TV Toshiba 40TL838 - model 3D który w klasie cenowej przyniesie wiele radości - test

cassub

New member
na starym dekoderze philipsa sd którego podłączyłem na kilka dni (przez EURO złącze ) również zacinania .Wcześniej pisałem że na kanałach hd jest wszystko dobrze ( występują również zacięcia ale bardzo rzadko)
na kanałach SD zacięcia są bardziej nasilone . Głównie jak oglądam TVP wiadomości ,teleexpress również, eurosport, discovery .( wszystko cyfra + przez hdmi ).

Może ktoś mnie poratuje gdzie jest problem czy to wadliwy tv czy coś innego ?
Z góry dzięki za pomoc .

A jaka masz jakosc na transponderze 10 892, stad jest np. TVP1 i TVP2?
 

szrama

New member
Posiadam wymieniony jak w temacie telewizor, ma 46 cali i teraz pytanie. Chodzi o crosstalk czyli te otoczki podczas oglądania obrazu w 3D. Kiedy oglądam obraz z telewizji n np. koncert nie ma tego błędu (choć pojawia się przy meczach 3D), ale jak podłącze komputer do TV i włączę film Avatar 3D mam wyżej wymieniony efekt. Komputer podłączam kablem HDMI 1,3b oraz posiadam takie okulary: Toshiba FPT-AG02G i nie wiem co jest grane. Nie da się normalnie oglądać obrazu 3D. Avatar ma się rozumieć w formacie SBS. Ciągle widzę postać w 3D i koło niej cienie te otoczki. Proszę o jakieś porady i opinię czym może to być spowodowane.
 

witgit

New member
Posiadam wymieniony jak w temacie telewizor, ma 46 cali i teraz pytanie. Chodzi o crosstalk czyli te otoczki podczas oglądania obrazu w 3D. Kiedy oglądam obraz z telewizji n np. koncert nie ma tego błędu (choć pojawia się przy meczach 3D), ale jak podłącze komputer do TV i włączę film Avatar 3D mam wyżej wymieniony efekt. Komputer podłączam kablem HDMI 1,3b oraz posiadam takie okulary: Toshiba FPT-AG02G i nie wiem co jest grane. Nie da się normalnie oglądać obrazu 3D. Avatar ma się rozumieć w formacie SBS. Ciągle widzę postać w 3D i koło niej cienie te otoczki. Proszę o jakieś porady i opinię czym może to być spowodowane.

Może siedzisz za blisko telewizora?
 

adri991

New member
Do przesyłania obrazu 3D potrzebny jest kabel HDMI ze standardem 1.4 a ty masz 1.3. Może w tym jest problem. Ja też mam czasami problem z crosstalkiem ale tylko to występowało przy filmach 3D z cyfry + a dema czy inne filmy przez USB tego nie mają albo nie zauważyłem:D
 

kudys11

Member
problem ze sleeptimerem u mnie zniknął po wgraniu najnowszego firmware ;-)

Potwierdzam że też już nie mam problemu ze sllepem, sprawdziłem w ciągu dnia i zawsze działał (wcześniej to był zbieg okoliczności, że akurat przebudziłem się na ostatniej minucie i myślałem że TV złapał zwieche)
 

andyw

New member
Tak czyta, .srt, .sub, ale bez polskich znaków. Najlepiej wklejć napisy w plik filmowy, wtedy nie bedzie zadnego problemu z napisami, lub przekonwertować plik z napisami i zamienić w nim wszyskie ą,ę, itp. na a,e, itd.
 

tatu

New member
Czesc,
Wiecie co lamerskie pytanie ale czy da się przyporządkować stację automatycznie dostrojoną na DTV do numeru kanału jaki się chce?? Nie moge wpaść jak to zrobić a to telewizor rodziców i chcą mieć TVP1 pod 1, TVP2 pod 2 itd.
 

Sopp

New member
Czy ktoś spotkał się z modelem Toshiba 40TL838 G? Czy ktoś mógłby wyjaśnić czym różni się on od testowanego modelu?
 

paeru

New member
Bez reklam
Czy ktoś spotkał się z modelem Toshiba 40TL838 G? Czy ktoś mógłby wyjaśnić czym różni się on od testowanego modelu?

"G" jest oznacznikiem regionu - prawdopodobnie od Germany, czyli Niemiec :D i takie można kupić w Polsce. Z literką F sprzedawane są we Francji, B - Wielka Brytania i Irlandia itd.
 

paeru

New member
Bez reklam
Czesc,
Wiecie co lamerskie pytanie ale czy da się przyporządkować stację automatycznie dostrojoną na DTV do numeru kanału jaki się chce?? Nie moge wpaść jak to zrobić a to telewizor rodziców i chcą mieć TVP1 pod 1, TVP2 pod 2 itd.

Skopiowane z instrukcji:

"Kolejność kanałów można dostosowywać do własnych preferencji.

a) Wybierz pozycję DTV ustawienia z menu KONFIGURACJA i naciśnij przycisk OK.

b) Wybierz opcję Kanały i naciśnij przycisk OK.

