Toshiba 40TL838 nowość 3D

micmus

New member
Bez reklam
Oglądałem go w Euro AGD pod Poznaniem. Ma bardzo ładną wąską ramkę, dodatkowo matową co jest na plus. Ramka naprawdę bardzo cienka jak w samsungu D7000 jednak nie jest przeźroczysta co nie robi takiego wrażenia. Ogólnie mimo wszystko od strony wizualnej duży plus.
Jednak jest to raczej dość podstawowy model dużo niższy niż WL768 także na pewno nie może być lepszy. Nie posiada miedzy innymi: resolution+, procesora obrazu Meta Brain, kilku trybów obrazu i innych rzeczy według porównywarki na stronie toshiba.
 

latonio

Member
Oglądałem go w Euro AGD pod Poznaniem. Ma bardzo ładną wąską ramkę, dodatkowo matową co jest na plus. Ramka naprawdę bardzo cienka jak w samsungu D7000 jednak nie jest przeźroczysta co nie robi takiego wrażenia. Ogólnie mimo wszystko od strony wizualnej duży plus.
Jednak jest to raczej dość podstawowy model dużo niższy niż WL768 także na pewno nie może być lepszy. Nie posiada miedzy innymi: resolution+, procesora obrazu Meta Brain, kilku trybów obrazu i innych rzeczy według porównywarki na stronie toshiba.

... i pewnie oleją aktualizacje firmware, jak to z innymi odbiornikami.
 

Rogal

New member
Witam,
Przymierzam się dośc mocno do zakupu tego tv pod koniec miesiąca, czy są już jakieś opinie ? Bo te ze strony rtveuroagd są jedynymi jakie znalazlem.

Czy tv ma realne 200Hz czy to jakieś przyspieszacze? I ile ma realnie?
Czy podłącze tv do internetu kablem i co jest wtedy dostępne ?
Jak wypada w porównaniu do Samsunga 40D6000?
W euro 40 x 0% kusi :)
 

Rogal

New member
nikt nie ma żadnych informacji ?? W zasadzie nawet wziąłbym tą toshibę w ciemno o ile chociaż ktoś dałby informację na temat dostępu do internetu? Tzn. co może ten tv pod względem netu? Ma youtube? przeglądarke? cokolwiek?
 

paeru

New member
Bez reklam
nikt nie ma żadnych informacji ?? W zasadzie nawet wziąłbym tą toshibę w ciemno o ile chociaż ktoś dałby informację na temat dostępu do internetu? Tzn. co może ten tv pod względem netu? Ma youtube? przeglądarke? cokolwiek?

Net to toshiba places (czyli niezbyt wiele, bo ta platforma nie jest dostosowana do polskich warunków, a z zagranicznego contentu na razie korzystać się nie da) i youtube.
 

Rogal

New member
No właśnie nawet na temat tego toshiba places nie bardzo coś znalazlem, ale youtube już jest dobry.

czy ten model jest niższy czy wyższy od 40VL748 bo od WL rozumiem jest niższy
 

Max_im

New member
Witam
Oglądałem ten TV, czyli Toshiba 40TL838G w Sklepie Dla Idiotów (cena 2589 PLN), obok stały inne TV w podobnej cenie i z tego co zauważyłem, to:

- w/w TV ma porównywalną jakość obrazu z Sharp LC40LU630E (2399 PLN) i jest to bardzo dobra jakość, dużo szczegółów i prześć tonalnych. Te dwa TV prezentowały się super, z tym, że Toshiba ma dodatkowo 3D (niestety, jest to 3D aktywne i okulary kosztują extra ok. 400 PLN!!!). Oba TV odświeżają obraz realnie na 100 Hz i to widać (Toschiba ma jakieś udawane 200 Hz).

- Sony 40EX520 oraz Samsung UE40D5500 - jakość obrazu duuużo gorsza (realnie 50 Hz - nie liczę oszukańczych technologii pseudo 100 Hz). Czerwień z reklamy dla Idiotów wyświetlała się jako jedna wielka jednolita plama, brak wielu szczegółów widocznych w dwóch wyżej opisanych TV.

- Samsung UE40D6000 3D - jakość obrazu porównywalna z Toshibą, a może nawet 10 % lepsza - obraz wydawał się jakby bardziej delikatny. Niestety, cena dużo wyższa.

