TV Toshiba 40TL838 - model 3D który w klasie cenowej przyniesie wiele radości - test

kr0k04l

New member
Problemik

Witam wszystkich. Mam pytanko, czy może ktoś z obecnych tutaj miał tutaj problem z długimi filmami? Problem objawia się następująco. Odpalam film z pendriva - film 2,5 - 3h - i zawsze w każdym filmie po 2:08:00 (około) wraca mi do folderu z filmem co powoduje, że nie moge obejrzeć końcówki filmu. Wykluczyć można uszkodzenie pliku, na komputere działa ok. Troche irytujący problem, bo sporo dobrych filmów ma ponad 2h. Pozdrawiam i dzięki za pomoc.
Mam 40TL838
 

PraiSE

New member
Witam Wszystkich posiadam telewizor Toshiba 40TL838 mam pytanie dotyczące Network Media Player telewizor łączy się z laptopem ale nie widzi wszystkich filmów np. Avengers film zajmuje 5,69 Gb i nie widzi go proszę o pomoc
 

Yaesu

New member
Witam Wszystkich posiadam telewizor Toshiba 40TL838 mam pytanie dotyczące Network Media Player telewizor łączy się z laptopem ale nie widzi wszystkich filmów np. Avengers film zajmuje 5,69 Gb i nie widzi go proszę o pomoc
Zainstaluj sobie kodeki w kompie, alby program do DLNA z którego korzystasz miał coś aby go rozkodować i przesłać do TV.
Wystarczy jakiś podstawowy kodekpack. Miałem to samo z PS3 i doinstalowanie kodeków pomogło.
 

parsifal

New member
A co nowy soft usprawnia ?? Testowałjuz go ktoś???
Poprawia i to sporo. Nie ma irytujących, pustych prostokątów w lewym, górnym rogu ekranu - obecnie wyświetla tylko info o źródle sygnału. O dziwo poprawie uległa jakość dźwięku (nie ma efektu przesterowania niskich tonów - ale nie powala oczywiście). Nie ma migotania i szarpania obrazu (właściwie od tego trzeba było zacząć) ale nie siedzę przed TV tylko oglądam tak trochę z "doskoku", w każdym razie Toshiba jest bliska softu który uwiarygodni tytuł tego wątku.
 

pioczel

New member
Najnowszy sofcik: TL838_6.4.Z11.1
TL838_6.4.Z11.1.zip
da się jakiś inny upload bo z tego nie idzie :sad:
dobra jakoś poszło
liczyłem że w końcu coś zmienią w sortowaniu kanałów dvb-t czyli usuwanie itp...ciagle mam jakieś problemy po posortowaniu wg 1,2,3 itd.potragi np dojść do 6 kanału i dalej nie idzie trzeba cyfrą wbić albo pisze że kanał szyfrowany.........wrrrr jest na to lekarstwo???
 
Ostatnia edycja:

kudys11

Member
DVB-T czy coś się zminiło?
Z ciekawości pytam bo mam "N"
Czy DVB-T działa na polskim regionie?, czy nadal trzeba przestawiać na Niemcy?
 
Ostatnia edycja:

Yaesu

New member
DVB-T czy coś się zminiło?
Z ciekawości pytam bo mam "N"
Czy DVB-T działa na polskim regionie?, czy nadal trzeba przestawiać na Niemcy?
W tym temacie nic się nie zmieniło, dalej lipa, ale jak na razie jest to najlepszy soft jaki wyszedł.
HbbTV też nie działa,trzeba ustawiać na Niemcy, telewizor nadal nie jest dostosowany do polski, i czuję że tego nigdy nie zmienią.
 

krzyyh

New member
Bardzo ciemny obraz i zupełnie inne kolory po instalacji nowego softu ( a te same ustawienia co wcześniej)
Nie mogę sobie poradzić z kalibracją obrazu. Też tak macie?
 

