Toshiba 47VL863 a pobór prądu + kilka spostrzeżeń

last_ninja

New member
Witam,
kilka dni temu kupiłem Toshibę 47VL863. Ogólnie jestem bardzo zadowolony. Na ogromny plus zaliczę prosty i przyjemny design, matową matrycę (z ledwością odbija światło lampki pokojowej!) i bardzo duże możliwości kalibracji i ustawień - można się wręcz w nich pogubić.
To co mnie niepokoi, to pobór prądu w trybie gotowości (stand-by). W instrukcji napisano 0,3 W, natomiast podłączony miernik (uniwersalny - mierzy napięcie, natężenie, czas, kWh itp.) wskazuje bardzo różnie (watty "skaczą") w przedziale 16-20 Watt! No i co ja mam z tym zrobić? Jeśli jest to 20W i TV jest wyłączony przez 18-20h dziennie, to pobór prądu na dobę trochę wyjdzie... W przeliczeniu na rok zbierze się już kilka(naście?) zł. Nie licze tych złotówek, ale niepokoi mnie, że coś bierze prąd, a nie powinno. Odpiąłem antenę (z zasilaczem) i inne urządzenia od TV, bo sobie pomyślałem, że jakieś przekłamania mogą się z tego brać, ale efekt był identyczny: pobór ~20W.
Gdy TV jest włączony, pobiera około 70W w trybie AutoView (malutko jak na 47 cali), 130W w trybie Dynamicznym. Czy ktoś z Was spotkał się z podobnym przypadkiem?
Aha, jeszcze jedno (to trochę informacja dla estetów): moj TV ma lekko przekrzywione literki w napisie "Toshiba" (chodzi o te srebrne na froncie, są jakby krzywo "wklejone"). Na początku mi to trochę przeszkadzało, ale z odległości 2m prawie tego nie widać, no ale "glupio" to wygląda.

No i kalibracja by się przydała...
 

multisync

New member
Z moich spostrzeżeń "estetycznych" widziałem w modelu 55YL863 pofalowaną tylną obudowę panelu. Wyglądało to naprawdę mało profesjonalnie w TV za 8k pln :-(
 

ssobie

New member
To co mnie niepokoi, to pobór prądu w trybie gotowości (stand-by). W instrukcji napisano 0,3 W, natomiast podłączony miernik (uniwersalny - mierzy napięcie, natężenie, czas, kWh itp.) wskazuje bardzo różnie (watty "skaczą") w przedziale 16-20 Watt! No i co ja mam z tym zrobić?

Bo takim zwykłym miernikiem nie zmierzysz poprawnie - musisz użyć watomierza, który mierzy moc czynną (za którą płacisz)

Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oczywiście że zwykłym miernikiem nie zmierzysz tej wartości poprawnie. Producent w takich sprawach nie pozwala sobie na podawanie "lipnych" informacji bo to jest karalne.

Mam 55YL863 i obudowa jest idealnie prosta.
 

sawcio

New member
- ninja, chyba jesteś bardzo niecierpliwy i pomiar wykonujesz zaraz po wyłączeniu TV. Odczekaj kilka minut po wyłączeniu i wówczas ponów pomiar a wówczas zapewne zobaczysz taką wartość jaka podaje producent, a raczej zobaczysz wynik 0,0 skoro mierzysz zwykłym miernikiem.
 

rad_killer

New member
Witam,
do pomiarów użyłem półprofesjonalnego wattomierza - mierzy do tysięcznej częsci watt'a.
Pomiar robiłem zaraz po wyłłączeniu TV. Po kilkunastu min. wattomierz wskazuje mniej niż 0,3 W (a dokładnie 0,256 czy jakoś tak) Po wyłączeniu TV wysyła jeszcze sygnał do tunera sat., stąd skoki 15-20W. Po kilku min. TV "zasypia".
 
Ostatnia edycja:

bratmat

New member
Odgrzeje trochę temat gdyż także zakupiłem telewizor Toshiba nowszy model 46TL938G i objawy identyczne. Dwa mierniki ORNO oraz Silver Crest. Pobór prądu telewizora w standby około 24W. W trybie pracy od 50W do 115W w trybie AutoView w zależności od jasności w pomieszczeniu. Takie same pomiary zrobiłem na swoim poprzednim telewizorze Panasonic PY8 i w standby ten telewizor brał mniej niż 1W. Testowałem także komputer i w S3 mam około 3W. Więc coś jest skopane. Ma ktoś jakieś pomysły. Napisałem do serwisu toshiby może się ustosunkują do tego bo coś mocno mi tu śmierdzi
 
Do góry