TV Toshiba 40TL838 - model 3D który w klasie cenowej przyniesie wiele radości - test

arko07

New member
Ja mam jednak jeszcze nadzieję że to wina softu. Najnowsza wersja nie eliminuje czarnych pasków ale wreszcie poprawiła szarpnięcia obrazu które były bardziej irytujące i o wiele częstsze niż paski. Ogólnie soft jest niedopracowany i bardzo się dziwię że taka firma jak Toshiba wypuściła taki produkt do sprzedaży i przez rok nie potrafi usunąć błędów. Jest jeszcze taka opcja że to jest wada sprzętowa i firma gra na zwłokę a gwarancja leci....obym się mylił.
 

mrozek86

New member
A czy ktoś problem z paskami próbował reklamować? Jest szansa na wymianę na np: inny podobny model? Ja instalowałem już wiele wersji i na każdej problem występuje...
 

Yaesu

New member
Czy może ktoś napisać o co chodzi z tymi paskami, gdzie one są, jak wyglądają, może jakieś zdjęcie ?? Bo albo ja jestem ślepy albo u mnie tego nie ma i na żadnym sofcie nic takiego nie zauważyłem. TV głównie oglądam przez satelitę, ale korzystam też z DVB-T i TV analogowa kablowa. Napiszcie o co chodzi z tymi paskami to zwrócę na to szczególną uwagę u siebie. Bo jak rzeczywiście u mnie tego nie ma to by oznaczało że to nie jest problem softu tylko sprzętowy a tu już są podstawy do reklamacji, może wymienią wam na inny nowszy model.
 

mrozek86

New member
Tutaj masz linka
youtube.com/watch?v=hamL2qvt_Rw

Wejdź na TVP1 HD na DVB-T i przyjrzyj się.... Co jakiś czas pojawia się taki czarny pasek (dość wąski), na bardzo krótko, ale jednak coś "miga". Możliwe, że intensywność tego "efektu" zależy od konkretnego egzemplarza, aczkolwiek bardzo wiele osób zauważyło problem.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Na zdecydowanej większości egzemplarzy tej wady nie było, na całej serii 868 też nie występowała. Podobno ostatnia aktualizacja ostatecznie to usunęła.
 

wasylhh

New member
Bez reklam
A czy ktoś problem z paskami próbował reklamować? Jest szansa na wymianę na np: inny podobny model? Ja instalowałem już wiele wersji i na każdej problem występuje...

Ja probowalem to reklamowac w niemieckim oddziale toshiby. Olali mnie i wyslali 17letniego " technika" ktory stwierdzil ze to soft i wgral mi nowy taki sam jak mialem na tv. Podobno wymiana na inny model nie wchodzi w gre ale w tym temacie sa osoby ktorym sie to udalo. Ostatecznie sprzedalem ten badziew i kupilem philipsa pfl5507. Tobie radze zrobic to samo.
 

krzyyh

New member
U mnie po aktualizacji do 6.4.Z5.1 czarny pasek przestał się pojawiać zupełnie. Po instalacji nowego softu znowu jest, ale za to nie ma szarpania obrazu(a to zdecydowanie lepsza opcja). Jeszcze miałem problemy z kolorami w trybie standard ale reset rozwiązał ten problem. No i zniknęły te prostokąty.
 

Yaesu

New member
Tutaj masz linka
youtube.com/watch?v=hamL2qvt_Rw

Wejdź na TVP1 HD na DVB-T i przyjrzyj się.... Co jakiś czas pojawia się taki czarny pasek (dość wąski), na bardzo krótko, ale jednak coś "miga". Możliwe, że intensywność tego "efektu" zależy od konkretnego egzemplarza, aczkolwiek bardzo wiele osób zauważyło problem.
Teraz już wiem o co chodzi z tymi paskami, po tym filmiku widzę że są dosyć intensywne i na prawdę irytujące. Mam chyba jakiś szczęśliwy model bo u siebie nic takiego nie widziałem, a przerabiałem chyba większość softów i nie widziałem tego na swoim TV.
Ośmielam się stwierdzić że nie jest to problem programowy skoro na żadnym sofcie tego nie miałem, tylko będzie to jakaś wada sprzętowa, bo softy instalujemy takie same a na jednym Tv jest ten problem a na innym nie. Ja bym kilka razy zgłosił ten problem na gwarancji i zgodnie z prawem jak nie są w stanie rozwiązać tego problemu chyba za trzecim razem to muszą wymienić na nowy lub zwrócić pieniądze.
 

jackuc

New member
W teściowym TV też nie zauważyłem takiego zjawiska. Jedyne co widzę, ale to może specyfika telewizji cyfrowej, że czasem usta mówiących nie odzwierciedlają dokładnie tego co słychać, innymi słowy ruchy ust nie pasują często do wymawianych wyrazów. Nawet moja żona to zauważyła...
 

arko07

New member
U mnie po aktualizacji do 6.4.Z5.1 czarny pasek przestał się pojawiać zupełnie. Po instalacji nowego softu znowu jest, ale za to nie ma szarpania obrazu(a to zdecydowanie lepsza opcja). Jeszcze miałem problemy z kolorami w trybie standard ale reset rozwiązał ten problem. No i zniknęły te prostokąty.

