TV Toshiba 40TL838 - model 3D który w klasie cenowej przyniesie wiele radości - test

wasylhh

New member
Bez reklam
Jak chcesz soft J to podlacz kabel internetowy do tv. A jak chcesz jeszcze nowszy soft rozdawany przez toshibe indywidualnie to wyzej masz link. Ten z linku podobno poprawia to szarpanie i czarny migajacy pasek.
 

szrama

New member
Tak przeglądałem sieć i natknąłem się na informacje że nasz TV wspiera technologię HbbTV. Trzeba ustawić kraj na niemcy wejść w preferencje i Hybrid TV Standard ustawić na dostępny, trzeba także posiadać połączenie z internetem aby móc wyświetlać informacje. Więcej o HbbTV tu: Co to jest HbbTV? | hbbtv
 

niemazaco

New member
Jak chcesz soft J to podlacz kabel internetowy do tv. A jak chcesz jeszcze nowszy soft rozdawany przez toshibe indywidualnie to wyzej masz link. Ten z linku podobno poprawia to szarpanie i czarny migajacy pasek.

Czyli jeśli dobrze rozumiem soft J nie poprawia szarpania? O czarny pasek mi nie chodzi bo u mnie się nie pojawia, chodzi tylko o szarpanie. Jeszcze pytanie o nowszy model 933 - czy tam też występują te same problemy co w 838? Mam jeszcze możliwość zamiany stąd pytanie czy warto, czy lepiej zostać z tym co mam?
 

wasylhh

New member
Bez reklam
Czyli jeśli dobrze rozumiem soft J nie poprawia szarpania? O czarny pasek mi nie chodzi bo u mnie się nie pojawia, chodzi tylko o szarpanie. Jeszcze pytanie o nowszy model 933 - czy tam też występują te same problemy co w 838? Mam jeszcze możliwość zamiany stąd pytanie czy warto, czy lepiej zostać z tym co mam?

To wymien na jakiegos philipsa i nie pakuj sie wiecej w toshibe. Soft J tego nie poprawia ale byc moze ten soft z linku to eliminuje.
 
Ostatnia edycja:

wasylhh

New member
Bez reklam
Ok odpalilem 3d i powiem ze padaczka :-( Biale kontury otaczajace postacie...Obraz rozpikselowany....Co to ma byc??? Ogladalem z roznych zrodel Tron 3D BD, na canal +, gralem na x360, LG3D demo. Zawiodlem sie na tym. Okularki mam oryginalne od toshiby.
 

niemazaco

New member
To wymien na jakiegos philipsa i nie pakuj sie wiecej w toshibe. Soft J tego nie poprawia ale byc moze ten soft z linku to eliminuje.

Sorry ale to ma być profesjonalna odpowiedź? Pytałem o występowanie tego problemu w 933, podałem konkretnie jaką zamianę rozważam, nie pisałem nic o philipsach. To jest naprawdę bardzo proste - jeżeli 933 ma poprawione to szarpanie to wymieniam, ale o tym nie dowiem się w sklepie, dlatego zapytałem tutaj licząc na RZECZOWĄ odpowiedź. Philipsa do tego nie mieszajmy.
 

andyw

New member
Info dla niemazaco:
Witam ! Dla mnie w serwisie wymienili TL838 w ramach reklamacji na TL933 i jak na razie po 2 miesiacach uzytkowania tego modelu jestem z wymiany zadowolony, nie zauwazyłwm w nim zadnego szarpania obrazu, chociaz muszę powiedzieć że Active Vision mam ustawione tylko na "Niski" lub "Standardowy", a na wejściu DVD po HDMI mam w ogóle wyłaczone Active Vision. Jedynym mankamentem tego modelu to brak obiecanej wcześniej funkcji PVR, choc pilot ma już klawisz "Rec". Mam nadzieję że w którejś najbliższej nowej wersji softu ta funkcja juz będzie.
Ogólnie TL933 jest dużo bardziej udanym modelem niż TL838 i jak na razie myślę że podjąłem słuszną decyzję o zamianie na ten model.
 

