TV Toshiba 40TL838 - model 3D który w klasie cenowej przyniesie wiele radości - test

kudys11

Member
oczywiście ufam, że wymiata :-D, tylko to ograniczone możliwości.
Nie posiadam bowiem, kolekcji w takim formacie.
Dzięki za odpowiedż.

Zawsze możesz sobie skonwertować do 3D
Polecam program "Engelmann Media MakeMe3D"
Kod:
http://chomikuj.pl/kudys11/Engelmann+Media+MakeMe3D+1.2.11.713+*5bENG*5d+*5bSerial*5d/Engelmann+Media+MakeMe3D+1.2.11.713,1387325587.rar
 

fatis

New member
AKTUALIZACJA?

Panowie, dziś w TV pojawiło mi się że jest dostępna aktualizacja - jednak po kliknieciu ok pokazuje że aktualizacja nie jest możliwa - też tak macie ??
 

patryklen

New member
Witam!

Tak jak zapowiedziałem - tak też słowa dotrzymałem i podaje niżej kalibracje wg. mojego uznanie zrobioną przy pomocy AVS HD 709. Proszę mi zaufać obraz jest sprawdzany przeze mnie na filmach , TV i jak dla mnie mioodzioo, miód malinaa.. :D

A więc do rzeczy :

Profil : standardowy
podświetlenie: 90, ale jak najdzie wieczór to zjeżdzasz do powiedzmy 60-70
kontrast: 90, ale można miedzy 87-90 się bawić, po wyżej nie zalecam - zauważalny clouding
jasność: -8 / -10
kolor: -10
odcień: 0
ostrość: -50

------------------------------------------------------------------------
czujnik autom. jas.: wył
kontrola podśw.: wył
poziom czerni/bieli: wysoki
redukcja szumów: niski; automat. [ i tutaj zależy bo te same ustawienia możesz dać do media playera oraz jeśli ogladasz przez ATV DTV, z tym ze tam ustawiasz wysoki; automat.]

Active Vision: średni

Colour master : na razie wył. a ze wzgledu na to, ze jeszcze sie będę bawil, a jako, że obraz już jest miodzioo tak więc postanowiłem się podzielić jak Bóg nakazał

Temp. koloru: naturalny [-3 , 1 , -3] ;; [-3 , 0 , -5] ;; [-3 , 0 , -8] - tutaj zostawiam 3 możliwości zależne od gustu. Osobiście preferuję jednak ten 3-ci.

Do końca tyg. postaram się jeszcze zaktualizować owy post o ustawienia co do Colour Master.

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

ssobie

New member
AKTUALIZACJA?

Panowie, dziś w TV pojawiło mi się że jest dostępna aktualizacja - jednak po kliknieciu ok pokazuje że aktualizacja nie jest możliwa - też tak macie ??

Też tak miałem jakiś czas temu z tym, że w modelu SL833. Pewnie znów coś spitolili. Ściągnij aktualizację ze stronki jeśli jest i wgraj przez pena.

Pozdrawiam
 

fatis

New member
no patryklen wklepałem twoje ustawienia ( po za ustawieniami kolorów) i masz niezłe oko. Potestuje dalej i ocenimy aczkolwiek uwazam że ustawienia defaultowe tez nie sa złe.
Myślicie że ta toszibka od samsunga 5500 to jednak lepszy wybór. Widziałem u znajomka jak to chodzi i no kurcze tam te opcje internetowe bija nasza toszibke. Rekompensuje to obrazem ? jak czujecie?
 

kudys11

Member
Mi do przeglądania internety służy komputer (a facebook-a i pocztę sprawdzam w telefonie), więc ten w telewizorku mnie nie interesuje.
Kto tak naprawdę przegląda internet w tv
 

verul

New member
Czy bedzie roznica pomiedzy modelem 40 a 46 cali czy raczej nie, a jesli anwet to niewielka?
I co z input lagiem, bo nie doszukalem sie informacji, a na tym zalezy mi najbardziej - czy bedzie mozna bez problemow grac w dynamiczne gry.
Z gory dzieki :)
 

Adamwl

New member
Mi do przeglądania internety służy komputer (a facebook-a i pocztę sprawdzam w telefonie), więc ten w telewizorku mnie nie interesuje.
Kto tak naprawdę przegląda internet w tv

Przyznam, że mam podobne podejście, a sama obsługa netu w telewizorze (jaki by ten internet rozbudowany nie był) chyba, nie jest komfortowa?

Korzystać zamierzam z TV 2D/ kablówka/DVD/USB i ewentualnie podłączenia laptopa (jako monitor, nie do gier).

Przyznam, że waham się między atrakcyjną ceną i wszelkimi walorami tej Toshiby, a Sharpem 40LE830, który to jest podobno bezbłędnie rozbudowany 3D, 2D->3D, Internet, no i obraz :)

Jak to jest z tym 3D, czy zabawa trwa przez pierwszych kilka dni,tygodni, czy faktycznie z tego korzystacie, a jakość zachwyca?

