TV Toshiba 40TL838 - model 3D który w klasie cenowej przyniesie wiele radości - test

gonzoo

New member
Witam,

Mam pytanie dotyczące tego telewizora jak również jednego z modeli Panasonica.
Zastanawiam się nad kupnem tej Toshiby 40TL838 lub Panasonica 37E30E. 3D w Toshibie byłoby dla mnie tylko dodatkiem. Czy któryś z tych telewizorów jest wyraźnie lepszy? I w czym tkwi haczyk, że 40' Toshiba z 3D jest stosunkowo bardzo tania a modele 37' calowe tej samej firmy droższe. Zastanawiam się czy może to mieć coś wspólnego ze słabym czasem reakcji 8 ms i czy 8ms na telewizor 3D/LED to nie za mało.

Dzięki za wszystkie konstruktywne oceny i podpowiedzi dotyczące jednego jak i drugiego telewizora.
 

Cyanide

New member
Co do czasu reakcji to akurat o to byłbym spokojny tzn... nie patrzyłbym na cyferki "8ms" "20ms" itp. Bo na papierze może być i 60 a liczy się jak gra - ja nie zauważyłem takiego zjawiska na Toshibie.

Co do cen to sprzedawca sam mi odradził zakup 37cali bo stwierdził że jeśli już jest tańszy taki TV to minimalnie (aczkolwiek nie koniecznie).
Teraz 40' ogólnie są w dobrej cenie bo to powoli taki popularny rozmiar się staje.

PS.
Ten panasonic podany przez Ciebie już doczekał się następcy o ile się nie mylę (model chyba 37E5). Kiki pisał iż testuje właśnie ten model.
Aczkolwiek przeczytałem cały wątek o 37E30E i z każdym postem coraz więcej negatywnych opinii sprawiło iż zapomniałem o tym TV (a myślałem o nim poważnie).
 

lesz

New member
tania, ładna i dobra TL838

Jeżeli ktoś szuka dobrego, ładnego i taniego telewizora, to ta Toshiba spełnia te warunki i niezdecydowanym polecałbym dobrze jej się przyjrzeć! Poszukując dla siebie TV przewertowałem całe forum, a następnie porównując w sklepach aby wybrać ten najlepszy, nie patrząc nawet na ograniczenie ceną. Test KIKIego ( Kiki wielkie dzięki) oraz opisy kolegów tego TL838 pomogły mi w wyborze, a tym samym zaoszczędziło mi sporo kasy. Telewizorek jest ładny, bardzo starannie wykonany, matryca prawie matowa nie odbija światła, obraz po kalibracji na cyfrze super
( z analogiem trochę słabiej ), przyjazna i przejrzysta obsługa, pilot zgrabnie leży w dłoni.
Do minusów zaliczyłbym marne kąty pionowe, brak okularków do 3D. Odnośnie 3D to nie wypowiadam się, nie mam jeszcze okularów. Z telewizora jestem bardzo zadowolony, nie mam jakiś specjalnych wymagań odnośnie odtwarzania z USB (należy to sprawdzić zainteresowanemu). Wyszedłem z założenia, że do czasu aż wyjdą z fabryk OLEDy w przystępnej cenie, ta Toshibka mnie całkowicie zadowoli. Odnośnie kalibracji, to nie takie to straszne i nawet ja bardzo zaawansowany wiekowo dałem radę się z tym uporać przy pomocy tutejszego forum (może nie do końca).
 

pjasio253

New member
A mam pytanie dot.okularów 3D do tej Toshiby - czy trzeba ustawiać się tylko na okulary firmowe Toshiby czy będą pasowały inne okulary?
 

adri991

New member
Czy w końcu ktoś mi odpowie na to pytanie??
adri991 napisał:
Możecie mi powiedzieć dlaczego tak mam że przy filmach powyżej 3GB głos opóźnia się do scen czy ruchu warg aktora, że najpierw rusza wargami aktor a potem jest głos.Też tak macie?
 

Cyanide

New member
Czy w końcu ktoś mi odpowie na to pytanie??

Może pliki są za ciężkie dla Toshiby? Na PC te pliki chodzą normalnie? Próbowałeś na innych pendrive/dyskach podłączonych TV bo może Twoje pamięć przenośna nie wyrabia?

Przyczyn może być wiele, jak i urok samych akurat filmów (ew. spróbować je jeszcze raz przerobić, nie wiem).
 

pioczel

New member
witam

dziś zakupipiłem 40 tl838 .wsio było Ok do czasu jak wgłem najnowsze oprogramowanie .Tośka teraz strasznie długo się załacza około 3-4 minuty ,co może być grane? teraz wgram jakieś starszy soft

Już OK wgrałem starszy soft ,nastepnie TV sam zrobił auktualizacje i Tośka wróciła do życia...
ten soft z tej strony niemieckiej jest jakiś lipny!!!!
 