- Największy minus Toshiby - miała majciemniejszą, najbardziej szarą biel z w/w TV. Może to kwestia ustawień, a może efekt rodzaju użytej matrycy, która jest całkiem matowa, ale przez to najmniej odbijała światło zewnętrzne (duży plus). Ramka też jest matowa i bardzo wąska - cały TV zewnętrznie prezentuje się super. Zestaw gniazd z tyłu i z boku jest imponujący. Niestety obsługa serwisów internetowych dla polskiego użytkownika jest prawie żadna. Szkoda... ale to przecież telewizor. Ogólnie moja ocena w skali 1 do 10:

Toshiba 40TL838G - 8
Sharp LC40LU630E - 8
Sony 40EX520 - 5
Samsung UE40D5500 - 5
Samsung UE40D6000 - 8,5

Zastanawiam się nad zakupem tego TV, ale jest to nowy model (2 tygodnie w MM) i boję się być królikiem doświadczalnym. Jeśli możecie, podzielcie się Waszymi opiniami - ja swoje opisałem.

Pozdrawiam
Marek
 

ferryth

New member
Witam,

Czy ktos wie jakie formaty wideo odtwarza ten telewizor przez USB ?
W specyfikacji technicznej na stronie producenta nie ma zadnych szczegółów.
 

biiru

New member
Czy ktoś już próbował podpinać ps3 do tego tv?
nigdzie nie mogę znaleźć info o wartości input lag dla tego modelu, a wydaje się co najmniej interesujący:)

pozdreaux
 

Rocq

New member
Ja kupilem ten telewizor ponad miesiac temu. Postaram sie cos napisac w pozniejszym czasie. Ogolnie nie zaluje wyboru, oczywiscie po czasie czegos brakuje , jednak nie w tej cenie.

Ogolnie obraz z kablowki UPC, niestety mam jeszcze sygnal SD, jest rewelacyjny z odleglosci 2m.
Gry w full HD - rewelacja :)

TV zaspokoja moje wymagania .
 

ryszard_d

New member
Witam. Tez mocno zastanawiam sie nad zakupem Toshiba 46TL838. Cena 3550 PLN. Dodatkowo:
-okulary akumulatorowe FPT-AG02G = 190 PLN
-kabel HDMI 1.4 = 40-50 PLN
-wieszak na ściane (otwory 400x400 mm) = 70 PLN
Niestety brak w sieci Internet opinii o tym modelu. Znalazłem jedynie filmik na YouTube w jezyku kraju tulipanów.
 

dune2

New member
Bez reklam
Czy ktos z posiadaczy tego tv moze sprawdzic jak z input lagiem ?
Bo tez biore pod uwage ten tv w wyborze.Chce go glowie pod gry PC ale z czasem moze i pod PS3.
 

Rocq

New member
Ja mam ten TV podlaczony pod lapka i przede wszystkim gram na nim (80% gry reszta filmy, moze z 2% to telewizja - ktoraj nie lubie :D ).

Gram w najnowszego : Wiedzmina, Prince of persia, Batmana, Assasin-a, wiec dynamiczne gry, takze jak jest jakis input lag (a zawsze jest) to w ogole nie przeszkadza.
A wyglad gier (szczegolnie Batman ) w fullHD zachwyca :)
DObrze, ze mam lapka do gier ;)
 

Marionecik

New member
problem z 3d

Wszystko fajnie ale 3d przez usb nie dziala!!! Z kompa nie dziala prawidlowo, sprawdzane na dwoch komputerach z karta ati radeon. Ktos uzywa 3d w polaczeniu z komputerem?? jesli tak prosze to pomoc
 

michal832

New member
witam telewizor odbiera 3d przez usb :) dowiedzialem sie wczoraj ale ja mam chyba jakas awarie bo po podlaczeniu usb film idzie ale nie reaguje na przycisk 3d na pilocie. wiec wsiadlem w auto i do sklepu tam podlaczylem usb to tv i dziala. wiec tv do serwisu w poniedzialek
 

paeru

New member
Bez reklam
Wersje softu te same? Toshiba wydała aktualizacje, niestety w tym modelu można aktualizować tylko przez neta. W sumie dziwi mnie ta informacja, bo z tego co wiem, 3D przez USB nie działało w Toshibach (a przynajmniej w serii VL863) - ale skoro na sklepie działało, to duży pozytyw...
 
Do góry