Toshiba 40RL833

rexpl

New member
Witam,
Jako, że jest to mój pierwszy post na tym forum to chciałem powitać wszystkich userów. Znalazłem się tutaj w poszukiwaniu tv do domu. Szukałem opinii o różnorakich tv bo przyznam, że błądziłem w poszukiwaniach. Po dłuuugiej lekturze forum:blagam: postanowiłem się podzielić dokonaniem wyboru. Co prawda tv odbiorę dopiero w sobotę, lecz zamówiłem w RTV Euro i myślę, że nie będę żałował wyboru. Do rzeczy:
TV w pokoju 20m2
nasłonecznienie słabe
oglądany głównie wieczorami i w nocy
sygnał z TP, a więc SD i kilka kanałów hd oraz z DVB-T
docelowo chodziło mi, aby tv miał wejście lan, zależy mi by w ciągu dnia puszczać dziecku bajki z neta, które bardzo lubi (youtube i inne serwisy)
duże znaczenie ma dla mnie zużycie prądu zatem led (wyprowadźcie z błędu jeśli się mylę), bo z tego co wyczytałem na tym forum to na plazmę mam za mały pokój
tv będzie oglądany z ok 2-3m czasem pod delikatnym kątem
fajnie byłoby gdyby odtwarzał wiele formatów z usb
i co ważne, aby nie miał dotykowego panela (vide samsung) bo mój junior 2 letni bardzo lubi dotykać wszelkiego rodzaju sprzętów
obecnie oglądam tv na monitorze 22' 1080p poprzez tuner tv w kompie, niestety przez s-video więc przeskok będę miał ogromny
Będę oglądał wszystko to co z żoną;-) oraz samemu duuużo wyścigów samochodowych zarówno bezpośrednio z tv, ale i dużo z neta. Podłączenie po kablu sieciowym nie stanowi dla mnie problemu, także Wi-fi nie jest dla mnie koniecznością

Po długim namyśle wybór padł na Toshibę 40RL833
Jednak cały czas się bije z myślami czy Panasonic TX-37E30E nie byłby lepszym wyborem. Jednak jest to różnica w cenie 300zł, a nie chciałbym przepłacać tylko dla tego by mieć tv takiej albo takiej marki. Dodam, że oglądałem tą Tośkę w akcji zarówno na programie Euro hd po hdmi jak i po chinchu w sd. Efekt był dla mnie zadowalający i w porónaniu do Panasa nie zauważyłem różnicy. Możliwe, że nie wiem na co zwracać uwagę. Napiszcie proszę co o tym modelu sądzicie, albo najlepiej niech się wypowie jakiś posiadacz owego modelu. Z góry bardzo dziękuję za wszelkie sugestie.
Kurcze nie mogę zadać linka, ale na pewno wiecie o jakie modele chodzi;)

Edit:
Przepraszam chodzi o model 40RL838
 
Ostatnia edycja:

rexpl

New member
tak kiki, owszem czytałem test. Niestety małżonka jest "uczulona" na 3d i nawet nie chce o tym słyszeć, także nie przeskocze, no i droższy o 500zł. Powiedzcie proszę może się ktoś orientuje czy RL838 będzie odbierał podobnie do TL838?? Czy to są porównywalne tv z tą różnicą, że TL ma 3d??
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Skalowanie ma zbliżone więc możesz być spokojny.
Jeśli kasa nie przekraczalna to będzie bardzo dobry model.
 

adamuadamu

New member
witam,
od wczoraj wieczorem jestem posiadaczem tośki 40rl838. tak więc na razie absolutnie pierwsze i podstawowe wrażenia
jako punkt odniesienia mam samsunga le37c630 (matryca AA02, czyli któreśtam xVA), którego posiadam od półtora roku

matryca: mat, właśnie o poranku zaliczyłem test słoneczny - padające bezpośrednio słońce nie robi szczególnego wrażenia na matrycy, ogląda się przyjemnie bez refleksów. typ matrycy nieznany, będę musiał zrobić test z lupą ;) kąty widzenia - siedzę właśnie 45' od tv i nie widzę uszczerbków
sam obraz jest w stosunku do c630 jakby bardziej nasycony kolorami, pomimo zjechania z nasyceniem; nie bawiłem się zaawansowanymi ustawieniami koloru jeszcze

