Toshiba 32sl833 - pilne pytanie

niemazaco

New member
Witam wszystkich w swoim pierwszym poście.

Niespełna 2 tygodnie temu kupiłem telewizor TOSHIBA 32SL833 w cenie 1699zł. Mam w związku z tym kilka pytań, ponieważ nie do końca jestem zadowolony z zakupu.

Pierwszą rzeczą jaką zauważyłem jest bardzo płaski, stłumiony dźwięk, kompletnie pozbawiony niskich tonów. Dość długo bawiłem się konfiguracją equalizera, lecz nie uzyskałem znacznej poprawy - kolega który zakupił niedawno tv Panasonic TX-L32E30 wręcz wyśmiał dźwięk w mojej Toshibie... i rzeczywiście, jego tv gra znacznie lepiej, w zasadzie nie wymaga dodatkowego wzmocnienia dźwięku - ja musiałem podłączyć głośniki pc, gdyż tv kupiłem przede wszystkim z myślą o konsoli Xbox 360. Kolejne rozczarowanie spotkało mnie przy teście filmów w formacie divx (avi oraz bdrip 720p) - otóż tv w ogóle nie wykrywa napisów, choć podstawowy plik txt konwertowałem do srt oraz sub - nadal nic! Czy ktoś wie jak temu zaradzić?

Czytałem dwa testy telewizorów autorstwa użytkownika kiki - mianowicie Toshiby 40TL838 oraz Panasonica TX-L37E30. Za namową kolegi zastanawiam się czy nie wymienić tej Toshiby na Panasonica, choć nie wiem jak bardzo można się sugerować testami w odniesieniu do nieco innych modeli (nie wiem jak się ma np. 40TL838 do mojego 32SL833). W teście kiki pisze o bardzo dobrym dźwięku w Toshibie 40TL838, natomiast ja swojemu modelowi dałbym najniższą ocenę... Proszę o radę, ponieważ na ew. zwrot czy zamianę zostały mi już tylko 2 dni, a nie wiem czy warto dopłacać 300zł do Panasonica TX-L32E30...

Ostatnie pytanie - czy kupiona przeze mnie Toshiba 32SL833 posiada tuner dvb-c (tzn. czy może dekodować cyfrowy sygnał kablówki bez dodatkowego dekodera)? Pytam ponieważ znalazłem w sieci sprzeczne informacje, a w instrukcji wspomniane jest tylko o dvb-t. Slot posiada oznaczenie "DVB COMMON INTERFACE".


Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.
 

niemazaco

New member
Z dźwiękiem nie uda ci się nic więcej zrobić, niestety taka konstrukcja. Co do napisów spróbuj najpierw zrobić aktualizację softu ze strony (...) Wiem że na najnowszym sofcie działają bez zarzutu. Tuner dvb-c oczywiście ten tv posiada.

Dzięki za odpowiedź. Zaktualizowałem firmware bezpośrednio przez sieć, lecz to nie pomogło - napisów nadal nie ma. :( Nie wiem co mam robić w tej sytuacji, ale chyba dopłacę i zmienię tv na tego Panasonica - ma lepszy dźwięk i jest szansa na poprawne wyświetlanie napisów... no chyba, że ktoś ma jeszcze jakiś pomysł...?
 

niemazaco

New member
Tv oddałem do sklepu, z uwagi na wyjątkowo kiepski dźwięk oraz problemy z napisami w filmach usb. Nie wiem, być może jest to dobry model (z obrazu byłem zadowolony, choć to mój pierwszy lcd), ale tv to nie tylko sam obraz, a nie każdy ma warunki i ochotę żeby podpinać sprzęt hi-fi pod byle wiadomości. Wobec tego czy może mi ktoś doradzić jakiś sensowny tv (najlepiej z podlinkowanym testem) z dobrym obrazem (przeznaczenie to 90% xbox i 10% analogowa kablówka), a do tego przyzwoitym dźwiękiem który nie przypomina pikawek z laptopa? Z góry dziękuję.
 

Sn@ke

New member
odświeżam temat. U mnie ten sam problem. Dzisiaj aktualizowalem softa i dalej nic, nadal nie wczytuje żadnych napisów. Znalazł ktoś jakieś rozwiazanie ??
 
Do góry