46SL833 Resolution Plus problem

ssobie

New member
Witam
mam problem z ustawieniem słynnej funkcji Resolution +. Co bym nie ustawił nie ma jakiejkolwiek zmiany. Myślałem, że przyczyną jest upscaling na arivie, którą mam podłączoną do TV, ale jak zmieniłem ustawienia na tunerze na i576 i próbowałem to też nic nie dało (ja nie widzę żadnego efektu). Wg instrukcji w funkcji jest WŁ/Wył i skala od 1-5. Ja mam u siebie nieco inaczej AUTOMATYCZNNIE/WYŁ no i skala. Może ktoś coś podpowiedzieć jak to ustawić, ew moze coś źle robię, a może coś nie tak z TV?

Pozdrawiam
 

ssobie

New member
aktualizacja softu w SL833

Żeby nie otwierać kolejnego wątku - wyświetla komunikat, ze dostępna jest aktualizacja oprogramowania - po zaakceptowaniu aktualizacji wywala komunikat "Błąd ładowania danych" -... i kicha... Spotkał się ktoś z czymś takim?
Sieć jest skonfigurowana poprawnie- inne rzeczy działają...

Pozdrawiam
 

ssobie

New member
wywala komunikat "Błąd ładowania danych" -... i kicha... Spotkał się ktoś z czymś takim?

No i się wyjaśniło - wsparcie Toshiby potwierdziło, że jest problem z aktualizacją SL833 - w ciągu najbliższych dni ma się pojawić poprawne oprogramownie.


A co do Resolution+ też sparawa jasna - jednak funcja działa - w EuroAGD paracownik chociaż przyznał, że na Toshibach sie nie zna, był uczynny i podłaczył TV do słabego sygnału i różnicę można było wyłapać - kolosalnych różnic nie było widać. Po powrocie do domu na tunerze ustawiłem sygnał 576i i na słabym kanale też różnice widać - ale zadnej rewelacji. Więc albo moja Toshiba tak dobrze skaluje SD sygnał, że już nie ma co poprawiać, albo to całe Resolution+ można o kant d... roztrzaskać.

Pozdrawiam
 

cacumen

Member
Bez reklam
No i się wyjaśniło - wsparcie Toshiby potwierdziło, że jest problem z aktualizacją SL833 - w ciągu najbliższych dni ma się pojawić poprawne oprogramownie.


A co do Resolution+ też sparawa jasna - albo to całe Resolution+ można o kant d... roztrzaskać.

Pozdrawiam

Taka ..prawda:-D
 

widmod

New member
Witam kolegów.. Na początek muszę sobie powiedzieć do ku... nędzy wkurza mnie ta aktualizacja do SL833. Nie mogę oglądać avi kompletnie no bo jej nie ma. Próbuję no i k....nic. Szlag jasny mnie trafi .Wam bez niej chodzą filmy avi?
 

widmod

New member
Zrobiłem aktualizacje systemu telewizora (z pendriva...plik ze strony toshiby) i w informacji o systemie mam ten upgrade. W instrukcji telewizora na stronie 24 tej instrukcji pdf z neta jest, że w ustawieniach media player jest zakładka divix... Ja jej nie mam mimo upgrade systemu. Wydaje mi się, że brakuje mi kodeków,nawet fotek nie widzę. Zwyczajnie widzę, że mi brak ustawień w TV do divix.
Dzwoniłem do Warszawy ale tam dopiero wyślą pytanie do Toshiby :) Jednym słowem wsparcie Toshiby to fikcja(niestety brak kompetentnych osób a gdzie jest infolinia nie wiem) Telewizor sam w sobie jest ekstra tylko niech znajdzie się osoba która wie o co chodzi
 

ssobie

New member
Wydaje mi się, że brakuje mi kodeków,nawet fotek nie widzę. Zwyczajnie widzę, że mi brak ustawień w TV do divix.

Nie miałem czasu jeszcze sprawdzać, ale jak wrzucam jakiegoś mpeg to działa. Fotki też działają bez problemu. Nie sprawdzałem USB, tylko po sieci.

Jedyna rzecz, z którą teraz jeszcze nie doszedłem do ładu to ARC - za cholerę nie mogę dojść z tym do ładu.

