TV Toshiba 40TL838 - model 3D który w klasie cenowej przyniesie wiele radości - test

Homer34

New member
Jutro sprawdzę jeszcze w innych punktach - jak znajdę i zobaczę to napiszę . Może faktycznie to specyfika tego jednego egzemplarza - a propos obsługa w tym sklepie (EURO w SADYBIE w W-wie) to żenada....Toshiba w cenie 3699 stała obok SHArRP 46LE830+ okular 3D za 4990 a gościu w gadkę : -co Pan chce za te pieniądze, "porządne" TV to kosztuje 1000 zł drożej, a za takie pieniądze to sam Pan widzi....
 

Adamwl

New member
Czy ktoś wie czy podłączenie głośników stereo chinchami wymaga jeszcze jakichś ustawień w TV ?
Niestety nie reagują :-(
 

jaropogrom

New member
Ja tez zanim kupiłem TV najeździłem się po tylu sklepach w Warszawie i powiem tak na 11 sklepów w których byłem tylko jeden facet umiał odpowiedzieć na moje pytania i naprawdę znał się na rzeczy i wiedział o czym mówi nie mogłem go niczym zagiąć reszta co sklep to inne opinie:fool:aż głowa mnie bolała co oni wymyślali np:Bylem w 3 różnych sklepach RTV EURO AGD i też co sklep to inne propozycje i 10 różnych teorii na temat tego samego modelu TV(jedni bardzo polecali a trochę dalej w innym EURO mówili ze to kiepski model) Obsługa w tych sklepach w ogóle nie jest kompetentna i nie maja bladego pojęcia o czym mówią kompletny brak wiedzy przynajmniej ja na takich fajansów trafiłem.Ja zdecydowałem się na Toshibę 40TL838 i naprawdę jestem bardzo zadowolony(wiadomo ze są lepsze TV tylko nie za taką kasę tu stosunek jakość-cena jest bardzo dobry) tylko dwie rzeczy trzeba było zrobić od razu po zakupie 1. zainstalować najnowszy soft(sleep timer nie wyłączał TV i nie można było odtwarzać 3D przez USB) 2.przeprowadzić kalibracje i naprawdę jest ok porównując do TV moich znajomych.Poświeć trochę czasu i poczytaj w necie na kilku różnych forach bo naprawdę można zgłupieć od tych wszystkich opinii i porad pseudo-fachowców ja tak przynajmniej zrobiłem.Mam nadzieje że trochę pomogłem:bober:trafnego,mądrego wyboru i udanego zakupu TV.Pozdrawiam ELO:p
 

Rocq

New member
Czy ktoś wie czy podłączenie głośników stereo chinchami wymaga jeszcze jakichś ustawień w TV ?
Niestety nie reagują :-(

Bo to jest intput, a nie output, wiec nie maja prawa grać
Microlaby musisz podlaczyc przez jack-a.

Czy ktos uzywa karty CAM (CI) do dekodowania kablowki ? U mnie ta karta w ogole nie "trzymała" się w gnieździe, nie wiem czy to wina TV czy dupnej jakości karty?
Czy ona powinna tak płytko siedzieć, że tylna krawędź karty jest na równi z przednia ramką telewizora ?

Wie ktoś jak wejść do menu serwisowego ?
 
Ostatnia edycja:

fatis

New member
Toshiba polska odpowiedziała na pytania zadane przeze mnie na ich profilu fejsbukowym.
https://www.facebook.com/Toshiba.Polska
Pytania dotyczyły updejtów telewizota via lan i rozwój toshiba places. Myśle że jakby więcej osób pomęczyło ich na profilu może by sie ogrneli szybciej z tym toshiba places.
 

edde

New member
witam
przymierzam sie d zakupu tego tv i mam pewna wątpliwosć co do miejsca zakupu, bo jest on w rtvEUROagd za ~2500zł a od bodajze środy będzie w Auchan w promocji za ~2300zł,
jako że rtv tonie moja dziedzina chciałbym zapytać czy w tej branży też jest segregacja towaru, dostaw na hipermarket i sklepy/hurtownie? czy istnieje jakieś ryzyko z tym związane przy zakupie tv w hipermarkecie? czy oszczędność tych 2 stówek może być pozorna czy też warto się na niższą cenę skusić?
 

adalberto85

New member
witam
przymierzam sie d zakupu tego tv i mam pewna wątpliwosć co do miejsca zakupu, bo jest on w rtvEUROagd za ~2500zł a od bodajze środy będzie w Auchan w promocji za ~2300zł,
jako że rtv tonie moja dziedzina chciałbym zapytać czy w tej branży też jest segregacja towaru, dostaw na hipermarket i sklepy/hurtownie? czy istnieje jakieś ryzyko z tym związane przy zakupie tv w hipermarkecie? czy oszczędność tych 2 stówek może być pozorna czy też warto się na niższą cenę skusić?


edde skąd wiesz, że w Auchan ten TV będzie za 2300?? Szukałem w necie i nic nie znalazłem o jakiejś promocji. Też chcę kupić ten TV w Euro ale jak w Auchan byłoby taniej to chętnie bym się wstrzymał ;)
Mam jeszcze pytanie o model LG 42lw4500, jak go oceniacie w porównianiu do Toshiby 40tl838?? Bo cenowo mniej więcej wygląda tak samo.
 

czarny03

New member
od 22lutego jest wazna gazetka
 

Attachments

  • IMG00049-20120221-1010.jpg
    IMG00049-20120221-1010.jpg
    386,1 KB · Wyś: 153

jaropogrom

New member
To podłącz te głośniki przez euro(Scart) jest taka przejściówka do której podłączasz cinche tylko musi mieć przełącznik IN/OUT.Dajesz na out i będą ci grały głośniki:bober:
 

Attachments

  • B212019.jpg
    B212019.jpg
    5,7 KB · Wyś: 1403
Ostatnia edycja:

Roberto79

New member
Do Adamwl

Może podzieliłbyś się swoimi ustawieniami tv. Ja próbowałem coś ustawić na swoim ale nic mi nie wychodzi. Może człowiek już zrobił się ślepy na starość:)
Dzięki!
 
Do góry