TV Toshiba 40TL838 - model 3D który w klasie cenowej przyniesie wiele radości - test

massiwo

New member
mimo to, wolalbym sobie puszczac muzyke przez kino domowe, ktore podpialem pod tv... na laptopie i tak siedze i tak, a muzyka moglaby leciec

takze ja prosze o pomoc ;)
 

kudys11

Member
Przed oddaniem do serwisu nie zapomnij wgrać softu "J" bo to jest oficjalnie ostatnia wersja softu na polske.
Ja też oddałem swój do serwisu na DVB-T, HHB i paski. Serwis w bydgoszczy przetrzymał mi TV tydzień wgrali soft "S" i oddali bezczelnie twierdząc że jest wszystko OK. Zgłosiłem im reklamację naprawy i mają odesłać mój przypadek do Toshiba Polska w Biskupicach jako towar niezgodny z opisem. Pożyjemy zobaczymy co z tego wyjdzie.


A więc moja przygoda w serwisie:
Jeden tydzień na serwisie (tylko w poniedziałki jeżdzą do mojego misasta) i powrót do mnie z softem 40TL838.S1 - twierdzonc że wszystko ok.
Jeden tydzień u mnie, w między czasie pretensje z powrotem do serwisu że paski nadal są a zwracałem im szczegulną uwagę na to zjawisko. Twierdzą że muszą go znowu zabrać na serwis - tu udało mi sie wytargować TV zastępczy i TV wraca na serwis ci go przekazują na serwis centralny gdzie spędza trzy tygodnie i uzyskuję odpowiedz o zwrocie pieniędzy (tyle potrzebował producent na podjęcie decyzji - typowe zniechęcanie do takich działań).
 

kuncio

New member
w nawiązaniu do tematu "Kompatybilność okularów 3D" czy ktoś może potwierdzić iż z tl838 działają okulary Samsung SSG-4100GB, które są znacznie tańsze od dedykowanych toshiby
 

kudys11

Member
Cytat:
Napisał kudys11
Przed oddaniem do serwisu nie zapomnij wgrać softu "J" bo to jest oficjalnie ostatnia wersja softu na polske.
Ja też oddałem swój do serwisu na DVB-T, HHB i paski. Serwis w bydgoszczy przetrzymał mi TV tydzień wgrali soft "S" i oddali bezczelnie twierdząc że jest wszystko OK. Zgłosiłem im reklamację naprawy i mają odesłać mój przypadek do Toshiba Polska w Biskupicach jako towar niezgodny z opisem. Pożyjemy zobaczymy co z tego wyjdzie.



A więc moja przygoda w serwisie:
Jeden tydzień na serwisie (tylko w poniedziałki jeżdzą do mojego misasta) i powrót do mnie z softem 40TL838.S1 - twierdzonc że wszystko ok.
Jeden tydzień u mnie, w między czasie pretensje z powrotem do serwisu że paski nadal są a zwracałem im szczegulną uwagę na to zjawisko. Twierdzą że muszą go znowu zabrać na serwis - tu udało mi sie wytargować TV zastępczy i TV wraca na serwis ci go przekazują na serwis centralny gdzie spędza trzy tygodnie i uzyskuję odpowiedz o zwrocie pieniędzy (tyle potrzebował producent na podjęcie decyzji - typowe zniechęcanie do takich działań).


Dla zainteresowanych
Po telewizorze zostały mi trzy pary okularów które wystawiłem na sprzedaż:
OKULARY AKTYWNE TOSHIBA 3D FPT-AG02G (2833645500) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Dla forumowiczów przesyłka gratis !!!
Jeśli zdecydujesz się na zakup na mojej aukcji odezwij się na PW abym wiedział że masz gratis wysyłką

Polecam okularki oczywiście 100% sprawne brak jakichkolwiek śladów użytkowania. Akumulatorni w nich trzymają wyśmienicie.
 
Ostatnia edycja:

Karpaj

New member
Bez reklam
Nie chciałbym nic Ci mówić, ale widziałem ostatnio w normalnej sprzedaży w jednej z większych siec handlowych te okularki po 149zł :p
 

$kubi

Member
Co rusz gdzieś wyskakują te okulary po tej kasie i to nowe... wystarczy się przyczaić, także 180zł nawet z wysyłką za używane to żadna mi okazja..
 

pioczel

New member
Obecnie inna sieć z elektroniką ma te okularki w tej cenie, i pewnie jeszcze będzie je mieć jakiś czas :p
anoo ja też kupiłem po 150 zł hehhe ...to może też kupicie dam za 160 zeta użyte 2 razy:D

tak na poważnie to szkoda dawac za używane po 180 !bez gwarancji jak idziesz do sklepu po nówki za 150 do 199 np w euro rtv i wspierasz marny budżet RP płacąc podatek
 

mock

New member
Napisał kudys11
Przed oddaniem do serwisu nie zapomnij wgrać softu "J" bo to jest oficjalnie ostatnia wersja softu na polske.
Może mi kolega odpowiedzieć dlaczego trzeba to zrobić? Ponieważ sam zamierzam oddać tv na reklamację, a nie bardzo skąd mam wziąć soft "J".
 

mock

New member
Ponieważ to jest soft który można uaktualnić przez LAN
jak co to masz linka:
TL838_6.4.0J.1.rar
Dzięki. Tyle ,że mój model to rl. Piszę w tym temacie ponieważ problem pasków itd dotyczy również mojego modelu. Czyli jak wgrałem soft z usb inny niż oficjalny to tracę gwarancję? Przecież linki do nowego oprogamowania dostawałem wcześniej od niemieckiego serwisu. Potem skorzystałem już z wiadomego forum niemieckiego.
 

witgit

New member
Mogą się przyczepić o soft ale nie muszą. I tak by wgrali ci ten który masz teraz.
Co do reklamowania Tv to na twoim miejscu ja bym się wstrzymał.
Gwarancji masz jeszcze na pewno na ponad rok. Jeżeli w tym czasie nie wyjdzie jakiś super soft który naprawi problem pasków to wtedy reklamuj.
W sklepach cena twojego TV spadnie a od Toshiby dostaniesz tyle ile ty wydałeś.
Kupisz coś lepszego. Jak by co.
Chyba że ci się śpieszy to ryzykuj.
 

bambusfly

New member
Witam wszystkich na wstępie. Mam pytanie po zmianie na soft TL838_6.4.S2.1, ma taki problem. Jak oglądam filmy Tvp1hd lub tvnhd, to pierwszy ustawiony jest język serbski w dźwiękach, muszę ręcznie zmienić na polski i dopiero lektor polski się włącza. Gdzie to zmienić, bo nie znalazłem?
 

Yaesu

New member
Witam wszystkich na wstępie. Mam pytanie po zmianie na soft TL838_6.4.S2.1, ma taki problem. Jak oglądam filmy Tvp1hd lub tvnhd, to pierwszy ustawiony jest język serbski w dźwiękach, muszę ręcznie zmienić na polski i dopiero lektor polski się włącza. Gdzie to zmienić, bo nie znalazłem?
DTV Ustawienia ==>> Napisy i audio.
Tam ustawiasz.
 

oliner

New member
hej 3 dni temu kupiłem sobie okulary 3D, mecze się i męcze ale 3D z USB mi nie działa, przeczytałem całe forum wgyrwałem soft i nic czy ktos komu działa pomoze ?
 
Do góry