U mnie identycznie na 6.4.Z5.1 pasków nie było a na najnowszym są i to dość często a szarpanie rzeczywiście zniknęło i to po raz pierwszy ten soft to usunął bo wcześniej szarpało mi na każdym sofcie. Czekam na następny soft ,może nareszcie będzie naprawione i to i to.
 

krzyyh

New member
Dzisiaj oglądając mecz z Anglią cały czas miałem wrażenie że piłka drży przy podaniach. Na EURO chyba było jakoś płynniej (wtedy miałem soft J). Zaczynam mieć mieszane uczucia co do tego nowego softu.
 

parsifal

New member
Dzisiaj oglądając mecz z Anglią cały czas miałem wrażenie że piłka drży przy podaniach. Na EURO chyba było jakoś płynniej (wtedy miałem soft J). Zaczynam mieć mieszane uczucia co do tego nowego softu.
Oglądałem dosyć uważnie i nie zauważyłem tego zjawiska - active vision wyłączone, płynność wręcz idealna ale raz wystąpiło mrugnięcie czarnego paska. Źródło sygnału N-recorder. Co do active vision nie widzę różnicy między wł. a wył. nieależnie czy oglądam sport, film czy studio, po prostu płynność ruchu jest bez zarzutu.
 

krzyyh

New member
Oglądałem dosyć uważnie i nie zauważyłem tego zjawiska - active vision wyłączone, płynność wręcz idealna ale raz wystąpiło mrugnięcie czarnego paska. Źródło sygnału N-recorder. Co do active vision nie widzę różnicy między wł. a wył. nieależnie czy oglądam sport, film czy studio, po prostu płynność ruchu jest bez zarzutu.

Ja mam cyfrowy polsat. Kiedyś obiło mi się o uszy że N-ka nadaje sygnał najlepszej jakości ze wszystkich platfom cyfowych (między innymi wyższy bitrate). A podobno ten tv nie radzi sobie z niskim bitrate. Kiedyś pożyczę od szwagra dekoder n-ki i porównam z polsatem.
 

sprokciu

New member
U mnie identycznie na 6.4.Z5.1 pasków nie było a na najnowszym są i to dość często a szarpanie rzeczywiście zniknęło i to po raz pierwszy ten soft to usunął bo wcześniej szarpało mi na każdym sofcie. Czekam na następny soft ,może nareszcie będzie naprawione i to i to.

Wydaje mi się że softy, które powstają są nieoficjalne, tworzone przez użytkowników a nie przez prawdziwy support toshiby. Ostatni oficjalny soft jest z marca z literką J. Od tego czasu nie powstał nowy. Dzwoniłem kilka razy na infolinię toshiby, albo udają albo nie wiedzą o paskach.
Totalna kicha kupić zepsuty telewizor, ale cóż, w przyszłym tygodniu nagrywam objawy na kamerę palę płytkę i wysyłam tv do toshiby. Zobaczymy czy coś zrobią.
ps.
serwis w moim mieście wgrywa właśnie soft J.

pozdrawiam
 

krzyyh

New member
U mnie identycznie na 6.4.Z5.1 pasków nie było a na najnowszym są i to dość często a szarpanie rzeczywiście zniknęło i to po raz pierwszy ten soft to usunął bo wcześniej szarpało mi na każdym sofcie. Czekam na następny soft ,może nareszcie będzie naprawione i to i to.

A jak masz ustawiony active vision? U mnie na wysokim nie szarpie a na średnim szarpie tak jak na innych softach.
 

arko07

New member
Active vision mam na wysoki i przestało szarpać. Jak znajdę trochą czasu sprawdzę na innych ustawieniach.
@sprokciu ,te softy to są wersje beta tworzone podobno przez niemiecki support Toshiby (lub na jego zlecenie) i mają na celu próbę wyeliminowania błędów zgłaszanych przez użytkowników. A polski support to porażka, nikt nic nie wie.
 

frez

Member
U mnie paseczek dalej wystepuje na naziemnej TV. Możecie mi powiedzieć czy na N-ce albo CP też to dziadostwo na kanałach HD wystepuje?
Z góry dzięki
 

frez

Member
Jutro wypróbuje - dziś już sił brak. Jeszcze jedno pytanie, ale za to bardzo ważne :)
Czy eksport import ustawień z menu serwisowego zapamiętuje też kolejność kanałów czy trzeba się bawić ?
 
Do góry