Test Toshiba 37 SL 833

Gucio79

New member
Też byłbym bardzo szczęśliwy gdyby ukazał się test Toshiby 37SL833. Mam ogromny dylemat czy w/w Toshiba czy Panasonic TX-L37E30 ... :/
 

Robs80

New member
Kiki jeśli nie będzie testu tego telewizora to chodź powiedz w 2 zdaniach co o nim myślisz.
Czy telewizor ma 10 bitowy panel, dlaczego producent podaję ARM 200 a potem pisze 100Hz (czy jest tu błąd?)
Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.
 

Robs80

New member
Proszę o pomoc w wyborze tv pomiędzy Toshiba 37 SL 833 vs Panasonic 37 DT 35 vs Sony EX 720
1. Czy da się na nich oglądać sygnał UPC cyfrowy z odległości 1,7 m (pół społeczeństwa proponuje mi 32 a drugie pół 37, natomiast sprzedawcy w sklepie polecają 26 " lub 32 " )
2. Czy któryś z nich ma 10 bitowy panel?
 

Robs80

New member
Witam
Po dość długim przeglądaniu forum jak i własnych doświadczeniach ze sprawdzaniem telewizorów na sklepach postanowiłem zakupić telewizor Toshiba 37 SL 833. Po 2 dniach testowania stwierdziłem że:
Plusy tv:
- bardzo dobre odwzorowanie kolorów (dużo lepsze niż na Panasonicu 37 E 30 który też brałem pod uwagę)
- matowy panel
- świetny tryb doboru parametrów obrazu na podstawie czujnika otoczenia
- czyta jak na razie wszystko z pendriva

Minusy tv:
- jest poświata z lewej strony, zajmuje ok 1/6 telewizora (widoczna jest w trybie głównie Autoview, natomiast w trybie kinowym nie widać jej lub prawie nie widać )
- przy dużej liczbie plików i katalogów na pendrivie wyskakuje błąd media playera

W razie jakiś pytań służę pomocą. Ponadto prosiłbym kogoś o wytłumaczenie na temat tej lekkiej poświaty , czy jest to powód do wymiany tv czy te telewizory tak mają z racji krawędziowego podświetlenia.

Pozdrawiam
 

Sawa81

New member
zaktualizuj firmware

dl.toshiba.com/tsb-dtv/NA/GB/PL/37SL833 G.html - (dodaj www na początku)

na fabrycznym mi na 42SL833G też avi nie czytało - co do poświaty - u mnie jest wyraźna w każdym rogu ale nieduże - poza tym gdy się patrzy pod kątem widać nierówne podświetlenie matrycy - jaśniejsze większe "plamy" - gdy patrzy się centralnie na wprost - niewidoczne - ale podobno taki urok krawędziowego podświetlenia.
 
Ostatnia edycja:

Robs80

New member
1. Sprostowanie do postu #7:
Jeśli "hierarchicznie najwyżej" są katalogi nie wyskakuje żaden błąd media playera. Tzn nie mogą być na najwyższym poziomie katalogi i pliki obok siebie. Tak ja to widzę.
2.Na temat poświaty spróbuje porozmawiać w serwisie w najbliższych dniach.
3.Nie mogę przewijać plików (jedynie przewijanie działa z mpg i mp3). Czy po zgraniu nowego firmware problem ustąpi?
 
Do góry