Toshiba 42WLG66Z - czyli ...

nowy66

New member
...czy juz czas na FullHD.

Mam pytanie do użytkowników lub tych , którzy już mieli możliwość obejrzenia w akcji Full HD (dowolnego) ale odbierany sygnał SD.

Ponieważ ww model Toshiby jest już dostępny w PL w cenie poniżej 10k, a w Niemczech (za 8.7k i to blisko granicy PL), czy w waszej opinii juz nadszedł czas na zakup takiego TV? Czy obraz SD wyświetlany na FullHD jest niegorszy niż SD na quasi HD/ready (1366x768 czy też 1024x76) 8) abstrahując od tego czy to jest LCD czy tez plazma.

Przyszłościowo to jasne, ale teraz... Czy lepiej te 2k róznicy przeznaczyć na lepszy Sat receiver+DVD (z HDMI)?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
widziałem jak pracuje 65" full HD -za 69999 zł na sygnałach Pal i np. LCD JVC c 50 - na HDTV -jakość zdecydowanie lepsza.
Jeśli masz dużo kasy - to oczywiscie strzelaj w full hd , ale możesz się rozczarować przy sygnałach pal , których póki co jest zdecydowanie wiecej.
Sygnał HD - jest kosztowny . ITI swoje weźmie . Inne które wiszą na Polską - to koszt miesięczny na dzis ok. 200 zł
pozdrawiam
 

nowy66

New member
kiki napisał:
...widziałem jak pracuje 65" full HD ...

To nie jest ani dobre ani trafne porównanie - za to efektowne (albo efekciarskie?;) ).

65" to prawie 2x większe piksele niż w 37" a ilość informacji taka sama. Moim zdaniem porównania należałoby dokonać na podstawie 37" i 42" - wtedy byłoby to wiarygodne - przy tym samym sygnale, no "odpowiadających" modelach (marka, wielkość). I wtedy będzie można powiedzieć TAK albo POCZEKAM. Powtarzam więc pytanie do użytkowników FullHD (37 i 42") : czy juz warto?
 
Do góry