TV Toshiba 40TL838 - model 3D który w klasie cenowej przyniesie wiele radości - test

patryklen

New member
O gustach się nie dyskutuje, pomijając ten aspekt, to mam wątpliwości, czy posługujemy się tym samym TV :)

I właśnie kolego drogi z tegoż powodu napisałem, iż jest to tylko moja "propozycja" i nic więcej - jeśli ktoś chcę to może ich użyć, albo nie :D Jeśli Tośkę masz 40'stke TL838 - to tak rozmawiamy o niej :p, ale nie zmienia to faktu, że już kilkoro ludzi mówiło mi, że ustawionka są zbyt ciemne - nie uważam tak, gdyż w moich warunkach pomieszczenia obraz wieczorami jest nawet zbyt jasny i tutaj zostaje korygowanie podświetleniem... możliwe, że różnica właśnie tkwi w warunkach - nie mniej jednak przypadłby się ktoś tj fachowiec, profesjonalista w kalibracji mający doświadczenie, aby jakąś wspomóc nas w drodze do upiększenia obrazu w naszych tośkach lub chociaż "ludź", któremu fachowcy kalibrowali, bo obraz po minimalnych przeróbkach już jest super, ale to jeszcze jednak nie to.

pozdro.
 
Ostatnia edycja:

fatis

New member
i tu dochodzimy do tego o czym mówiłem.
U mnie na planszy jasność musze zjechać z jasnościa do -50 aby czerń była czarna. Tyle że to ustawienie tylko na planszy bo juz podczas normalnej pracy jak zrobi sie -50 to jest zdecydowanie zbyt ciemno.
Cos mi sie widzi że te plansz swoje a życie swoje. Po regulacji na tych planszach i odpaleniu xboxa nic nie widać podczas grania.
Po za tym wydaje mi się ze nie ma uniwersalnego ustawienia do wszystkiego. Po to są te tryby (które zresztą zapamietywane sa zgodnei z wejsciami do tv) aby dopasować TV osobno do wszystkich urządzeń.
 

Adamwl

New member
Mam nadzieję, że rozumiemy humor zawarty w wypowiedziach.
Zapewne każdy chciałby mieć obraz ustawiony optymalnie, ale ...
dla siebie :)
Poznałbym podobnie jak Ty, fachowe ustawienie, by móc mieć punkt odniesienia, jako "wzoru" do własnych zmian.
Z wypowiedzi z innych forów czuję bowiem, że ten referencyjny obraz nie pokrywałby się z moim do gustem ;-)
 
Ostatnia edycja:

Rocq

New member
dzie fotka z ostatniego postu.

Czy bez problemów uzyskujecie full hd przez hdmi z peceta? Bez skalowania itp....
Z góry dzięki za info

Oczywiście :)
Ja mam podłączonego lapka pod TV, lapek sam wykrywa markę telewizora i jego rozdzielczość, automatycznie przestawia się w rozdzielczość fullHD.
Jak włączę grę na niższej rozdzielczości niż 1080 i wybiorę tryb natywny to oczywiście będzie bez skalowania i nie na pełnym ekranie, oczywiście można to zeskalować w TV do pełnego ekranu.
Jak gry śmigają w fullHD no to nie ma z niczym problemu.

Jeśli chodzi o aplikację i filmy, to laptop skaluje je do 1080. Dopiero w grach lub aplikacjach pełnoekranowych które zmieniają rozdzielczość widać co jest w fullHD a co nie (przy przełączaniu na tryb natywny).
 

Vasics

New member
Dzięki Rocq za wyczerpującą odpowiedź. Jeszcze tylko się upewnie. Tych czarnych marginesów po bokach nie ma a cały ekran jest wypełniony np. pulpitem windowsowym z zachowaniem prawidłowych proporcji?
 

