, więc przypisałem zasługę tych programów wifi (mimo że nie mam adaptera wifi w TV :niewiem: ).

Dzisiaj rano włączyłem sieć VPN, żeby pooglądać BBC (dla niewtajemniczonych: IP "zmienia się" na polskiego na brytyjskie) i od razu zauważyłem, że te cyfrowe programy zniknęły. Jak skończyłem oglądać BBC tych programów nadal nie było. Wyłączenie sieci VPN nie pomogło. W ustawieniach sieci w TV wpisałem IP, maskę podsieci, bramę domyślną i serwery DNS, ale też nie pomaga.

I teraz po tym przydługawym wstępie meritum: biorąc pod uwagę fakt, że nie mam adaptera wifi, jak to możliwe, że wczoraj TV łapał te wszystkie programy cyfrowe za pomocą wifi i czy ktoś się orientuje, jak można przywrócić te programy?

I jeszcze jedno: obecnie funkcja YouTube jest zakamieniona. Czy po podłączeniu adaptera wifi zostanie odblokowana?
 
Do góry