40SL736 brak synchronizacji na TVN

Incubus

New member
Jestem nowym posiadaczem telewizora Toshiba 40SL736.
Wczoraj po dostrojeniu do stacji analogowych i cyfrowych zauwazyłem następujący problem.
Na wszystkich stacjach TVN-owskich brak synchronizacji audio-wideo ( obraz opóźniony o ok. 8 sk. w stosunku do dźwieku) na kanałach cyfrowych.
Telewizja osiedlowa, ok. 60 kanałow cyfrowych i ok. 50 kanałów analogowych.
Posiadam również telewizor Funai HD Ready na któwym ten problem nie występuje.
Porównując objaw ten na obu odbiornikach zauważyłem że fonia jest przekazywana na obu odbiornikach równoczesnie , jednak obraz wyświetlany na Toshibie jest ok. 8 sek. opóźniony w stounku do Funai-a.
Próbowałem różnych ustawień przy strojeniu na Polskę, Niemcy, inne. Próbowałem różnych ustawień audio w telewizorze , jednak brak synchronizacji był taki sam. Pozostałe kanały cyfrowe "chodzą" idealnie.
Zaobserwowałem że przy przełączając na kanały TVN-owski odbiornik potrzebuje troche więcej czasu na dostrojenie.
Dzwoniłem do operatora kablówki ale mam zapewnienie że po ich stronie jest wszystko dobrze.
Nie ukrywam że jestem trochę zaniepokojony tym problemem, gdyż zdecydowałe się na tę markę TV po wielu analizach i opiniach. Dzwoniłem do serwisu , obiecali skontaktować się z producentem bo nie wiedzieli jak mi pomóc. Pozostałe kanały cyfrowe i analogowe bajka. Tylko ten TVN.
Proszę o jakąkolwiek pomoc.
 

destructor

New member
Bez reklam
Wydaje mi się że nie powinieneś grzebać w ustawieniach audio a video, skoro to różnica w obrazie jest. Jednak 8 sekund to mnóstwo czasu. Próbowałeś inne źródła cyfrowe? Np. bluray, PC? Przez euro i przez hdmi dla porównania?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
O takim problemie jeszcze nie słyszałem żeby tak duże było opóźnienie. Napisz na PW dostaniesz kontakt do Toshiba Polska.
 

Incubus

New member
Wszystko inne działa dobrze. Jedyny problem jest ze wszystkimi stacjami TVN ( bez wyjątku). Przez HDMI i inne złącza ( filmy, gry itp) jest ok.
Myślałem żeby odebrać stacje TVN w inny sposób. Ale nie mam dekodera żeby podłączyć przez HDMI. Nie wiem czy w Łodzi działa już naziemna telewizja cyfrowa. Wtedy mógłbym podłaczyć alternatywna antene i sprawdziłbym czy wina nie leży po stronie operatora kablówki. Po za tym jednym defektem TV jest super
 

Incubus

New member
Nie . Zwykła kablówka osiedlowa na ok 10 000 abonamentów. 58 kanałów cyfrowych. Sygnał dostarczany przez operatora kablówki kablem antenowym do mieszkania i bez żadnego dekodera podłączany bezpośrednio do wejścia antenowego telewizora.
Jak nie ma jeszcze w Łodzi naziemnej telewizji cyfrowej, żeby sprawdzić dekodowanie tv. , to zostaje mi tylko zapakowanie go i pojechanie do znajomych na inne osiedle, czy u niech będzie dobrze.
W ostateczności zmiana operatora sieci który dostarczy sygnał wraz z dekoderem i podłączenie go przez HDMI. A miało być tak pięknie :-(
 

Incubus

New member
Chyba znalazłem problem. Dotarłem do innych odbiorców "mojej" kablówki którzy maja taki sam problem z Sharpami Soniakami i innymi TV. Usłyszałem że technicy w nasze kablówce nie wiedzą o czym mówią i co robią. I co jakiś czas podrzucają nam taka albo inną "żabę". A najgorsze jest to że maja jedną odpowiedź "tylko u Pana coś jest nie tak inni odbiorcy nie zgłaszali usterek" i tak mówili wszystkim. Może razem coś zdziałamy.
 
Do góry