niemazaco

New member
Info dla niemazaco:
Witam ! Dla mnie w serwisie wymienili TL838 w ramach reklamacji na TL933 i jak na razie po 2 miesiacach uzytkowania tego modelu jestem z wymiany zadowolony, nie zauwazyłwm w nim zadnego szarpania obrazu, chociaz muszę powiedzieć że Active Vision mam ustawione tylko na "Niski" lub "Standardowy", a na wejściu DVD po HDMI mam w ogóle wyłaczone Active Vision. Jedynym mankamentem tego modelu to brak obiecanej wcześniej funkcji PVR, choc pilot ma już klawisz "Rec". Mam nadzieję że w którejś najbliższej nowej wersji softu ta funkcja juz będzie.
Ogólnie TL933 jest dużo bardziej udanym modelem niż TL838 i jak na razie myślę że podjąłem słuszną decyzję o zamianie na ten model.

Dzięki za info. Czyli jeśli dobrze rozumiem, to wymiany dokonał serwis już podczas trwania podbitej gwarancji, na podstawie reklamacji złożonej w związku z tym szarpanie obrazu, tak? Czy poza tym są jakieś istotne różnice w 933 względem 838? Ja z kolei słyszałem przeważające opinie sprzedawców, jakoby 838 był modelem lepszym, sprawdzonym, zaś 933 rzekomo powstał tylko jako odpowiedź na popularną na rynku konwersję 2D do 3D. Jestem ciekaw jak jest naprawdę...
 

niemazaco

New member
Jeszcze moje spostrzeżenie: po aktualizacji softu do J i wyłączeniu active vision szarpanie obrazu zniknęło lub zdarza się na tyle rzadko, że go nie dostrzegam. Naprawdę jestem zdziwiony bo zrobiłem update kompletnie bez wiary w rozwiązanie problemu, tymczasem... chyba się udało! :)
 

fatis

New member
Jeszcze moje spostrzeżenie: po aktualizacji softu do J i wyłączeniu active vision szarpanie obrazu zniknęło lub zdarza się na tyle rzadko, że go nie dostrzegam. Naprawdę jestem zdziwiony bo zrobiłem update kompletnie bez wiary w rozwiązanie problemu, tymczasem... chyba się udało! :)

a jaki soft miałeś przed J ??
 

niemazaco

New member
Seryjny, czyli zdaje się C. Co ciekawe, szarpanie zdarzało się tylko na kablówce (oglądam głównie to co mam w HD, czyli tvp i tvn) i czasem podczas filmów z laptopa podłączonego przez HDMI, nigdy zaś na xboxie, gdzie przecież dynamika obrazu jest znacznie większa. Kompletnie tego nie rozumiem i nie wiem z czego wynika.
 
Ostatnia edycja:

kudys11

Member
Ok odpalilem 3d i powiem ze padaczka :-( Biale kontury otaczajace postacie...Obraz rozpikselowany....Co to ma byc??? Ogladalem z roznych zrodel Tron 3D BD, na canal +, gralem na x360, LG3D demo. Zawiodlem sie na tym. Okularki mam oryginalne od toshiby.

