Toshiba REGZA WL863 i filmy po sieci NAS

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
Jest duzy problem, nic nie działa po sieci NAS ( Synology ) :( zaden film ,ani DiviX, ani mkv

Czy to normalne ??

Co zrobic ? Rozumiem ze jakis problem po DLNA :( niby pliki widzi ale przy probie odtworzenia
"bład odtwarzacza mutlimediow"

Nadmienie ze na Samsung D7000 wszystko działa który mam w innym pokoju
 
Ostatnia edycja:

witgit

New member
Soft masz nowy?
Też tak miałem w mojej tośce tl838 ale po aktualizacji chodzi wszystko.
Jako serwer multimediów chodzi u mnie router Neatgear WNR 3500L do którego podpięty jest dysk 320GB. Jedynie co nie działa to 3d.
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
Specjalnie zrobiłem update softu do najnowszego i nic nie pomogło :( to jakas masakra

I sprawa sie wyjasniła, nowe Toshiby prawie nic nie wspierają po DLNA, mozna to wyczytac w obszernej instrukcji obsługi dostepnej na www, i co potwierdziła infolinia Toshiby

Sorry, ale po cholere mi takie DLNA skoro nic nie dziala prawie ???

A moze sa jakies nioeficjalne przerobki softu ?

Nie usmiecha mi sie latanie z pendrivem czy dyskiem przenosnym

Oddaje ten TV i trudno zostane jednak przy Samsungu
 
Ostatnia edycja:

witgit

New member
Moja tośka też nic nie czytała jak ją kupiłem. Teraz czyta wszystko.

Wg danych to twoje toshiba powinna czytać wszystko po DLNA.

http://certification.dlna.org/certs/REG25404782.pdf

Coś masz źle skonfigurowane. Tak sądze.

I nie czytaj co piszą z obsługi klienta Toshiby bo oni nic nie wiedzą.
Zawsze odsyłają do instrukcji obsługi , która po aktualizacjach traci na ważnosci.
 
Ostatnia edycja:

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
Hmm

W instrukcji jasno jest napisane co nie działa a co działa po DLNA :( ( tzn prawie nic nie działa ) a DTS chyba wogole przez nic nie działa - i niestety na to wychodzi ze mają racje w tym co piszą i mowią

W linku ktorym podałes sprawdz ze z potrzebnych formatów praktycznie nic nie działa według ich certyfikatu, same mpeg i ts
 

witgit

New member
Aktualizacja jest banalnie prosta. Wszystko masz napisane na stronie podanej przez Kudys11.
Czego nie rozumiesz to sobie przetłumacz np: przez Google translate.
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
ok, pod wieczor wgram ,ale watpie by pomoglo, skoro opis w instrukcji mowi jasno jak i ten pdf co juz kolega podał na temat DLNA i obslugiwanych formatow
 

kudys11

Member
Soft masz nowy?
Też tak miałem w mojej tośce tl838 ale po aktualizacji chodzi wszystko.
Jako serwer multimediów chodzi u mnie router Neatgear WNR 3500L do którego podpięty jest dysk 320GB. Jedynie co nie działa to 3d.

Miałeś napisane wcześniej że na fabrycznym w TL838 też mało co można było pooglądać, dopiero aktualizacja softu wniosła zmiany (a instrukcje odnoszą się do fabrycznej wersji softu)
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
No i wgrałem update i kupa, jak nie działa po DLNA tak nie działa, DTS wogole chyba nawet przez USB nic a nic

Moze sa jakies alternatywnesofty na ktorych cos dziala ?

Szkoda mi tego TV, najwyzej w poniedziałek jedzie do sprzedawcy spowrotem, a fak faktem ze kolorami i jakoscia obrazu SD bije o glowe Samsunga D7000, D8000
 

witgit

New member
Jeszcze jedno pytanie:
jak masz skonfigurowany ten NAS?
Jakieś miniDLNA masz tam podinstalowane czy jakąś inną aplikacje?
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
To jest obudowa Synology DS111, NAS w sofcie fabrycznym, nie nazywa sie miniDLNA

Na Samsungu D7000 wszystko działa, na Toshibie prawie nic co i potwerdza infolinia Toshiby ze jest poblokowanev specjalnie ( licencje itd )
 

witgit

New member
A pliki udostępnione sieciowo na kopie też nie działają?
Spróbuj udostepnić jakieś pliki z kompa np poprzez PS3 media serwer.
potwierdza infolinia Toshiby ze jest po blokowane specjalnie ( licencje itd )
Dziwne że na innych toshibach działa.
 
Ostatnia edycja:

sponsik

New member
Cóż..niestety jak na high-end multimedia wypadają słabo.

Na co mi możliwość odtwarzania przez USB mediów w jakości HD, skoro większość z nich ma dźwięk w jakości DTS, z którymi TV sobie nie poradzi. Oglądanie tych w gorszej jakości (pomimo wyraźnie lepszego obrazu w porównaniu z np. monitorem komputerowym) jednak mija się z celem.

O DLNA nawet nie wspomnę (spędziłem na tym dwa ostatnie dni i wciąż nie potrafię uruchomić pliku mkv..)

Sam obraz jest super.. jakość, szczegółowość, barwy.. nawet czerń powala. Szkoda tylko obsługi mediów. Ale może po tylu latach oglądania filmów na PC-ecie wymagam za wiele:|
 
Do góry