TV Toshiba 40TL838 - model 3D który w klasie cenowej przyniesie wiele radości - test

patryklen

New member
@kudys11 - Czy przy swoim ustawieniu [kalibracji] bawiłeś się zaawansowaną kalibracją kolorków ? Mógłbyś od razu przy okazyjnie opisać tutaj swoje ustawionka - chętnie wypróbuje, jeśli nie masz nic przeciwko. :)

Chociaż również potwierdzę, iż obraz w BluRay z dysku zew. jest zajebisty. , czy to pendrive czy dysk nie ma różnicy, jestem zadowolony z jakości, ale kolorki jednak mnie troszeczkę jednak irytują, ale to na pewno jest do skorygowania. 3D nie wiem jak jest, bo dopiero 10-tego dokonam zakupu i od razu wtedy na gorąco obejrzę Demko od LG 3D i Avatara :D I zdam relacje :D

p.S Roberto79 - Szybszy :D
 
Ostatnia edycja:

witgit

New member
Nie wiec co i jak puszczacie na tych swoich tośkach że narzekacie na jakość.
U mnie zarówno przez USb, HDMI i DLNA jest obraz kryształ, aż chce się oglądać.
Obraz nie kalibrowany przez firmę.
Sam dostroiłem sobie ustawienia pod swój gust i czerpię pełną satysfakcję z oglądania, że o 3D nie wspomnę bo wymiata po całości !!!
Nawet obraz ze zwykłego analogu jest przyzwoitej jakości (leprzy niż na Grundig 32'' LCD HDready)

Podobnie u mnie. Super jakość.
 

gucio76R

New member
Witam

Po około 30dniach użytkowania tego TVika (40TL838) oraz czytania tego forum, postanowiłem dodać parę słów.
Tośkę kupiłem z dwóch względów (+ 1 dodatkowy powód), dzięki temu forum, oraz cenie. Trzeci "ukryty" powód to obecność jednego z moich znajomych w tej firmie produkcyjnej.
Ogólnie TV jest ok, ma to czego oczekiwałem, dobra cena za dobrą jakość obrazu, gdyż głównie i jedynie oglądam filmy, programy (szczególnie HD).
Naczytałem się o kalibracji obrazu :) i powiem tak, każdy z nas ma swój własny wzrok, który ocenia obraz, nie ma idealnego obrazu i nie będzie.
Jeśli znajdę chwilę prześle Wam moje ustawienia, które zrobiłem pod swoje oko, głównie pod filmy. Ale głównie po to abyście ocenili i porównali swoje ustawienia względem moich. Może dzięki temu dojdziemy do wspólnego mianownika i "nasza" wspólna kalibracja wyciągnie jak najwięcej z tego TV aby cieszyć się jeszcze lepszym obrazem.
Na koniec dodam że TV nie ustępuje droższym modelom z konkurencji, wiem bo pracuje ....

Dziękuję za uwagę i pozdrawiam
 

kudys11

Member
Po pierwsze soft 6.4 !!!

Podświetlanie 70
Kontrast 80
jasność 4

I w zaawansowanych
temperatura koloru poziom czerwieni zwiększony do 3

A to wszystko w standardowym profilu
 

kudys11

Member
Naczytałem się o kalibracji obrazu :) i powiem tak, każdy z nas ma swój własny wzrok, który ocenia obraz, nie ma idealnego obrazu i nie będzie.
Jeśli znajdę chwilę prześle Wam moje ustawienia, które zrobiłem pod swoje oko, głównie pod filmy. Ale głównie po to abyście ocenili i porównali swoje ustawienia względem moich. Może dzięki temu dojdziemy do wspólnego mianownika i "nasza" wspólna kalibracja wyciągnie jak najwięcej z tego TV aby cieszyć się jeszcze lepszym obrazem.
Na koniec dodam że TV nie ustępuje droższym modelom z konkurencji, wiem bo pracuje ....

Dziękuję za uwagę i pozdrawiam


100% popieram
 

gucio76R

New member
ok so here we go: - obraz standardowy: - podświetlenie: 37 - kontrast: 97 - jasność -10 - kolor: -5 - odcień: 15 - ostrość 9 zaawansowane: - colourMaster: off - tem. koloru: chłodny - czerwony: -7 - zielony: -5 - niebieski: -2 czujnik autom. jasn.: off kontr. podsw.:eek:ff poz. czerni/bieli: wysoki - active vision: wysoki ....i tak jak pisałem, to na moje oczy...
 

kudys11

Member
- sądzę że tryb nie ma znaczenia, ale można podać na jakim trybie dokonujemy zmian,

Masz rację ze tryb nie ma znaczenia ponieważ jek przekopiujesz ustawienia z hollywood1 do hollywood2 to oba tryby będa tak samo wyglądały.

Ja pisałem że moje ustawiania są na profilu standard
 

bartut

New member
A co powiecie na ten model w wersji 46" ? Mam zamiar kupić telewizor w tym rozmiarze i recenzja tego telewizora w 40" wersji przedstawia ten model w pozytywnym świetle. Czy wszystkie jego zalety pozostają bez zmian po jego powiększeniu ?
 

Roberto79

New member
Witgit, napisz może swoje ustawienia obrazu. Jak ktoś jest chętny to mam ustawienia do modelu vl748 robione przez profesjonalną firmę. Ale osobiście te ustawienia nie przypadły mi do gustu.
 

witgit

New member
Moje nastawy "kalibracyjne"
Profil standardowy
Podświetlenie 70
Kontrast 66
Jasność 9
Colour Master włączony
Dopasowanie koloru podstawowego:
Czerwony 0,5,0
Zielony 0,0,0
Niebieski 0,-8,0
Czujnik automatycznej jasności wyłączony
Kontrola podświetlenia wyłączona
Poziom czerni/bieli wysoki
Active Vision wysoki


Kalibrowałem za pomocą AVS HD 709 - Blu-ray
 
Ostatnia edycja:

patryklen

New member
@Roberto79 - To jednak, gdybyś był skłonny i dał radę to byłbym wdzięczny za te ustawionka, bo ciągle ustawiam i ustawiam, ale czegoś mi brakuje... a może tak z kilku konfigów stworzę 1, ale elegancki, a proszę mi wierzyć - jak mi się obraz podoba to raczej większości też - dobrym wzrokiem mnie akurat Bozia pokarała - hihi xd :D

Pozdrawiam. i dzięki z góry. :)
 

CORTEZ

New member
A co powiecie na ten model w wersji 46" ? Mam zamiar kupić telewizor w tym rozmiarze i recenzja tego telewizora w 40" wersji przedstawia ten model w pozytywnym świetle. Czy wszystkie jego zalety pozostają bez zmian po jego powiększeniu ?

Ja też tak myślałem, ale już w paru miejscach wyczytałem i usłyszałem też w sklepach, że sam telewizor może i nie jest zły, ale w tej cenie (3500 zł) znajdzie wielu, lepszych kandydatów. Aktualnie skłaniam się ku Panasonic 46G30
 

witgit

New member
Pobór mocy (telewizor włączony) 285 W:shock:
Gruba ramka i dość staroświecki design. Wg mnie.
Ale o gustach się nie dyskutuje.
 
Do góry