??
Chyba jesteś oddzielnym przypadkiem któremu się nie podoba 3D, ja mam 40TL838 i 3D jest super zarówno przez USB jak i HDMI, sam obraz też jest rewelacyjny i to na wysokim Active Vision. Generalnie oglądam enke, filmy z HDPLAYER-a lub przez USB i nie zauważy łem żadnych uchybień w obrazie. Aktualnie mam soft "R" i jestem zadowolonym posiadaczem TV.
Ważnym mankamentem tego TV jest DVB które nie działa całkiem poprawnie.
Nie rozumiem twojego psioczenia na TV, jeśli nie jesteś z niego zadowolony (dostrzegasz wady) to odsyłasz na serwis lub odnosisz do naprawy puki jest gwarancja.
Poza tym możesz odstąpić od umowy z tytułu błędnych informacji (specyfikacja) udzielanych podczas sprzedaży
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Sorry ale to ma być profesjonalna odpowiedź? Pytałem o występowanie tego problemu w 933, podałem konkretnie jaką zamianę rozważam, nie pisałem nic o philipsach. To jest naprawdę bardzo proste - jeżeli 933 ma poprawione to szarpanie to wymieniam, ale o tym nie dowiem się w sklepie, dlatego zapytałem tutaj licząc na RZECZOWĄ odpowiedź. Philipsa do tego nie mieszajmy.

Nie występuje szarpanie.
Opinia o tym żę 838 jest lepsze bierze się stąd, że starszy model ma matrycę pół-matową w większości sztuk, a 933 w większości sztuk ma matrycę błyszczącą od Samsunga, choć nikt z klientów w to nie wierzy, ze względu na radzenie sobie ze światłem równie dobre jak np. Sharp LE830 lub Sony HX750 :)

Co do 3D - nikt nigdy na to nie narzekał.
 

pioczel

New member
Mnie również podoba się 3D,chodzi bardzo dobrze(tylko cicho MKV),odtwarzam tylko z usb,pewnie kolega żle coś załączył,Próbuje też dostrzec te słynne linie i szarpanie -ani na dvbt ani na c+ i N nie mogę nic zobaczyć.TV kupiony w euro z matrycą K
 

niemazaco

New member
Nie występuje szarpanie.
Opinia o tym żę 838 jest lepsze bierze się stąd, że starszy model ma matrycę pół-matową w większości sztuk, a 933 w większości sztuk ma matrycę błyszczącą od Samsunga, choć nikt z klientów w to nie wierzy, ze względu na radzenie sobie ze światłem równie dobre jak np. Sharp LE830 lub Sony HX750 :)

Co do 3D - nikt nigdy na to nie narzekał.

O widzisz - i o taką odpowiedź chodziło mi od początku, wielkie dzięki. :) Czyli jeśli dobrze rozumiem, to 933 jest modelem bardziej udanym i warto dopłacić te 300zł za zamianę, tak? Czy może są jakieś elementy, które w 838 wypadają lepiej? Chodzi mi oczywiście o istotne elementy składające się na jakość obrazu, a nie walory estetyczne typu kolor ramki. ;)

I czy ktoś testował już ten soft R? To jest oficjalny soft czy jakiś testowy wynalazek? Eliminuje szarpanie czy nie?
 
Ostatnia edycja:

fatis

New member
??
Nie rozumiem twojego psioczenia na TV, jeśli nie jesteś z niego zadowolony (dostrzegasz wady) to odsyłasz na serwis lub odnosisz do naprawy puki jest gwarancja.
Poza tym możesz odstąpić od umowy z tytułu błędnych informacji (specyfikacja) udzielanych podczas sprzedaży

Też to powiedziałem koledze klika postów wyżej. Nie widzę jakoś aby ludzie masowo skarżyli się na ten TV, w sumie wręcz przeciwnie.

Co do tych matryc matowych. Powiem wam szczerze że TL838 baardzo mnie ujęła tą 'matowością' swojej matrycy.W pokoju mam słońce od 13 do zachodu i nawet podczas grania na xboxie w przy ciemnych scenach nie podkręcam jasności.
Kumpel kupił jakiegoś soniasza za 3,5k i musze powiedzieć że jakością świecenia tośka bije go na głowę. Troszkę gorzej wypada w obsłudze DLNA z uwagi na wygląd. Funkcje pozostają te same.
Obiektywnie patrząc to jedynie do czego można by było się przyczepić to Toshiba Places. Po za tym jest to na prawdę fajny telewizor.
 
Do góry