Seria YL863/WL863 ktoś kupił?

jarecki.g

New member
Witam!
Pytanie, jak w tytule - ponieważ nigdzie nie znalazłem żadnych testów i opinii zwracam się do forumowiczów-posiadaczy w/w tv. Oczywiście nieważna jest wielkość, tylko fakty z użytkowania tv.
Rozważam pomiędzy 46WL863, a Sony 46HX920, który jest piękny, ma dobre opinie i pozytywne wyniki testów ale cenę też ma zaje...ą:mrgreen:.
z góry dzięki za pomoc:)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Toshibę będziemy testować od jutra - bo dopiero jutro wjadą.
Ogólnie sprawdziliśmy na targach i robi duże wrażenie.
 

jarecki.g

New member
WL - CEVO, 3D full HD, 800 AMR, wifi wbudowane, Pro led 32 (chyba lepszy efekt-czekamy na test Kiki-ego), 3d aktywne z jakimiś poprawiaczami...
VL - brak wbudowanego wifi, brak CEVO, 3D pasywne, 400 AMR, brak konwersji z 2D do 3D no i nie ta jakość obudowy...

to z takich głównych różnic:)
 

Nuratar

New member
WL - CEVO, 3D full HD, 800 AMR, wifi wbudowane, Pro led 32 (chyba lepszy efekt-czekamy na test Kiki-ego), 3d aktywne z jakimiś poprawiaczami...
VL - brak wbudowanego wifi, brak CEVO, 3D pasywne, 400 AMR, brak konwersji z 2D do 3D no i nie ta jakość obudowy...

to z takich głównych różnic:)

Dzięki.
Ale głównie chodzi mi o jakość obrazu (tzn. czy są między tymi dwoma modelami jakiekolwiek różnice w jakości wyświetlanego obrazu). Bo wiesz, ja mam takie zboczenie, że telewizor mi służy do... oglądania telewizji (tak SD jak i HD) w formie wszelkiej, a jak mnie natchnie finansowo, to pewnie i odtwarzacz blue ray sobie sprawię ;)
Ęternet mam podpięty pod komputer z 22 calowym monitorem (Samsung 226BW), który to komputer stoi niedaleko od telewizora (na razie starego). Jedyna opcja "multimedialna" na jakiej mi może zależeć, to ew. odtwarzanie plików poprzez USB (pendrive), albo poprzez HDMI z komputera. Wifi? Nie wiem, może się mylę grzechem zaniedbania i niewiedzy na temat tego jak je można stosować, ale nie widzę dla tego dla siebie zastosowania.
Heretyckie wręcz podejście za to mam wobec 3D - nie chcę. Nie szukam. Nie widzę tego szumnie reklamowanego "3 dimenszona" (ze względów różnych). Dla mnie to gadżet kompletny.
Właśnie dlatego brak wiekszość z rzeczy, które wymieniłeś mnie nie rusza. Tylko to, co tyczy się ostatecznie jakości widzianego obrazu ma wagę przy rozważaniu tego modelu (nota bene Kiki VL863 właśnie mi polecał).
 

jarecki.g

New member
Z tego co się zorientowałem to różnicę w jakości obrazu między tymi seriami zapewniają:
Pro led 32, CEVO engine i AMR 800 - tu masz więcej:
Toshiba Polska - 46WL863

Tyle, że do mnie bardziej przemawiają niezależne testy i obserwacje użytkowników niż ilość różnego rodzaju wspomagaczy stosowanych przez producentów. Dla mnie też najważniejsze jest to co widzę8)
 

heis

New member
Super wiadomość, również czekam z niecierpliwością na test i ewentualne przyrównanie YL863 do HX920, gdyż tak samo jak jarecki zamierzam wybrać pomiędzy tą tośką a soniaczem.
 

keszelski

New member
@ Kiki: Czy jest szansa na opublikowanie testu WL863?

A może ktoś znalazł w necie jakiś review/test WL863 (najlepiej po angielsku) i podałby link (ja nie znalazłem)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zrobiliśmy już kalibrację 46 WL 863. Jedno jest pewne - wymaga kalibracji .
Fabrycznie źle są ustawione bo nie widać wielu elementów.
Matryca nie jest błyszcząca.
 

calebos

New member
Widze jeden problem z tym TV. Z manuala wynika że ma support tylko dla dysku FAT32 i chyba coś nie bardzo jest z dzwiekiem 5.1 z mkv. Możecie to sprawdzić bo troche nędza być ograniczonym do 4gb z mkv.
 

pwjaro

New member
Wl 863

Model 46 WL 863 można przetestować w sieci Top HI FI. Jeżeli ktoś ma możliwość to skorzystajcie z okazji i podzielcie się wrażeniami. Można dowolnie " pobawić " się tym TV. Jestem umówiony na piątek w Bydgoszczy.Zabieram dysk 1 TB z różnymi filmami . Jeżeli macie pytania co sprawdzić to poproszę o info. Będę go sprawdzał porównując do Panasonica ( plazma 3d ). Taki obecnie sprzęt posiadam. Zamierzam kupić model YL 863 (jest bardzo podobny do WL 863 różnica chyba tylko w obudowie-srebrna ramka ).
 

