TV Toshiba 40TL838 - model 3D który w klasie cenowej przyniesie wiele radości - test

jbravo

New member
Moze ktos z posiadaczy TL838 napisac jakie dokladnie serwisy inernetowe sa dostepne w Polsce? Cos nie moge tego nigdzie znalezc. Jest np. Picasa, youtube, czy ipla?
 

ozmatox

New member
Jest tylko Twarzoksiążka i Youtube, Picassa działa, ale tylko jak udostępnie ImediaShare na telefonie (program z Android Market na smartfona) i połączę sie w trybie Network Player.
 

martinelka

New member
Niechże ktoś się zlituje i wrzuci info na temat kalibracji. Co do testu, to mam wrażenie że jest mocno przesłodzony. Nie chcę nikogo o nic oskarżać, ale mam wrażenie, że jest mocno stronniczy. Nie mam wielkiego doświadczenia w sprzęcie rtv, lecz porównuję ten odbiornik do LG42LD565 i muszę przyznać że dla mnie LG wypada znacznie lepiej. Praktycznie na ustawieniach fabrycznych obraz bez zastrzeżeń, płynne odtwarzanie pokazów foto z USB, menu bardziej przejżyste i intuicyjne. I to główne zastrzeżenia co do testowanego modelu. Poza tym u mnie dużo artefaktów przy sygnale SD - ale nie jestem pewien czy to nie jest kwestia dekodera (przy HD oraz odtwarzaniu z USB jest znacznie lepiej, blu-ray nie testowałem) lub też niskiej jakości sygnału z Cyfrowego Polsatu. Brak też na stronie producenta nawet prostej aplikacji w naszym języku do postawienia serwera DTLA na kompie. To co Toshiba gdzieś udostępniła, z moim TV nie wystartowało. Przy okazji - poradnik jak ruszyć z DTLA na tym modelu mile widziany. I jeszcze raz proszę o dane do kalibracji.
 

Roberto79

New member
Tak siedzę sobie w ten piątkowy wieczór i myslę sobie tak. Test telewizora toshiba 40tl838 przeprowadzony przez użytkownika kiki musiał odbyć się po jego wcześniejszym skalibrowaniu. Nie możliwe jest aby osiągnąć takie wyniki na fabrycznych ustawieniach. Mam zatem ogromną prośbę i piszę w imieniu posiadaczy tego modelu. Użytkowniku Kiki podaj na forum jakie były podstawowe ustawienia obrazu (te menu) tego telewizora. Pewnie mozna kalibrować także z menu serwisowego ale to już jest zbyteczne. Wiem że kalibracja powinna być indwidulana dla każdego egzemplarza ale podanie przez Cibie ustawienia na pewno ucieszą wszystkich posiadaczy toshiby z serii tl838 i pozwolą na dużą poprawę obrazu. Zatem użytkowniku KIKI pomorzecie.
 

martinelka

New member
Witam dzisiaj zaktualizowałem mój firmware do wersji 6.4.0B.1 i muszę powiedzieć iż w końcu działa mi 3d przed usb :)

link do firmware
Co to za Firmware? Szukałem jakiegoś oficjalnego, ale nie znalazłem.Aktualizacja auto nic nie znajduje, mimo że ja mam: 6.0.08.1. Czy są jakieś znaczące zmiany wersji którą zainstalowałeś? Jak z językami napisów?
Z zegarkiem mam ten sam problem - pokazuje niewłaściwy czas, ale nie udało mi się znaleźć opcji ustawiania. Zastanawiałem się, czy nie synchronizuje się automatycznie przy podłączonym sygnale DVB. Instrukcja - zarówno ta dostarczona z TV, jak i ta pobrana ze strony (pełna) nie udziela odpowiedzi na tę zagadkę. Z pełnej instrukcji natomiast dowiemy się tego, czego próżno szukać gdziekolwiek indziej - czyli lista obsługiwanych formatów. I tu spory zonk.. Ten, kto liczył, iż DLNA uwolni go od korzystania z USB może się mocno rozczarować, ponieważ lista plików obsługiwanych tym sposobem jest bardzo uboga - konieczne zatem będzie transkodowanie.
Nie udało mi się też znaleźć w menu opcji, która pozwoliła by na wybranie domyślnego źródła sygnału. Standardowo jest to DVB, z którego ja na przykład nie korzystam. Sygnał HDMI nie jest wykrywany automatycznie, i czasem po włączeniu TV trzeba ustawić źródło - choć nie zawsze, i nie wiem z czego to wynika.
Odtwarzanie z USB ok, z małym zastrzeżeniem: brak możliwości wejścia do menu w trybie usb player. Działa jednak quick, więc raczej nie jest to problem.
 

