TV Toshiba 40TL838 - model 3D który w klasie cenowej przyniesie wiele radości - test

kokoszpolska

New member
Witam.Mam pytanie do posiadaczy tego modelu jaką posiadacie wersję firmware.

Moje dane.

6.0.08.1 Sep 13 2011 - 47.7.03.1

MBOOT Version 00474674

MFC Version 240226

Według rozpiski dostępnych firmware ten jest najnowszy 6.3.0C.1 . Jednakże mój telewizor nie znajduję go podczas próby aktualizacji:(
 
Ostatnia edycja:

qba79

New member
46LE630 czy 46TL838 a może coś innego?

Co lepiej wybrać Sharp 46LE630 czy Toshiba 46TL838. Szukam TV 46" do 3800 zł. Tv głównie używam do telewizji HD cyfra i polsat oraz do gier xbox 360.
Na 3D mi nie zależy od tego mam projektor :)

PS. KIKI a co z testem input lag?
 

ozmatox

New member
Filmy USB

Oglądam dużo filmów przez USB, najczęściej .avi ,.mkv ,ale czasami mam problemy...;( włączam film i w czterech na 20 filmów nagle zatrzymuje się obraz i koniec z oglądaniem :( TV się zawiesza i trzeba go wyłączyć z zasilania...włączając ten sam film przez PC>HDMI<TV film nie zawiesza się, widać jakiś tam błąd wizualnie na ekranie - ale komp daje sobie świetnie z tym radę, po prostu leci dalej a TV się wiesza jak WNIDOWS :D, jak włączę ponownie z USB taki film to dokładnie w tym samym momencie się wiesza lub wychodzi do menu z zawartością USB, więc spowodowanie jest to jakimś błędem w zapisie na PENIE.
Macie jakieś doświadczenie z takimi problemami???
Teraz podpinam zawsze lapka, ale dobrze by było aby USB nie było takie wrażliwe...no i wydaje mi się że jakość jest znacznie lepsza z USB (200Hz) niż HDMI (50-60Hz)...czy to ma związek z hercami??? Bo tak mi sie wydaje.

Czy ktoś testował program na ANDROID'a Remote TV Toshiba ?
Ten program nie widzi mojego TV
 

paeru

New member
Bez reklam
Z HZami nie, bo to jest funkcja TV, nie źródła. Może rozdzielczość po HDMI jest inna, niż rozdzielczość plików po USB?

Co do obsługi MKV - najlepiej byłoby, jeśli przejrzałbyś te pliki w programie MediaInfo i porównał te działające z niedziałającymi. Może TV nie radzi sobie z jakimiś kodekami? Te niedziałające, to nie są przypadkiem pliki z dźwiękiem w formacie DTS? Te nie będą działały na pewno... No i pytanie, czy pliki są poprawnie zapisane (w pełni ściągnięte) itd.
 

ozmatox

New member
Z HZami nie, bo to jest funkcja TV, nie źródła. Może rozdzielczość po HDMI jest inna, niż rozdzielczość plików po USB?

Co do obsługi MKV - najlepiej byłoby, jeśli przejrzałbyś te pliki w programie MediaInfo i porównał te działające z niedziałającymi. Może TV nie radzi sobie z jakimiś kodekami? Te niedziałające, to nie są przypadkiem pliki z dźwiękiem w formacie DTS? Te nie będą działały na pewno... No i pytanie, czy pliki są poprawnie zapisane (w pełni ściągnięte) itd.

Nie przeczytałeś mojego posta ze zrozumieniem...wszystko działa tylko zacina się po czasie. Plik avi odtwarza się, jest poprawnie rozpoznany, ale potrafi się zatrzymać z niewiadomych powodów, co jest przyczyną zawieszki.
 

paeru

New member
Bez reklam
Prawda, zagalopowałem się, ale tylko troszeczkę ;)

W Philipsie, którego aktualnie posiadam, często wywala niektóre .avi powyżej 2GB (w danym momencie, lub przy próbie przewinięcia), natomiast MKV z DTS wywala na samym początku - stąd rada, żeby przefiltrować i porównać filmy przy pomocy mediainfo.

I wyraźnie też zadałem pytanie, czy filmy są dociągnięte w całości - bo jeśli na kompie "widać jakiś tam błąd wizualnie na ekranie", to istnieje duże prawdopodobieństwo, że plik jest po prostu uszkodzony.
 

massiwo

New member
jak z odtwarzaniem filmow z pendrive lub hdd, glownie pytam o napisy?

kolega powyzej pisze, ze nagla zatrzymuje sie obraz w trakcie odtwarzania
 
Ostatnia edycja:

matis68

New member
Kupiłem Toshibke wczoraj, w euro agd. Po długim namyśle zrezygnowałem z Samsunga UE 5000 i LG PV350. Przeważyło prawdziwe 100 hz i darmowe 3d.:popcorn:

co do duzych plików to na razie nie mam problemów, ale wszystko mam w xvid (np.Prince of Persia , 3,1 GB, BR Rip AC3 idzie super).

napisy konwertuje do srt. i czyta, ale bez ę,ą. Naq ustawienia poświęciłem dopiero godzinę , może i to da sie sfixować:x
 

Anderenii

New member
Witam,

Czy białe plamy na czarnym tle to normalna sytuacja ?
Czy ktoś może kalibrował obraz w tym TV tak aby uzyskać lepszy efekty od tych jakie są w ustawieniach fabrycznych ?
 

ozmatox

New member
I wyraźnie też zadałem pytanie, czy filmy są dociągnięte w całości - bo jeśli na kompie "widać jakiś tam błąd wizualnie na ekranie", to istnieje duże prawdopodobieństwo, że plik jest po prostu uszkodzony.

Paeru filmy są dociągnięte do końca ;)....ale zobaczę co z tymi filmami co się zacinają - sprawdzę je tym programem i dam znać co i jak.
 

Rocq

New member
Mam ten TV od 3 miesięcy , jak kupowałem to nie było żadnych opinii, nawet w sklepie go nie polecali (Euro rtv agd), ale po obejrzeniu na żywo wypadał dużo lepiej niż droższe modele stojące obok, kupiłem z miejsca i jestem bardzo zadowolony. Stosunek cena/jakoś wypada rewelacyjnie.
Fakt, że może pilot i meny jest do bani... ale liczy się obraz :)

Czekam na szczegółowe pomiary input laga.

Jakie okulary polecicie do tego modelu ?
 

Roberto79

New member
Z okularami to nie ma specjalnego szału. Dostępne są chyba 2 modele w cenie ok. 200-250 zł. Mnie ciekawi kwestia kalibracji obrazu. Kiki napisał że ten model wymaga przeprowadzenia tego procesu. Można zatem rozumieć, że ten model nadaje się do tzw. pełnej kalibracji ...???
 

Rocq

New member
Sprawdziłem, są dwa modele FPT-AG02G i FPT-AG01G, z tym, że ten pierwszy jest powszechnie dostępny i w cenie ~160pln.
Ale czym się różnią to nie mam bladego pojęcia ;)
 

kokoszpolska

New member
Jaj zakupiłem ten model FPT-AG02G i sprawują się bardzo dobrze.

Czy Możecie coś napisać na temat firmware jaki posiadacie z góry dziękuję.
 
Do góry