tuner tv - przyjechałem ze sklepu i bez resetu nie widział DVB-C (nie szukał po kablu), może reset wszystkiego by to załatwił, ale zmieniłem lokalizację na Niemcy i pokazało się szukanie Antena/Kablówka.
obraz sd tv cyfrowa (dvb-c) - mam jakieś 2,5-3m do tv i jest bdb - zjechałem tylko nieco z ostrością poniżej standardowych ustawień, bo było jak dla mnie nieco zbyt "ziarniście". tvn hd wygląda bdb. obraz z divxa 652x388 też nie budził moich zastrzeżeń jakościowych

czerń - MZ nieźle jak na edge leda, gdzie wszyscy straszą, że będzie gorzej niż na świetlówkowym LCD - nie jest gorzej. widać delikatnie dolny pas przy kompletnej ciemności czy jednym białym napisie na czarnym tle. oczywiście idealnie nie jest i nie spodziewałem się tego. standardowo ustawiony był automat ściemniający LEDy przy ciemnych scenach i sprawdza się to tylko przy napisach końcowych :p poza tym w trakcie filmu ingeruje zdecydowanie za mocno. szkoda, że nie ma (nie znalazłem?) opcjie do regulacji siły ingerencji tego czegoś

dźwięk - a bo ja wiem? od razu podłączyłem do wzmacniacza (używam gniazda słuchawek) i jest. w przeciwieństwie do samsunga można na wyjściu słuchawkowym regulować basy/soprany

multimedia - w sklepie wsadziłem pendrive, jakieś divxa chwycił bez problemów, obrazy tylko .jpg - .png nie widzi. więcej nie sprawdzałem, bo w domu używam realtekowego odtwarzacza do filmów. jest jakieś toshiba places, gdzie są jakieś VOD do filmów i muzy oraz fejsbuk i jakieś wiadomości. ponadto youtube, które działa (dziecko katuje bajki na YT od 2h). w sprawie sieci to tv sam się poprawnie ustawił (IP, maska, brama) pomimo bycia podpiętym pod ap clienta - wykrył poprawnie bramę=adres IP client i resztę zabawek też. niewykonalne w poprzednim samsungu. DNLA - nie testowałem, ale nie podoba mi się, że TV nie jest cały czas widoczny jako DNLA renderer - trzeba by przełączyć na DNLA i dopiero można puszczać coś (MZ mało wygodne jeśli chcę np. odpalić jakąś fotę czy filmik z telefonu)

pobór energii - na pewno niski. w momencie, gdy podłączyłem sprzęt do listwy master-slave, gdzie tośka była masterem, to w momentach, gdy leciały napisy na czarnym tle, listwa wypinała resztę urządzeń na ww. moment. listwa to jakiś nołnejm, ale na samsungu nie zdarzało się

jakość wykonania - nie widać skuch jakościowych, nic mi się (na razie) nie rozłazi, plastiki spasowane OK. w rzeczywistości TV wygląda znacznie lepiej niż na fotach producenta, tzn. mi podoba się bardzo cienka -i matowa- ramka, która pomimo że plastikowa, to sprawia ogólnie pozytywne wrażenie (nienawidzę wszelakich "piano black", fuj). ogólnie to 40-calowa tośka wstawiona w miejsce samsunga 37 wskutek bardzo cienkich ramek zajmuje "na oko" tyle samo miejsca

wychwycone negatywy:
- powoolne menu w sytuacji wpisywania z klawiatury ekranowej szukania w YT - półsekundowy lag wciskania klawiszy, poza tym reszta menu działa OK
- zarządzanie listą kanałów TV - ustawienie listy znalezionych kanałów wg. własnych preferencji na razie mnie przerasta :evil: a instrukcja jest baardzo enigmatyczna w tym punkcie
- jakaś cewka piszczy na granicy słyszalności - momentami wkurza, latem komary nie przylecą :p

