Toshiba 46YL863 CEVO ENGINE, 3D Full HD, 800 Hz ACTIVE MOTION RATE, PRO LED 32 - test

Mixmich

New member
46" jest najbardziej wrażliwa na clouding jak i na kąty widzenia. W 42" są delikatnie mocniej podświetlone boki i najmniej dokuczliwy clouding, w 55" clouding jest mniejszy niż w 46", jaśniejsze są rogi ekranu, ale jak puszczamy film z bluraya 2,35:1 to strefowe wygaszanie je wyłącza. Ale dużo zależy od sztuki, na jaką trafisz. Akurat miałem do czynienia z wieloma egzemplarzami, więc pewne cechy udało mi się uchwycić.
 

mcgiwer

New member
Posiadam 55YL863 podłączyłem go za pomocą kabla optycznego do amplitunera Yamaha, jak podepnę dysk przenośny do gniazda USB to w aplitunerze nie mam dźwięku 5.1 Powiedzcie mi co jest nie tak? Ewentualnie jak i czym podłączyć by było 5.1

No i sprawa załatwiona, okazało się że w TV i ustawieniach weścia trzeba było ustawić wykrywanie automatyczne dźwięku.
 
Ostatnia edycja:

voodoopeople

New member
A jak z cloudingiem w 55calach??

42 cale (matryca LG - sprawdzałem osobiście) i 46 cali (temu w trzewia nie zaglądałem) mają równiutko podświetlone matryce. Może z mały plusem w stronę 46 co do jakości podświetlenia. Na telewizorze nie ma żadnych chmurek, nawet najmniejszych. To nie to co samsung, przy którym miałem widok jak w wiosenny pochmurny dzień :p
Mniemam, że TV z 55 calami jest taki sam więc nie trać czasu ... Wydaje mi się, że jeszcze z miesiąc i będzie problem z ich dostępnością.

Jeszcze została mi jedynie kalibracja (miernik TPA-1 w drodze) i będę w siódmym niebie.
 

mcgiwer

New member
Mam 55YL863 od grudnia i jak na razie to nie widzę "chmurek". Podświetlenie jest równe, a zresztą kto na takie pierdoły zwraca uwagę, jak obraz jest bajeczny :razz:
 

Mixmich

New member
Mam jeszcze nowe 42yl863 z pełną gwarancją za 2999zł. Myślę, że oferta świetna, myślę, że user @voodoopeople może to potwierdzić.
Szczegóły na pw.
 

maro255

New member
Dopiszę się w tym wątku bo aktualnie w swoich poszukiwaniach jestem najbardziej skłonny ku temu właśnie modeli. Tak więc mam parę pytań odnośnie tej serii Tv i podaje równierz modele które równierz rozpatrują.

1) Jaki roadzj matrycy jest w tych TV?
2) Jakie różnice są między YL863 a YL875 ? [po danych z strony Toshiby wynika, że 875 ma AMR 800mHz a 863 AMR 400mHz co jest nie prawdą jak wynika z danych zamieszczonych w tym wątku - więc dane z strony producenta należy nie za pewniaka bo mają tam różna kwiatki]
3) Jak wygląda postawa firmy w stosunku do aktualizacji softu i ogólnie wsparcia...
4) Czy można np. na tym TV oglądać film z Youtube na pełyn ekranie w dobrej rodzielczości?
[czy można wybrać tryb HD]
5)Czy mogę wejść na dowolną witrynę internetową
6) Czy jest możliwe na tym TV [albo na jakimkolwiek innym - jeśli tak to jakim] wejść na stronę z serialami on-line i oberzeć serial???

Rozważam zakup tego TV bo wiele pochlebnych opinii a i jego design mi się podoba.
TV chwalony za dobre skalowanie co jest dla mnie ważne bo na początku TV będzie chodził głównie na naziemnej...

Zastanawia się jeszcze nad Sharpem 40LE830 [w MM znalazłem model 40LE831S, który zdaję się byc identyczny... pytanie czy są jakieś różnice?]
i Samsungiem UE40ES7000...
Jeśli dobrze wyszukałem to wszystkie te modele mają aktywne 3D

Dodatkowo dodaję ofertą na która trafiłem przypadkiem, a jest nią stary już LG 47LX9500
[z tego co wiem to jest to FullLed z pasywnym 3D co dla mnie jest plusem] chwalony za dobre parametry obrazu, z minusów to była szyba na ekranie i coś to 3D słabiutko oceniano... Ale tego 47" FulLed'a można teraz kupić za 3000zł

Może ktoś będzie mógł pomóc i odpowiedzieć na powyższe pytania...
Lub ewetualnie doradzi który Tv wybrać...
Jeśli chodzi o rozmiar 40"-42" to cenowo najlepiej wychodzi Sharp ok. 2800zł / Toshiba 3200zł / Samsung 3500zł
 

agnesj17

New member
Witam
Będzie ktoś tak miły i podrzuci ustawienia do Toshiby 46". Jestem trochę zielony w tym mam Sharpa 40LE830 i tu na forum udostępnili je bez problemu.
Z góry dziękuje
 

voodoopeople

New member
Witam
Będzie ktoś tak miły i podrzuci ustawienia do Toshiby 46". Jestem trochę zielony w tym mam Sharpa 40LE830 i tu na forum udostępnili je bez problemu.
Z góry dziękuje

Polecam kalibrację automatyczna za pomocą TPA-1. Jeden gość wystawia aukcje na allegro z wypożyczaniem tego kalibratora. Ja z tego skorzystałem i jestem zadowolony :)
Obraz mam teraz taki, że mucha nie siada :eek:k:
 

freedi

Member
Ktoś podpowie gdzie kupić tę Toshibę oprócz 2 sklepów,które znalazłem w sieci a nie darzę ich sympatią :)

dziękuję i pozdrawiam
 
Do góry