32av833g - kilka pytań

lordvac

New member
Witam. mam kilka pytań odnośnie telewizora 32av833g. Pierwsze co to z czystym sumieniem mogę go polecić ludziom którzy się zastanawiają bo jest chyba najlepszym i najtańszym TV w tej klasie :)
Moje pytania to:

1. Jak ustawić dobrze strefę czasowa? Używam tunera DVB-C do odbioru cyfrowej tv kablowej. Gdy kraj ustawiam na PL telewizor w ogóle nie obsługuje cyfrowej kablówki tylko analogową. gdy ustawiam kraj na INNE obsługuje cyfrową ale w przewodniku programowym (EPG) jest rozbieżnosc czasowa. Jeszcze przed zmiana czasu na zimowy próbowałem różnych krajów i ustawiłem Czechy bo są w tej samej strefie czasowej i zmieniają tak samo czas jak w PL - znowu byłą rozbieżność czasu w EPG dopiero gdy ustawiłem Finlandię (czas letni UTC + 3) działało dobrze. Gdy czas zmienił się na zimowy (w Finlandii UTC + 2 a w Polsce UTC+1) znów pojawiła się rozbieżność czasowa w EPG ( 1 godzina) Z tego wnioskuje że we wszystkich krajach jest ustawiona zła strefa czasowa i telewizor nie obsługuje zmiany czasu. Co z tym zrobić?

2. Czy jest szansa zapisać ustawienia ( w tym listę kanałów) a potem jakoś je wczytać po resecie telewizora? Jeśli tak to w jaki sposób?

3. Czy dwa gniazda chinch z tyłu telewizora - to jest biały i czerwony podpisane AUDIO można użyć jako wyjście liniowe dźwięku? jeśli tak to jak je uruchomić? bo samo podłączenie kabli do wzmacniacza i do tych gniazd nie daje dźwięku.

4. Czy jest szansa zaktualizować firmware jeśli na stronie toshiba-om.net nie ma oprogramowania do tego telewizora? w google również nie mogę znaleźć oprogramowania do tego TV. Jeśli tak to jak?

Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi.
Pozdrawiam
 

stahen

New member
Ze strony toshiba-om.net ściągnij sobie szczegółową instrukcję tego telewizora. Czas ustawia się w menu Ustawienia – ustawienia DTV - ustawienie czasu lokalnego. Nie wiem o jaki reset Ci chodzi. Wszystkie Twoje ustawienia są niezmienne , chyba że sam je skasujesz. Gniazd Audio nie używałem , więc nie wiem jak działają. Do tej pory nie ukazała się żadna aktualizacja oprogramowania tego telewizora.
 

lordvac

New member
czas a dokladnie strefe czasowa. przestawianie tego nic nie daje - Trzeba ustawic kraj i do strefy w danym kraju jest dopasowywane EPG (na tym mi zalezy) - a te strefy sa zle dostosowane do panstw i tv nie uwzglednia zmiany czasu. reset - po zmianie kraju wszystko od poczatku trzeba ustawiac - wszystkie zapisane ustawienia sa resetowane.
 

stahen

New member
Oglądam kanały DVB-T z mux2 , mux3 i kanały testowe Polsat HD i TVN HD. Nie mam pojęcia jak działają gniazda audio , jeszcze nie używałem ich. Przed chwilą sprawdzałem ustawienie czasu i nawet po wyłączeniu telewizora z sieci nie zmienił się. Jednak zdarza się , że z niewiadomych przyczyn czas jest o godzinę do przodu i wtedy trzeba ręcznie skorygować go. Niestety ten typ tak ma. Kupiłem go w kwietniu tego roku za 980zł , dlatego nie zwracam uwagi na takie drobiazgi. Moim zdaniem jakość obrazu jest naprawdę bardzo dobra , a to w telewizorze jest najważniejsze.
 
Do góry