tyle pierwszych wrażeń, jakby co - pytajcie, postaram się odpowiedzieć
 

adamuadamu

New member
A jak wygląda czytelność czcionki po podłączeniu do PC jako monitor?
test na netbooku z gma 950, analogowo. rozdzielczości 1024x768, 1024x600 oraz 800x600 wyglądają przeciętnie - tzn. czcionka jest w ogóle czytelna, ale szału nie robi - prezentuje się jakby kiepską kartę graficzną kiepskim kablem do kiepskiego monitora. max na ekranie TV udało mi się pokazać 1680x1050 - wrażenia b. podobne. w wolnym momencie podłączę się z innym lapkiem przez hdmi i zobaczymy - postaram się od razu zmierzyć input laga w trybie PC
---
dalsze impresje z używania tv - zarządzanie listą kanałów cyfrowych - żenada. wstukuję swoją kolejność kanałów i po chwili znów jest ta ustalona przez TV, testowałem wczoraj 3x, zaraz piszę do supportu. omijanie niepotrzebnych kanałów też bezpodstawnie utrudnione - nie da się raz zaznaczyć kilku do pomijania, trzeba na każdy wejść i z osobna przekopać się przez menu - trzeba się naklikać, jeśli nie płacisz za 100% kanałów dostępnych u dostawcy.

sam obraz i przyjemność z oglądania (już ustawionych...) kanałów - tu b.duży pozytyw. dobrze działa czujnik oświetlenia - przy tych samych ustawieniach TV oglądałem wczoraj coś w nocy i obecnie oglądam w słońcu wpadającym przez okno. tak jak pisałem wyżej - automat do ściemniania podświetlenia w ciemniejszych scenach jest jednak bezużyteczny - działa trochę jakby miało to być do local dimmmingu, ale ściemnia oczywiście całość podświetlenia; na szczęście można go wyłączyć niezależnie od czujnika światła.
podświetlenie - jak już pisałem, że jest jak jest, dolny pas ewidentnie mocniej podświetlony niż reszta
dobrze działa rozpoznawanie aspektu - kanały poprawnie wyświetlają się albo 16:9 albo 4:3. nie jest tak, jak u konkurencji, że ustawienie 16:9 => wszystkie kanały bez wyjątku są 16:9

matryca - sprawdziłem wczoraj po nalepce - S-PVA samsunga (wg tego: AVForums.com - View Single Post - LCD -matrices,differences and what models are placed )

nie znalazłem nigdzie opcji dotyczących 100Hz - nawet nie wiem, czy jest aktywne czy też nie. w tv scrolle na dole ekranu lecą b. płynnie - niby działa. natomiast wygaszacz ekranu w odtwarzaczu divxów ewidentnie "skacze" jak 50Hz. nie, żeby mi zależało na tych niby-100Hz, ale wolałbym mieć nad tym jakąkolwiek kontrolę.

jeszcze jedna powoolna funkcja w menu - "toshiba places", czyli pseudointernet - tam też, jak przy wpisywaniu czegoś do YT, obsługa pilotem działa jakby sygnały z pilota do tv niosła pielgrzymka piesza
 

awprawo

New member
Hej,

czy nadal działą tobie Youtube...? Ja kipiłem ten TV na początku maja 2012 i Youtube nie dziaą, TV nie znajduje żancyh aktualizacji w necie...:(
 

awprawo

New member
Dziękuję za odpowiedź:)

Zastanwia mnie tylko jedno - na stronie ze sterownikami jest informacja o numerze aktualizacji-systemu (6.4.0J.1) - ja mam właśnie identyczny numer w TV. Czy to jednak nic nie znaczy, czy też system mam poprawny (juz zaktualizowany) a przyczyna nie działania Youtube leży gdzieś indziej...?

Dodam, że próba poszukania aktualizacji przez internet (w TV) podaje inforację, że żadnych
nowych aktualizacji nie znaleziono...

Pozdrawiam serdecznie!
 

rexpl

New member
Miałem coś napisać i mi zeszło trocchę dłużej:p
TV ma swoje zady i walety;)
wady:
wolno działające aplikacje internetowe
problem z trybem pc po hdmi (opisany w innym wątku)
pojawiły się pierwsze martwe piksele
głos z głośników tak kiepski, że zmusił mnie do zakupu kd
zalety:
jakość obrazu, w tej cenie wręcz miażdży konkurencję jak dla mnie. Porównywałem brata plazmę samsunga z zupełnie innej półki i powiem, że nie dorasta tośce do pięt, to samo soniak ojca (podobna półka)
odtwarzanie plików z usb, czyta prawie wszystko, samsungi i soniaki znacznie odstają

Ogólnie tv ma swoje niedoróbki, ale jestem zadowolony z zakupu. Wkurza mnie tylko brak trybu 24p po hdmi z lapka
 
Do góry