pioczel

New member
W tym temacie nic się nie zmieniło, dalej lipa, ale jak na razie jest to najlepszy soft jaki wyszedł.
HbbTV też nie działa,trzeba ustawiać na Niemcy, telewizor nadal nie jest dostosowany do polski, i czuję że tego nigdy nie zmienią.
nie wiem o czym piszecie i dlaczego że musi być na niemcy ,ja od początku ustawiam na każdym sofcie wszystko na polska i kanały dvb-t wszystkie mi działają jak też i epg jest
jedynie to mnie wkur... że te sortowanie jest powalone ,jak se poustawiam kanały po swojemu czyli jedynka,dwójka itd do 16 chyba to jak przełaczam na P do przodu to dzieją mi się dziwne rzeczy że kanał szyfrowany niby i trzeba kombinować a jak dam np kanał 12 i cofam na ,,P'' to idzie to poprawnie
o co w tym chodzi?? kto wie??
aha i działa wam timer ,bo mi niby startuje ale nic nie nagrywa na pena
 

mikocm

New member
nie wiem o czym piszecie i dlaczego że musi być na niemcy ,ja od początku ustawiam na każdym sofcie wszystko na polska i kanały dvb-t wszystkie mi działają jak też i epg jest
jedynie to mnie wkur... że te sortowanie jest powalone ,jak se poustawiam kanały po swojemu czyli jedynka,dwójka itd do 16 chyba to jak przełaczam na P do przodu to dzieją mi się dziwne rzeczy że kanał szyfrowany niby i trzeba kombinować a jak dam np kanał 12 i cofam na ,,P'' to idzie to poprawnie
o co w tym chodzi?? kto wie??
aha i działa wam timer ,bo mi niby startuje ale nic nie nagrywa na pena

No właśnie chodzi o to, że jak zmienisz kraj na Niemcy, to programy ładnie posortujesz i nie będzie cyrku z kanałem szyfrowanym itd.
 

pioczel

New member
No właśnie chodzi o to, że jak zmienisz kraj na Niemcy, to programy ładnie posortujesz i nie będzie cyrku z kanałem szyfrowanym itd.
ah ..no już jest OK ,dla mnie bez sensu to jest....rzeczywiście zmieniłem kraj na niemcy i sortowanie jest ok!poza tym wskoczyło hybryd.po sprawdzeniu jest na tpv1 pogoda i wiadomości internetowe(i po co?? hehe)
wracam do tego jak coś nagrać?? na pena z dvb-t ,niby timer startuje że już nagrywa ale nic nie nagrywa
edit: no rzeczywiście myślałem że jest opcja nagrywania na pena ,mam taką opcję w tun.sat-timer i jest to nagrywanie ,więc myslałem że nasza tośka też nagrywa
 
Ostatnia edycja:

Yaesu

New member
wracam do tego jak coś nagrać?? na pena z dvb-t ,niby timer startuje że już nagrywa ale nic nie nagrywa
Z tego co wiem to ten TV nie ma funkcji nagrywania, nic takiego nie znalazłem w instrukcji.
Są trzy timery:
Timer programowy - Funkcja ta powoduje przejście do określonego kanału o określonej godzinie. Można za jej pomocą włączyć określony program jednorazowo, a poprzez wybranie trybu
dziennego lub tygodniowego - wielokrotnie, np. przy oglądaniu serialu telewizyjnego.

Timer Wł - Funkcja umożliwia ustawienia automatycznego wyłączania telewizora o ustawionej
uprzednio godzinie lub po upływie określonego czasu.

Czuwanie - Telewizor można tak ustawić, aby wyłączał się po określonym czasie.

Nie ma nic o nagrywaniu na USB.

Jeśli chodzi o ustawianie kraju na Niemcy to też trzeba tak ustawić jeśli chce się korzystać z DVB-C, cyfrowa kablówka. Jak ustawi się kraj na Polskę ta funkcja jest nie aktywna.
 
Ostatnia edycja:

sprokciu

New member
Witajcie,
telewizor zakupiłem jakieś 2 tygodnie temu, wcześniej go wybrałem ale nie wiedziałem że model który jeszcze rok temu był tak zachwalany teraz okazuję się wtopą.
Mam charakterystyczne czarne paski (kanały hd telewizja naziemna) , były na sofcie oryginalnie wgranym, na sofcie J, Z 5.1, i tym najnowszym.....Przestaję wierzyć że to wina softu.,....

Powinno przestrzegać się przed zakupem tego tv.
Pozdrawiam
 
Do góry