Toshiba 40TL838 czas reakcji ms 8 czy nie za długo ?

gebero

New member
Witam. Przymierzam się do kupna 37do 42 cala, tv głównie przeznaczonego do ps3 i telewizji N , oglądałem sporo telewizorów i mam teraz taki mętlik w głowie że hej. co sklep co nowy sprzedawca to inna opinia. początkowo miałem przeznaczyć do 2000zł ale znalazłem Toshiba 40TL838 za 2500zł (maxxxx na co mnie stać) .Obraz jest piękny oczywiście pewnie jest wygenerowany specjalnie na potrzeby sklepu ale I tak najbardziej mi odpowiadał przynajmniej z tego co porównałem w tym sklepie i w tym przedziale cenowym , parametry ma sporo lepsze od reszty tv poza jednym i dlatego się wstrzymałem z kupnem - czas reakcji ms 8 czy to jest na tyle dużo że będzie smużył??? .czy ten parametr jest tak ważny i tak marny w toshibie że lepiej zrezygnować z tego tv??? a po za tym co sądzicie o toshibie jako producencie telewizorów?
jak macie jakieś sprawdzone tv to piszcie (naprawdę sprawdzone).Raczej nie będę korzystał z funkcji 3d (przynajmniej na razie) więc nie jest to priorytet .
POZDRAWIAM
 

gebero

New member
Ale wytłumaczcie mi dlaczego parametry Toshiby 40TL838 są dobre a tu taki klops z tym czasem reakcji nawet najtańsze tv mają go krótszego.
A jeszcze jedno jak to jest podobno samsung ściemnia z tymi hercami i większość producentów zawyżą parametry swoich produktów a jak jest w rzeczywistości z toshibą czy te jego parametry to ściema??? może w podobnej cenie znacie coś innego lepszego albo porównywalnego

40TL838 to telewizor 3D z podświetleniem Edge LED o przekątnej 40 cali i rozdzielczości Full HD (1920 x 1080 pikseli). Charakteryzuje się kontrastem dynamicznym 5 000 000:1 oraz jasnością 400 cd/m2. Wyposażony w technologię Real Digital Picture, 3D Colour Managment, filtr grzebieniowy 3D, cyfrową redukcję szumów, tuner cyfrowej telewizji naziemnej DVB-T i cyfrowej telewizji kablowej DVB-C.
200Hz
 

Kampaj

New member
Bez reklam
Ten Tv jest jakvnsjbardziej ok.
8ms jest ok, bo np. ony i samsung mają we wszystkich modelach led 8ms!
Podobnie jak seria samsunga 5000jest 50Hz, tak i opisywana przez Toshibę nowa seria rl838 też jest na 50hz panelu, ale modeltl838na 100% ma 200Hz i moim zdaniem idealną ostrość:)
 

gebero

New member
wielkie dzięki za pomoc , raczej na pewno skuszę się na tą toshibę
a jeszcze takie szczere pytanko jeśli kupił bym jakiś podobnej wielkości tv za 1600 zł to ja zwykły użytkownik przeciętny człowiek zauważę jakąś różnicę między nimi ??
 
Do góry