Toio85

New member
Mam małe pytanko w teście Kikiego na pierwszej stronie są podane wartości poboru prądu. AutoViev 50,2; Dynamiczny 86,4; Standard 75,1, a dalej Kiki pisze że jest możliwość włączenia tryby Eco, wtedy wartość przy trybie Standard spada aż do 49,2 (czyli 25,9 mniej).
Jak włączyć tryb ECO ?? Nie znalazłem jeszcze tej opcji.
 

mikas

Member
Czy ktoś będzie z Was na tyle uprzejmy i wytłumaczy mi jak dokładnie wgrać ten soft 6.4 z USB. Nie wiem czy muszę na nim założyć jakiś katalog itp. Na tej niemieckiej stronie jest opis, ale nie znam niemieckiego a po przetłumaczeniu tego nie do końca tego rozumiem.
 

kudys11

Member
Po ściągnięciu masz plik .rar, rozpakuj go i będziesz miał 3 pliki. Przekopiuj je bezpośrednio na pendrive (luzem). Włóż do do tv, następnie wyłącz telewizor włącz go ponownie i zacznie się aktualizacja. pierwsze 100% to botloader i poleci szybciutko, następne 100% to już soft i leci trochę wolniej. Po zakończonej aktualizacji będzie pisało że complete, wtedy należy odłączyć wtyczkę z prądu wyjąć pendrive i podłączyć spowrotem zasilanie. Telewizor zachowa się tak jak przy pierwszym uruchomieniu, czyli chwila ciemny obraz a potem ustawienia, skanowanie kanałów itd. ale to wiesz bo jak przyniosłeś TV ze sklepu i włączyłeś to właśnie właśnie te czynności należało wykonać.
 

Pioro

New member
witam, jestem powaznie zainteresowany tym tv, mam pytania:
-czy tv normalnie odczytuje polskie napisy w filmach z usb? (divx, avi, mkv)
-czy tv dobrze sie sprawdzi z xbox 360?
-czy jest duza roznica pomiedzy modelem samsung 6500d?

lekka charakterystyka tego co i jak będzie stało

oglądanie odległość od ekranu - od 2 do 5m (nie wiem gdzie go jeszcze postawie) na 75% będzie oglądane z odległości ok 4m czasem mniej
jak słońce świeci w pokoju -nie ma z tym problemu
Jak duży jest pokój - 16 m2
jaki masz obecnie telewizor? nie mam
jakie programy najczęściej oglądasz? eurosport, discovery ale jednak glownie mecze pilki noznej
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem - wieczór/noc
preferowana wielkość telewizora? 40'
jakie urządzenia będą podłączone ? PC i xbox 360
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń - 75% TV, 20% xbox, 5% pc
jaki masz sygnał - analogowy narazie;/
ma stać czy wisieć - raczej stać
energooszczędny? - dobrze by było



czy za ta cene (do 3000 zl) spelnia wymagania? zalezy mi w duzym stopniu na pelnym odtwarzaniu filmow przez zlacze usb (polskie napisy itd)
 
Ostatnia edycja:

mikas

Member
Po ściągnięciu masz plik .rar, rozpakuj go i będziesz miał 3 pliki. Przekopiuj je bezpośrednio na pendrive (luzem). Włóż do do tv, następnie wyłącz telewizor włącz go ponownie i zacznie się aktualizacja. pierwsze 100% to botloader i poleci szybciutko, następne 100% to już soft i leci trochę wolniej. Po zakończonej aktualizacji będzie pisało że complete, wtedy należy odłączyć wtyczkę z prądu wyjąć pendrive i podłączyć spowrotem zasilanie. Telewizor zachowa się tak jak przy pierwszym uruchomieniu, czyli chwila ciemny obraz a potem ustawienia, skanowanie kanałów itd. ale to wiesz bo jak przyniosłeś TV ze sklepu i włączyłeś to właśnie właśnie te czynności należało wykonać.
Za bardzo nie wiem, bo aktualizacji mam dokonać na telewizorze ojca który go zakupił. A menu po polsku będzie miał po wgranie tego softu z niemieckiej strony?
 

adalberto85

New member
Po ściągnięciu masz plik .rar, rozpakuj go i będziesz miał 3 pliki. Przekopiuj je bezpośrednio na pendrive (luzem). Włóż do do tv, następnie wyłącz telewizor włącz go ponownie i zacznie się aktualizacja. pierwsze 100% to botloader i poleci szybciutko, następne 100% to już soft i leci trochę wolniej. Po zakończonej aktualizacji będzie pisało że complete, wtedy należy odłączyć wtyczkę z prądu wyjąć pendrive i podłączyć spowrotem zasilanie. Telewizor zachowa się tak jak przy pierwszym uruchomieniu, czyli chwila ciemny obraz a potem ustawienia, skanowanie kanałów itd. ale to wiesz bo jak przyniosłeś TV ze sklepu i włączyłeś to właśnie właśnie te czynności należało wykonać.