Pozdrawiam
 

widmod

New member
a avi. po sieci ci działa? MPEG mi jako jedyny chodził Zależy mi na avi no i usb

Masz w mediaplayer jego ustawieniach zakładkę divix?
 

skipl

New member
Panowie jak jest z podswietleniem matrycy w tym tv ? W nocy jest to irytujace ? I jak obiektywnie z czernia w nocy ?
Przeczytawszy recenzje ul863 ktory jest wyzszym modelem, ze czern i podswietlenie to tragedia, praktycznie ten tv skreslilem.
Jakto jest w rzeczywisci u Was ?
 

ssobie

New member
Panowie jak jest z podswietleniem matrycy w tym tv ? W nocy jest to irytujace ? I jak obiektywnie z czernia w nocy ?
Przeczytawszy recenzje ul863 ktory jest wyzszym modelem, ze czerń i podswietlenie to tragedia, praktycznie ten tv skreslilem.
Jakto jest w rzeczywisci u Was ?

Nie jest tak tragicznie jak opisują. Idzie ogladać. No czerń w nocy nie jest czarna niestety. Jesli oglądasz filmy i to w nocy to za tą samą kasę masz Panasa G30.
 

widmod

New member
W instrukcji która jest w sieci w pdf jest właśnie czarno na białym, że w ustawieniach mediaplayer jest zakładka divix (nawet jest fotka). To zdaje się ona uaktywnia avi itd. Ta instrukcja z pudełka jest bardzo okrojona i mało w niej opisu. Ma tylko podstawowy opis. Ta do SL833 w pdf co jest w sieci jest rozbudowana i dokładniej opisany jest telewizor i ustawienia.

Pisałeś ,że serwis ma dać uaktualnienie i co dali? Niby jest coś na stronie ale jedyna różnica po tym to wpis w informacji o systemie z nowszą datą. Gdzieś w necie widziałem już opinię do naszego tv i gość tam pisał , że mu śmigają aviki w HD. Niestety nie było tam namiaru na niego.

Denerwuje mnie to, że wydzwoniłem się do Warszawy a gość
nawet tam nie zna tego telewizora i mi nawija że po szkoleniu coś będzie wiadomo.
 

ssobie

New member
W instrukcji która jest w sieci w pdf jest właśnie czarno na białym, że w ustawieniach mediaplayer jest zakładka divix (nawet jest fotka). To zdaje się ona uaktywnia avi itd. Ta instrukcja z pudełka jest bardzo okrojona i mało w niej opisu. Ma tylko podstawowy opis. Ta do SL833 w pdf co jest w sieci jest rozbudowana i dokładniej opisany jest telewizor i ustawienia.

Pisałeś ,że serwis ma dać uaktualnienie i co dali? Niby jest coś na stronie ale jedyna różnica po tym to wpis w informacji o systemie z nowszą datą. Gdzieś w necie widziałem już opinię do naszego tv i gość tam pisał , że mu śmigają aviki w HD. Niestety nie było tam namiaru na niego.

Denerwuje mnie to, że wydzwoniłem się do Warszawy a gość
nawet tam nie zna tego telewizora i mi nawija że po szkoleniu coś będzie wiadomo.

Nie nie ma aktualizacji. Ja nie wydzwaniałem - kontaktowałem się przez formularz na stronie Toshiby, raz dzwoniłem do serwisu, co mi kazali skontaktowac się w sprawie resolution - też powiedzieli, że nie znają wszystkich TV :-D. Tak prawde mówiąć to niewiele ich jest jeszcze na rynku, i nie ma dużo informacji. Ja mam TV nieskalibrowany - tzn coś tam poustawiałem, ale to jeszcze chyba nie to -miałem kupić u Kikiego z kalibracją, ale się połaszczyłem i troche taniej kupiłem u siebie - myślałem, ze dane do kalibracji będą w necie, a tu d...

Pozdrawiam
 

widmod

New member
No a powinna być dlaczego....bo na stronie toshiby jak dasz na nasz model szukanie instrukcji wyskakuje instrukcja w pdf. Jest kropka w kropę taka jak z pudełka tylko bardziej szczegółowa.
Powiem więcej jestem coraz bardziej przekonany ,że ta zakładka gdyby była wszystko by działałało. Zwyczajnie nasz telewizor nie ma uprawnień do odbioru tych kodeków. Coś trza zrobić by je nadać. Myślałem ,że na końcu opisu tych licencji jest jakieś miejsce do odfajkowania ale jechałem w dół strzałkami i końca nie doczekałem. Odpuściłem sobie

Zadzwonię jutro do tego niby eksperta z Warszawy i mu powiem że miał dzwonić i milczy
 

ssobie

New member
Toshiba 46SL833

No więc zweryfikuję wcześniejsze uwagi co do odtwarzanych formatów. Zmieniłem serwer mediów i czyta bez problemów avi po sieci. Czyta też mpgi, voby, wmv. Mam jeszcze problem z mkv i m2ts. Użyłem teraz PS3 Media Servera więc jeszcze nie wiem dlaczego nie przeczytał tego.

Pozdrawiam
 
Do góry