toshibka mi umiera?

brizer

New member
Witam,
Od pewnego czasu mój tv lcd ( toshiba 52z3030 ) ma problem z wyświetlaniem obrazu. Objawia się to zniekształceniami obrazu: poziome linie ( 4 szerokości 1/4 ekranu każda ) powodujące jednoczesne kilkukrotne wyświetlanie tego samego obrazu z utratą rozdzielczości, umiejscowione w środku oraz prawej stronie ekranu. sorry za taki opis, ale nie pozwolono dodać zdjęć - wrzucę jak tylko będzie to możiwe.


Po włączeniu tv taki obraz utrzymuje się przez ok 5-10 min. Następnie efekt ustępuje i tylko czasami mrugnie ostrzegawczo w trakcie oglądania.
W mojej ocenie wygląda to tak, jak umierające podświetlenie - ale nie znam się na tym.
Dlatego kierują zapytanie do szanownych forumowiczów z prośbą o pomoc...
Co się dzieje z moim tv?
Czy to nadaje się do naprawy, czy raczej rozejrzeć się za nowym tv?
Dodam jeszcze, że źródła z których obraz dociera do tv to ps3 i dekoder aster, podłączone bezpośrednio do tv oddzielnymi kablami hdmi. Efekt występuje w obu przypadkach.
Wydaje mi się, że wewnątrz tv coś się nagrzewa ( może właśnie podświetlenie - lampy etc. ) i jak się już nagrzeje to działa dobrze... choć obserwuję z czasem wydłużanie tego okresu tj. niepoprawnego wyświetlania obrazu... a dziś doszło do stanu, w którym rzadko kiedy mam czysty obraz

pozdrawiam i dziękuję za każdą podpowiedź..
 
Do góry