largoon

New member
Pwjaro jak możesz to sprawdź: 1) Czy okulary zasilane są baterią czy akumulatorkiem oraz czy znośnie leżą na nosie i ile sztuk dorzucają w standardzie, 2) Koniecznie ekran – czy jest matowy i jak prezentuje się materiał z którego jest wykonany (miękki, podatny na zarysowania?), 3) Menu – prędkość działania, 4) Pilot – działanie przycisków \ głośność „kliku” oraz czy jest podobny do tego z serii ZL1 (obecność przesuwnej osłony?), 5) Czy jest możliwość całkowitego wyłączenia z sieci (przycisk), 6) Czy po włączeniu "mute" w WL/YL 863 można "bezgłosowo" wyciszać [zmniejszać skalę dźwięku] czy od razu powraca dźwięk, 7) Czy można obracać ekran bez zmiany położenia podstawy, 8] Czy na obramowaniu i podstawie zostają odciski palców, 9) Czułość i łatwość kontroli na przednim panelu, 10) Co tam wrzucili w dziale „smart” – youtube, skype, itd., 11) Prędkość działania przeglądarki zdjęć, 12) Umiejscowienie wejść (prawa/lewa strona TV), 13) Głośniki i jakość dźwięku - czy jest subwoofer jak w modelu 768. Dzięki.
 

pwjaro

New member
Wl 863

Miałem być w piątek a byłem dzisiaj. Pierwsze wrażenia. Wygląd OK. Ładna cieniutka ramka. Dotykowy panel pod matryca ( można dotykiem wywołać dostęp do funkcji - podświetlają się ) Matryca hmm muszę porównać z innymi TV ( nie wiem jakie są dzisiaj preferencje ), ale można śmiało używać jako lustro ! Czy jest matowa ? Nie wiem w moim panasonicu odbić lustrzanych nie ma. Tutaj w świetle dziennym można w matrycy zobaczyć co jest w pokoju - lusterko . Brak w tym modelu okularów w zestawie !( są w wersji YL ).Po podpięciu dysku 1TB ( sformatowany exFAT ) brak dostępu do plików ! TV wyraża cheć formatowania dysku ( chyba na FAT 32 i tu jest ogromny problem !Panasonic bez problemu odczytuje mój dysk z pełnym zapisem.Jeżeli ten TV odczytuje tylko FAT 32 to mamy problem . Nie jestem znawcą . Pozostawiam problem do rozwiązania forumowiczom. Dżwięk jak to w TV. Czy ma subwoofer nie wiem ja go nie słyszałem ( ale dżwiękiem raczej się nie bawiłem ) WIFI jest ale nie udało nam się połączyć. Z tym raczej nie powinno być problemu. Ekran możemy " skręcać " ( prawo-lewo ).Obraz wyrażny tylko na wprost. Oglądanie pod kątem to ogromna strata jakości ( plazmy bez strat).Pilot OK.Menu OK.Wejścia po lewej stronie ( patrząc od czoła).
Od „ zawsze „ miałem plazmy i moja ocena może być subiektywna.
pozdrawiam
 

Nuratar

New member
Pwjaro: Ja proszę, jeżeli to możliwe, o wrażenia z obrazu w 2D (SD i HD), najpiękniej byłoby gdybyś miał uprzednie doświadczenia z Sharpem LE830 (jak na razie kandydat do kupna na mojej liście) - czy wart jest tych dodatkowych pieniędzy?

EDIT: btw. czy test Kikiego już został zakończony i jest w strefie klubowej?
 

pwjaro

New member
Pwjaro: Ja proszę, jeżeli to możliwe, o wrażenia z obrazu w 2D (SD i HD), najpiękniej byłoby gdybyś miał uprzednie doświadczenia z Sharpem LE830 (jak na razie kandydat do kupna na mojej liście) - czy wart jest tych dodatkowych pieniędzy?

EDIT: btw. czy test Kikiego już został zakończony i jest w strefie klubowej?


Nuratar a co jest fajnego w tym sharpie le 830 ? szukam najlepszego obrazu SD ponieważ 99% czasu odbieram taki sygnał ( kablówka ) Wybiorę TV z najlepszym sygnałem SD ! Liczę na tego YL 863 , ale pierwsze obcowanie z WL takie sobie ( te kątowe straty obrazu ) !
 

Nuratar

New member
Pwjaro: Wiem o nim (LE 830) tyle, że jest to model polecany przez Kikiego dla moich potrzeb, generalnie zyskał uznanie (mam za sobą lekturę całego wątku o tym modelu w podforum Sharpa), jest matowy (szyba wedle wszelkich oznak miałaby duże szanse na doprowadzenie mnie do rozpaczy odblaskami na ekranie, taki pokój niestety) i jest sporo tańszy niż Toshiba.
Toshiba ma wiecej bajerów w rodzaju pro-led 32 itp. a cena sugeruje, że WL863 powinien być co najmniej dobrym telewizorem.
Jestem na etapie finalizowania modelu, który będę starał się zbadać organoleptycznie (żeby nie latać z listą 10 modeli rozrzuconych po 5 sklepach i oglądać je w zupełnie nieporównywalnych warunkach - bo każdy sklep ma inny sygnał, ustawienia i warunki "na hali").
Tak więc ode mnie raczej wsparcia nie ma co liczyć, jestem jeszcze bardziej we mgle niż ty pewnie, jeżeli chodzi o ostateczny wybór ;)
 
Do góry