Zmiana numeracji—aby zmienić pozycję wybranego kanału, naciśnij CZERWONY przycisk. Wprowadź numer kanału przy użyciu przycisków numerycznych i naciśnij przycisk OK. Jeżeli wprowadzony
numer pozycji już istnieje, wyświetlone zostanie okno potwierdzenia.

Przesuń— naciśnij ZIELONY przycisk, aby włączyć funkcję Przesuń.
Wciśnij przyciski STRZAŁKA GÓRA lub STRZAŁKA DÓŁ, aby wybrać kanał, który chcesz przesunąć, a
następnie wciśnij OK aby zaznaczyć. Jeśli chcesz jednocześnie przesunąć kilka kanałów, wskaż kolejny kanał i wybierz go ten sam sposób. Jeśli to konieczne, wykonaj ponownie te
czynności. Kiedy wszystkie pożądane kanały zostały zaznaczone, wciśnij STRZAŁKA GÓRA lub STRZAŁKA DÓŁ, aby wskazać miejsce, do którego kanały mają być przesunięte. Kanały
zostaną wstawione nad wybranym kanałem. Aby wykonać przesunięcie, naciśnij ZIELONY przycisk.:
 

Serdel

New member
Siema.
Moje ustawienia:

podświetlenie 70
kontrast 65
jasność 10
kolor -10
odcień 0
ostrość -50

Colourmaster Wł
Dopasowanie koloru podstawowego
czerwony 0 -6 0
niebieski 0 -15 0
magenta -5 0 0

Temperatura koloru Chłodny
pozom czerwieni -3

Czujnik automatycznej jasności Wył
Kontrola podświetlenia Wył
Poziom czerni/bieli Wysoki
Redukcja szumu MPEG Wysoki
DNR Wył
Acrive vision Wysoki

Moim zdaniem jest gitara i nie widać Clouidingu :)
 

amajko

New member
Toshiba 40TL838 problem z kanałami

Witam
Od miesiąca jestem posiadaczem powyższego telewizora. Jest on naprawde rewelacyjny. Mam tylko jeden problem z nim. Mam podłaczoną kablówkę za pośrednictwem modułu CAM, no i niestety co jakiś czas (średnio raz na tydzień) po ustawieniu kanałów rozjeżdzają się one do kolejności tej zaraz po wyszukiwaniu automatycznym lub wracają do tej kolejności i dodatkowo ich numeracja zmienia się na zaczynającą się od nr 801. Pisałem do Toshiby i odpisali, że narazie nic nie da się z tym zrobić i jedynie aktualizacja oprogramowania może pomóc, ale narazie nie ma nowszego softu. Gdzieś na forach pisali, że zmieniali soft. Skąd i z jakiego wiarygodnego źródła można pobrać coś takiego. Na stronie producenta nic nie ma. A może macie inny pomysł. Z góry dzięki za pomoc.
Pozdrawiam
 

Komancz1980

New member
Witam
Od miesiąca jestem posiadaczem powyższego telewizora. Jest on naprawde rewelacyjny. Mam tylko jeden problem z nim. Mam podłaczoną kablówkę za pośrednictwem modułu CAM, no i niestety co jakiś czas (średnio raz na tydzień) po ustawieniu kanałów rozjeżdzają się one do kolejności tej zaraz po wyszukiwaniu automatycznym lub wracają do tej kolejności i dodatkowo ich numeracja zmienia się na zaczynającą się od nr 801. Pisałem do Toshiby i odpisali, że narazie nic nie da się z tym zrobić i jedynie aktualizacja oprogramowania może pomóc, ale narazie nie ma nowszego softu. Gdzieś na forach pisali, że zmieniali soft. Skąd i z jakiego wiarygodnego źródła można pobrać coś takiego. Na stronie producenta nic nie ma. A może macie inny pomysł. Z góry dzięki za pomoc.
Pozdrawiam


Kilka stron wcześniej jest podany adres strony ze softem:grin:
 

Adamwl

New member
Witam
Czy mógłbym prosić użytkowników o wyjaśnienie działania 3D w tym TV.
Nie konwertuje on obrazu 2D na 3D, zatem czy oglądać w trójwymiarze mogę jedynie filmy i programy nagrywane w tej technologii?
 

jaropogrom

New member
Ten Tv nie konwertuje obrazu 2d na 3d i mozna ogladac tylko filmy nagrane w tej technologii.Kupujesz odpowiednie okulary ja mam model Toshiba AG02G i posiadam filmy:piraci z karaibow-Na nie znanych wodach oraz smerfy 3d wymiata na tym tv bedziesz bardzo zadowolony efekt jest na maksa!!!
 

Adamwl

New member
oczywiście ufam, że wymiata :-D, tylko to ograniczone możliwości.
Nie posiadam bowiem, kolekcji w takim formacie.
Dzięki za odpowiedż.
 
Do góry