40TL838 = ok.2500,-
40LE830 = ok.3500,-

więc gdybym zaniechał te wodotryski Sharpa, mógłbym rozważyć 46" Toshibę, która nie byłaby przesadnie duża u mnie.
 

fatis

New member
jest sens aktualizowac tv do tego 6.4?? Czemu toshiba ma w **** klientów, którzy kupili TV w polsce. Nie ma żadnego wsparcia, żadnego ukierunkowania na polskiego klienta. Toshiba places to ściema. w TV wyskakuje ze jest aktualizacja ale jej nie pobiera.
Update tylko z jakiejs lewej strony. Powiem szczerze ze zaczynam być rozczarowany. Pare dni temu napisałem przez ten formularz do toshiby z pytaniem kiedy cos zrobią z updejtami i toshiba places dla polski - cisza......
Zaczynam żałować że nie wziąłem samsunga UE40D5500
 

mrozek86

New member
Mnie też irytuje, że na błąd który na pewno został zgłoszony (3D z USB) nie została wypuszczona oficjalna poprawka... Nie jest to pierwszy przypadek gdzie poważna firma traktuje niepoważnie polski rynek... Przykładem może być też serwis Nikon Polska... Ja na szczęście mam jeszcze możliwość zmiany zakupu i bardzo się zastanawiam. Jeśli chodzi o Toshibe to wybrałem ją dla prawdziwych 100 Hz i 3D które okazuje się kuleje...?
 

Adamwl

New member
Właśnie zakupiłem Toshibę.
Kabel HDMI od kablówki wpięty, dekoder włączony, a TV nie znajduje kanałów ?
Może coś przeoczyłem?
 

a.c.

New member
to już było na forum. trzeba czytać poprzednie wpisy. musisz ustawić deutschland jako kraj gdzie jesteś i wtedy opcja cable się pokaże. w końcu to niemcy rządzą europą nie polska!
 

Adamwl

New member
:smile: się udało, nie przeglądałem całego wątku, choć przeszła mi myśl by wybrać inną lokalizację.
Ostatecznie wybrałem PL, resetowanie dekodera nie dawało rezultatu, wyłączenie zasilania pomogło.
Dziękuję, zapewne bym skorzystał z porady.
 

fatis

New member
A może by tak troszkę przycisnąć toshibe za pomocą ich facebookowego profilu??
https://www.facebook.com/Toshiba.Polska

Dziś umieszczę tam posta z zapytaniem o updejty oraz rozwój Toshiba places. Zachęcam gorąco do wsparcia inicjatywy bo tylko w grupie możemy coś wywalczyć.

Dodam że próbowałem uzyskać informacje nt powyższych problemów. Niestety nie ma w polsce działu kontakt center który zajmował by się telewizorami. Zadzwoniłem więc do jednego z serwisów autoryzowanych. Jak zacząłem dyskusje nt czemu telewizor wyświetla mi że są aktualizacje a ich nie pobiera pan wykazał się wyjątkowym brakiem tematu.

Jeśli jest większe grono zainteresowanych może by przykleić ten temat na górze działu Toshiba??
 

jaropogrom

New member
Witam!!!Panowie czy jest możliwość ustawienia w TV Toshiba TL838 wejść ze jak włączam ps3 to od razu sam się przestawi na np: HDMI 1 z trybu TV i czy jak wyłączę ps3 to sam się przestawi na tryb TV tak jak ma to miejsce w telewizorach Samsunga czy muszę przestawiać sam pilotem:?::?::?:Mam nadzieje ze to co napisałem jest zrozumiałe bo nie wiem jak to inaczej wyjaśnić.Dzięki za odpowiedz.Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Adamwl

New member
Moje nastawy "kalibracyjne"
Profil standardowy
Podświetlenie 70
Kontrast 66
Jasność 9
Colour Master włączony
Dopasowanie koloru podstawowego:
Czerwony 0,5,0
Zielony 0,0,0
Niebieski 0,-8,0
Czujnik automatycznej jasności wyłączony
Kontrola podświetlenia wyłączona
Poziom czerni/bieli wysoki
Active Vision wysoki


Kalibrowałem za pomocą AVS HD 709 - Blu-ray

Biorę pod uwagę, że każda matryca może wymagać nieco innych ustawień /mam 40"/, zatem efekt, a i odbiór osobisty, mogą być różne.
Według Twoich ustawień u mnie obraz jest ciemny, a kolory szczególnie czerwień zbyt ostre.
Ustawiałem wczoraj TV względem artykułu i plansz wymienionego w wątku.
Efekt jak dla mnie zaskakujący i zachwycający :)
Przyznam, że ciekaw jestem referencji z fachowej kalibracji, ale przeglądając podawane ustawienia w wątku czuję, że nie byłbym zachwycony:D
Daleki jestem od oglądania mega jaskrawych "efekciarskich" obrazów np. jak Samsungi na półkach sklepowych, a bardziej odpowiadają mi "przytłumione" Sharpy, niemniej większość z podawanych tu kalibracji osobistych jest dla mnie zbyt ciemna.
 
Ostatnia edycja:

Homer34

New member
Witam wszystkich - przeczytałem cały temat i z ciekawości jak wygląda w naturze, wczoraj wybrałem się do EURO - - i co odkryłem ? - Dolna ramka po obydwu stronach napisu TOSHIBA odstaje na jakiś 1-2 mm od matrycy , czy to może być wina tylko tego egzemplarza czy całegj serii ??
A wygląda całkiem nieźle - tylko ta odstająca ramka !!
 
Do góry