massiwo

New member
aktualizacja ok

daje mozliwosc wlaczania efektu 3d z podpietych urzadzen np pendrive

ja rowniez podpinajac kabel lan nie znalalzem zadnej aktualizacji z pozycji tv

nadal nie wiem jak wybrac kodowanie napisow i ustawic zegarek?!
 

adri991

New member
Na tej stronie jest napisane że ta aktualizacja 6.4 jest BETA!!! Jak narazie dostepna aktualizacja to 6.3 więc za kilka dni lub tygodni powinna udostepnić ją firma Toshiba. Według mnie nie instalował bym tego jak dla mnie to jest niewiadomego źródła.
 

martinelka

New member
Dorzucę jeszcze łyżkę dziechciu do tej beczki zwanej 40tl838g. Testowałem trochę usługi dostępne w TV. Youtube: Wyszukiwanie może przyprawić o palpitację serca - klawiatura ekranowa muli się niemiłosiernie, opóźniona reakcja. Buforowanie do bani - buforuje tylko fragment (mały bufor?) - udręka przy necie poniżej 6Mb/s Brak możliwości wyboru jakości - pobiera najwyższą dostępną.
Toshiba Places - producent nie postarał się o udostępnienie polskiej wersji usługi - co dla mnie, ja i zapewne dla wielu innych użytkowników dyskwalifikuję tę usługę. Jestem dzieckiem komunizmu, nie znam pogańskich języków ;) Kupiłem TV w Polsce i chciałbym, aby wszystko na nim było po polsku.
Próba skorzystania z Facebook nie powiodła się - dostałem info, że muszę zarejestrować się - bodajże w toshiba, bo konto facebook posiadam i nie mogłem się na nie zalogować.
Próbowałem też wejść w gry - ale niestety, żadna z nich mi się nie uruchomiła, za to wszystkie po kolei zawieszały usługę.
Czekam na wasze opinie na ten temat - może moje złe doświadczenia wynikają z nieznajomości języka. Oprogramowanie zaktualizowałem z pena - wyszukiwanie aktualizacji też chyba skopane, skoro nie aktualizuje automatycznie, a wersja oprogramowania dawno nie aktualna. Dla tych którzy zechcą aktualizować: pobrać plik z linku powyżej, rozpakować na pendrive sformatowany w FAT32, podpiąć pod TV, uruchomić TV z podpiętym penem. Aktualizacja powinna ruszyć automatycznie. Po wszystkim u mnie pokazało się że aktualizacja kompletna, po czym zawiecha - musiałem odłączyć zasilanie, ale wszystko ok.
Wiem, że to TV a nie urządzenie multimedialne, ale są firmy, które lepiej potrafią dostosować swój produkt do wymogów współczesności. Szkoda tylko, że Kiki o tym nie wspomina.
 
Ostatnia edycja:

massiwo

New member
no odonosnie internetu mam podobne zdanie, do smart tv z samsugna daleko im...

ja zaluje, ze ta aktu mi namieszala troche, bo glownie zalezalo mi na 100hz i mozliwosci ogladania filmow

teraz nie moge rozaciagac obrazu podczas ogladania filmow z hdd, chociaz plus bo na razie wszystkie foramty mi czyta, nawet mkv po 10gb

wrocilem do poprzedniego softu i niestety opcja zmiany rozmiaru przy firlmach nie dziala, brak tez kodowania przy napisach, nie mozna nigdzie tez ustawic godziny
 

milan0s

New member
chociaz plus bo na razie wszystkie foramty mi czyta, nawet mkv po 10gb

wrocilem do poprzedniego softu i niestety opcja zmiany rozmiaru przy firlmach nie dziala, brak tez kodowania przy napisach, nie mozna nigdzie tez ustawic godziny

Czy filmy w formacie MKV z dźwiękiem DTS działają? (czy jest dźwięk)
Ja mam soft 6.0.08.1 SEP 13 2011 i zmiana rozmiaru obrazu w filmach oglądanych na różnych nośnikach nie działa, dostosowuje się z automatu i jest ok.

Czy ktoś korzystał z adaptera wifi w tym tv?
 
Ostatnia edycja:
Do góry