TV Toshiba 40TL838 - model 3D który w klasie cenowej przyniesie wiele radości - test

szrama

New member
Kudys11 wrzucił byś na jakiś inny hosting bez limitów bo na tym nie mogę sciągnąć. Bo mam osiedlówke i wszyscy mają te same zew. ip.
 

gac78

New member
Witam użytkowników tl 838, mam szybkie pytanie do was, czy w tej tośce można ustawić epg w ten sposób że jak przęłącze kanał to w pasku informacyjnym będą wyświetlały się aktualne informacje o kanale, czyli tytuł programu i czas trwania, tak jak sie to ma wiekszości nowych tv.U mnie wyświetla tylko rodzaj programu, np sport,film itp i pozostaly czas, i tyle. Dodam tylko że nie chodzi mi o przycisk info+ gdzie te informacje tv normalnie wyświetla tylko żeby to robił automatycznie po zmianie kanału na inny.
 

mikocm

New member
Co do problemów z YouTube, to podobno zmiana DNS w telewizorze np. na DNS Google (8.8.8.8 i 8.8.4.4) lub OpenDNS rozwiązuje problem.

Z tym ustawieniem epg - raczej nie ma takiej możliwości (i chyba nie będzie). Poza tym ten telewizor trochę wolno przełącza kanały i przynajmniej u mnie samo przełączenie trwa ok 2s, a informacje o kanale np. TVPInfo pojawiają się w połowie tego czasu (tak w przybliżeniu). Jeśli w tym czasie tv miał jeszcze pobrać informację o programie, który jest aktualnie w epg, to pasek musiałby długo się wyświetlać.

Poza tym chyba każdy posiadacz tego tv wie, jak obecnie wygląda sprawa z "rozwojem" oprogramowania. U konkurencji (widziałem osobiście w modelach z tego roku LG i Samsunga) wygląda to dużo lepiej - jest na górze ta belka z informacją o kanale i szybciej to wszystko działa.
 

kuncio

New member
dzięki mikocm, po tym zabiegu youtube w pełni sprawnu;) kudys czy są jakieś zmiany w stosunku do poprzednich wersji ?? np. działający skype ??
 

$kubi

Member
Sciagnalem najnowszy soft z postu wyzej. Zmienilem nazwe pliku na 46 tyle ile cali. 46TL868_662440_INIT Wylaczam tv do standby , podlaczam pendrive z plikiem rozpakowanym , wlaczam i nic sie nie dzieje, a po chwili wykrywa mi pendrive i chce go otworzyc w media player...

Trzeba szukac innego pendrive czy cos zle robie? Pen sformatowany fat32..\

EDIT:

poczytalem ze tv trzeba wylaczyc z gniazdka ale efekt zerowy dalej..


EDIT:

Zmienilem pendrive i pomoglo
 
Ostatnia edycja:

$kubi

Member
Eghm... przeszlo na update completed 100% wiec wyjalem z gniazdka i odlaczylem z pradu. Podlaczylem jeszcze raz i zielona lampka a na TV CIEMNO...

EDIT:

Ojezu fakt, powalilem zakladki i poszlo jak poszlo...

Wrzucilem poprawny i jest w trakcie ladowania, moze jeszcze go uratuje..

EDIT:

Wstał.
 
Ostatnia edycja:

krzyyh

New member
Co zrobić żeby PS3 Media Server zobaczył ten tv? Walczę z tym od kilku dni i nie mogę sobie poradzić. Czytałem cały wątek i nie znalazłem niczego co by pomogło. TV z routerem mam połączony kablem, soft 6.4.Z5.1, youtube działa.
 

ozmatox

New member
Dziękuję wszystkim za pomoc na forum z tym modelem. Po serwisie dostałem nowy telewizor TL933, jest o niebo lepszy...w poprzednim padła matryca po 8m-cach.:thumbup:

Wysyłane z mojego HTC Desire za pomocą Tapatalk 2
 

natka

New member
czy po wgraniu softu TL838_6.4.Z5.1_Mboot518740 nadal pojawia się u Was czarny pasek? Ja u siebie nie zauważyłam, albo nie chcę już zauważać ;)?
 

krzyyh

New member
u mnie pasek przestał się pojawiać natomiast delikatne szarpania obrazu pozostały. Mogli by jeszcze poprawić wyświetlanie napisów, dodać jakiś cień czy coś w tym rodzaju bo czasami zlewają się z jasnym tłem. A może jast na to jakaś rada?
 

mikocm

New member
Soft Z6 jest na podstawie wersji 6.4.OS.1. To ciągle są wersje testowe - u jednych naprawia problem z błyskającym paskiem, u innych nic nie zmienia. Szarpanie obrazu już chyba nie występuje, ale zdarza się rozsunięcie kanałów po liście i trzeba na nowo układać.

Można o tym wszystkim poczytać tu:
Toshiba TL 838/868: Feedback zu Firmware 6.4.0S.1 / 6.4.Z6.1, Toshiba - HIFI-FORUM (Seite 6)

Użytkownik na tamtym forum pod nickiem "support" udostępnia linki do nowych softów (ciekawe, czy to prawdziwy support Toshiby). Nawet dał link do ankiety znajdującej się na serwerach Toshiby z pytaniem o dostrzeżone zmiany w nowym sofcie.

P.S. Przydać się może translator
 
Do góry