Seria 863 nadchodzi

markos95

New member
Witajcie pasjonaci,
w najbliższych dniach (oby nie tygodniach) doczekamy się premiery nowej, dawno zapowiadanej serii 863. Z nieoficjalnych źródeł wiem, że np model 42UL863 w sieci Euro wystartuje z ceną ok 3800 zł. Wg dostępnych dotychczas informacji może to być bardzo konkurencyjna jakościowo i technicznie oferta Toshiby. Ja trzymam kciuki.
 

hesus

New member
no 42UL863 można już w euro nabyć. jak na tv bez 3D dość wysoko wyceniony - pytanie czy jest to jakoś uzasadnione?
 

wombat193

Member
46" jest w Euro za 4699,-, a jak wiadomo w sieci bedzie taniej, wiec to będzie baaaardzo interesująca pozycja na rynku LCD. Juz zacieram rączki i przygotowuję pieniądze :)
 

adriam

New member
ciekawi mnie,czy poza bajerami typu:rozpoznawanie twarzy,czujnik ruchu rozni sie czyms od vl748.czy ma jakies lepsze rozwiazania do obrobki obrazu?
 

micmus

Member
Bez reklam
Mnie osobiście najbardziej interesuje model UL863 w 42 calach (większego niestety nie zmieszcze w przygotowanej wnęce- odległośc do telewizora będzie 2,5-2,7 metra). Tu pojawia się pytanie czy ten odbiornik będzie posiadał matryce proled32 czy standardową. Według opisu Z Toshiba World wynika, że model Wl posiada już matryce proled32 czyli model recenzowany przez kiki'ego? Ogólnie co nam daje ten proled32? Czy poza funkcją 3D model Wl768 chyba z matrycą proled32 od modelu Vl748 ze standardową matrycą różni się obrazem w 2d?
Sam byłem już prawie zdecydowany na plazme panasonica G30 jednak ta nowość Toschiby trochę kusi: 42 cale nie 40 jak inne modele Toschiby WL, Vl czy też Sharp 830 niestety też nie ma 42 cale, bajeczny wygląd, możliwość automatycznej kalibracji (tu też pojawia się pytanie czy będzie w zestawie przystawka którą dokładamy do obrazu do automatycznej kalibracji czy będzie trzeba coś dokupić dodatkowo) Ogólnie to jak wygląda hierarchia nowych Toshib wyżej jest UL863 czy WL 768 nie patrząc na 3d?
Zastanawiam się również jak Tosbiby z resolution+ radzą sobie z sygnałem SD względem przykładowo plazmy G30- kto wygrywa?
Zobaczymy jaką cene będzie miał UL863 gdyyż narazie widnieje tylko w euroagd za 3799 zł w wersji 42 cale a mam nadzieje że na ceneo zbliży się do 3000 zł. W każdym razie model zapowiada się bardzo ciekawie także czekam z niecierpliwością co sobą zaprezentuje (obraz)
 
Ostatnia edycja:

frodo998

New member
odpowiadając na Twoje pytania:

PROLED32 - to seria YL i WL (Cevo Engine)
PROLED512 - ZL1 (Cevo Engine)
i tylko te modele mają całkowicie darmową Auto Kalibrację
 

micmus

Member
Bez reklam
Tak też trochę myślałem, że to za piękne aby w takich cenach był proled a nie zwygłe Edge. Tak czy inaczej model UL863 mimo wszystko zapowiada się ciekawie. Tylko w takim razie czy UL863 różnie się w jakimkolwiek stopniu samym obrazem względem vl748 (poziomem czerni, skalowaniem itp) Zastanawiające jest również czy omoawiane Toshiby, które mają ponoć rewelacyjną czerń według testów kiki'ego prezentują w ciemnych pomieszczeniach ten sam poziom co plazma panasonica G30 czy mimo wszystko czerń panasonica to inna półka. Jakby oglądać w nocy ciemne sceny na Toschibie (vl748,Ul 863, Wl768 a Panasonicu G30 to jak to wypadnie oraz jak wypadnie konfrontacja przykładowo obrazu z naziemnej cyfrowej Plazma G30 vs Toshiba z resolution+ jak również powłoka antyodblaskowa Toshiba vs Plazma G30? :)

Podsumowując bo się rozpędziłem:

1. Czerń w pomieszczeniu całkowicie zaciemnionym Toshiba vs Panasonic G30 ?
2. Czerń w pomieszczeniu mocno oświetlonym (dzień lato) Toshiba vs Panasonic G30 ?
3. Skalowanie SD Toschiba Resolution+ vs Panasonic G30 ?
4. Powłoka antyrefleksowa Toshiba vs Panasonic G30
5. Różnica w samym obrazie 2d w Toshibach Vl748, Wl768 = nowy Ul863 ?
 
Ostatnia edycja:

micmus

Member
Bez reklam
A byłbyś wstanie kiki odpowiedzić na moje pytania z poprzedniego postu mając na uwadzę recenzowane przez Ciebie nowe Tosbiby WL oraz VL względem Plazmy G30?

Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
1. Czerń w pomieszczeniu całkowicie zaciemnionym Toshiba vs Panasonic G30 ?
- lepsza w Panasonic G 30

2. Czerń w pomieszczeniu mocno oświetlonym (dzień lato) Toshiba vs Panasonic G30 ?
- lepsza na Toshiba

3. Skalowanie SD Toshiba Resolution+ vs Panasonic G30 ?
- blisko remisu ale całość zależy od bitrate.

4. Powłoka antyrefleksowa Toshiba vs Panasonic G30
- remis

5. Różnica w samym obrazie 2d w Toshibach Vl748, Wl768 = nowy Ul863 ?
- nie wiem jak wjadę na testy będę wiedział.
 

micmus

Member
Bez reklam
Dzięki bardzo. Uważam, że te informacje były cenne nie tylko dla mnie ale i dla innych szukających TV w cenie około 3000 zł za 42 cale. Bardzo mi to porównanie (plazma Panasonic G30 vs LCD Toshiba) pomogło i czekam na testy nowych seri UL.
 

AS00

New member
Witam.Miał ktoś do czynienia z modelem SL833/863.Jak ten TV wypada w zestawieniu z innymi modelami z nowej rodziny Toshiby.Jestem na etapie zakupu nowego TV i nie mogę się zdecydować między tą Toshibą 46'' a plazmą LG 50PZ570S....
 

jagodzi

New member
Co z tym Testem WL/YL 863??? Miałbyć juz kilka tygodni temu?:)

Jestem praktycznie zdecydowany na model 46WL863, jednak nie znam miejsca gdzie mógłbym go obejżec i kupić:( Model 46YL863 jest do kupienia w sieci EURO AGD RTV niestety na razie tylko wysyłkowo przez internet...

Według TOSHIBA Polska, istnieją róznice pomiędzy serią YL i WL:

- brak okularów w serii WL
- brak 'Konwersji 2D-3D z Depth Control' w serii YL
- brak 'Trybu 24p: Standardowy | Wygładzony' w serii YL

Toshiba Polska - Porównanie produktów

Zastanawiam się czy to rzeczywiste fakty czy błąd na stronie:)))
 
Do góry