kudys11
dzieki za info tylko mam pytanie dostepne sa dwa pliki do sciagniecia do 40TL838
jeden ma 61 mb a drugi 58 mb.
ktory jest wlasciwy?

pozdr
 

kudys11

Member
Za bardzo nie wiem, bo aktualizacji mam dokonać na telewizorze ojca który go zakupił. A menu po polsku będzie miał po wgranie tego softu z niemieckiej strony?

Menu będzie jak najbardziej w języku polski. A po instalacji masz stan TV tak jakbyś go dopiero ze sklepu przyniósł, żadna polityka, zresztą sam zobaczysz
 

greypl

New member
oglądałem wczoraj ten telewizor i jest całkiem spoko , ładnie wygląda na żywo ale .... puściłem film avi 720p z pendriva i skakał , włączyłem drugi było lepiej ale zdarzały się ścinki.

Od czego to zależy ?
 

kudys11

Member
oglądałem wczoraj ten telewizor i jest całkiem spoko , ładnie wygląda na żywo ale .... puściłem film avi 720p z pendriva i skakał , włączyłem drugi było lepiej ale zdarzały się ścinki.

Od czego to zależy ?

U mnie nigdy nic się nie zacinało, zarówno z pendriva jak i dysku zewnętrznego.
Sprawdź paramerty pendriva może ma słaby upload, spróbuj z innym pendrivem
 

a96499

New member
Witam. Mam kilka problemów z tym telewizorem.
Podczas oglądania obraz czasami przycina się. Zdarza się również, zwłaszcza podczas jakichś transmisji (np. skoki narciarskie), że pojawia się co jakiś czas cały czarny ekran. Tak samo przy zmianie kanału. Ostatnio także przy oglądaniu filmu mkv z pendriva pojawiły się migotające zielone pasy. Kilka razy stało się tak po wyjściu z menu usb do obrazu z dekodera.
Posiadam kablówkę aster z ich dekoderem SD.
Dodam, że byli ostatnio technicy astera i wymienili kabel oraz cały dekoder. Sprawdzili także sygnał i było ok, ale niestety nic wtedy nie ścinało ani nie mrugało. Sam wymieniłem również kabel scart.
Macie jakieś pomysły? Wina astera czy raczej telewizor do reklamacji?
 

kudys11

Member
Dlaczego do podłączenia używasz kabla scart (chyba najgorsza opcja podłączenia, bo jest największa strata na jakości), podłącz sobie przez kabelek HDMI
 

a96499

New member
Tak, ale mam dekoder SD, w którym nie ma tego złącza. Poza tym czy potrzebny jest HDMI do takiego sygnału?
Wydaje mi się, że przyczyna leży gdzieś indziej, tym bardziej, że na starym telewizorze (kineskop) nie miałem takich problemów, chociaż czasami też przycinało.
 

kudys11

Member
Jest wielka różnica różnica jakości obrazu między EURO a HDMI. Jeśli masz jakieś urządzenie z HDMI i innym wyjściem to na tam możesz sprawdzić różnicę, a jeśli nie masz to zapytaj znajomych, na pewno ktoś będzie miał DVD z HDMI więc go zapytaj o różnic, lub pożycz od niego w celu samodzielnego sprawdzenia.
Co do kablówki to ja bym z nimi po pertraktował o opcji zmiany dekodera na taki aby było HDMI. Jeśli mas Aster to pewnie mieszkasz w dużym mieście gdzie jest konkurencja więc masz możesz się z nimi tagować. Ewentualnie dokup pakiet HD i zażądaj wymiany dekodera, po miesiącu rezygnujesz z pakiety, a dekoder zapewne zostaje u ciebie.
 

a96499

New member
Dzięki za pomoc. Być może rozwiązałoby to problem ze ścinaniem obrazu, ale ten czarny ekran pojawia się tylko na Toshibie, na starym tv już nie, więc to chyba nie wina kabla.
 
Do góry