Ostatnia edycja:

gonzoo

New member
Mam jeszcze pytanie ogólne, czy odległość 2,5 - 2,7 metra od 40' telewizora to nie za mało, czy wzrok się szybko nie zmęczy z tej odległości?

dzięki
 

L&M

New member
Witam
Jestem posiadaczem Toshiby TL838 i mam następujący problem z połączeniem internetowym.
Telewizor mam podłączony przez kabel do routera, ale nie mogę uzyskać połączenia internetowego z menu aplikacji (Toshiba places, youtube, Network media player są w ogóle nie dostępne) ustawienia sieci mam włączone na auto setup.Jak włączę na pilocie przycisk odpowiadający za włączenie Toshiba places niby wszystko ok.Jest loading (banan na twarzy) przechodzę do serwisów, które wymieniłem wcześniej i niestety youtube, facebook nie działa (inne serwisy jak np.Meteonews TV, aupeo działają) Robiąc test połączenia sieciowego wyskakuje info Nie możliwe ukończenie połączenia sieciowego sprawdź konfigurację sieci tu moje nerwy są na skraju wytrzymałości gdyż jak odłączę kabel sieciowy od telewizora Toshiba places nie działa, więc wychodzi na to, że połączenie jest, ale Toshiba places, youtube, network media player(menu aplikacji) nie działa. Proszę Was o pomoc może mam coś źle skonfigurowane.Ogólnie jestem zadowolony z telewizora, ale te problemy z siecią mnie dobijają.Może ktoś z Was miał podobne problemy i pomoże jestem mieszkańcem Łodzi i Internet posiadam w sieci toya.
Pozdrawiam.
 

Cyanide

New member
Mam jeszcze pytanie ogólne, czy odległość 2,5 - 2,7 metra od 40' telewizora to nie za mało, czy wzrok się szybko nie zmęczy z tej odległości?

dzięki

Ja właśnie mam zamiar z ok 2,5m na co dzień oglądać tą 40' Toshibę i wydaje mi się iż nie jest to za blisko. Do HD np. jest to wręcz wskazane a do SD daje rade bo ten TV świetnie skaluje.

Tak więc moim zdaniem absolutnie nie masz czego się obawiać. (może przy calkiem zgaszonym świetle trochę męczyć ale z 37' byłoby podobnie).
 

fatis

New member
Kolego L&M. Według moich testów ten telewizor z jakiegoś powodu chce dość szybkiego połączenia internetowego. Na łączu 6Mb toshiba places praktycznie nie działała. Teraz na 50 Mb chodzi dobrze - nawet udało mi się w coś tam zagrać poprzez te appsy do toshiba places.
Jeśli dobrze pamiętam to youtube chodził mi na tym małym łączu.
ps. też jestem z łodzi, jakbyś miał problem nadal to napisz, może coś pomogę.

Co do kątów bocznych to troszkę nie podoba mi się że TV 'jaśnieje' gdy patrzysz pod kątem (pionowym czy też poziomym) Nie przeszkadza mi to o tyle że z TV korzysta się gównie z przeciwka. Jak te kąty wyglądają w samsungu eu40D5500 - ktoś może porównywał. Bo cały czas męczy mnie czy nasza tośka czy może jednak ten samsung jest słuszniejszym wyborem.

A i jeszcze co należy dodać. Po podłączeniu Nki telewizorek pokazuje dużo lepiej na co go stać. Bo na analogu to on nie jest zbyt mocny.
 

pioczel

New member
przymierzam się do zakupu BR 3d ,co polecacie ?budżet niewielki .zależy mi na smart tv bo tl838 to jest porażka:confused:..BR może być bez wifi-połacze kablem ,myślałem o szajsungu b5500
 

Mixmich

New member

L&M

New member
Fatis dałeś mi sporo do myślenia w następnym tygodniu zwiększę prędkość neta(teraz mam właśnie 6Mb) i zobaczymy czy tu leży problem. Jak wrócę do Łodzi i ogarnę sprawy z netem dam znać czy problem został rozwiązany.
Pozdrawiam.
 

tulinek

New member
32tl838g audio na wzmacniacz

Witam,
poszukuję informacji jak rozwiązać kwestię podłączenia TV 32tl838g do wieży. Chodzi o audio, które szczególnie w filmach z samego TV jest dość skąpe. Póki co działa mi jedynie kombinacja przez wyjście słuchawkowe. Próbowałem przez euro, kablem euro-2xRCA ale jest cisza. Kabel na 100% dobry. Optykiem nie próbowałem bo nie mam do czego podpiąć. Zależy mi aby dźwięk był podawany z każdego źródła, nie ważne czy oglądam z usb czy z dekodera cyfry. Macie jakieś pomysły? Czy pozostają tylko dwie możliwości? słuchawkowe bądź optyczne?
dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam
Artur
 

Cyanide

New member
jak TV (Toshiby) może mu DTS odtworzyć? przecież on chce wieżą zastąpić głośniki z TV więc wszystko co puści na TV ma do niej iść.

Mi najrozsądniejszym wyjściem wydaje się podłączyć przez "Digital Audio Out" ale jak rozumiem nie masz takiej opcji w wieży? No to chyba zostanie słuchawkowe.
 
Do góry