PC - TV (Thoshiba Regza AV Series) po HDMI dziwne zaniki obrazu

Najkon

New member
Witam serdecznie,

Dziś postanowiłem podłączyć swój TV ( Thosiba Regza AV Series ) pod komputer kablem HDMI. Wszystko przebiegło elegancko, i jestem z tego okrutnie zadowolony!
Niestety podczas grania, czy oglądania filmu na telewizorze w FULL SCRENIE raz na jakiś czas ni to regularnie, po prostu ot tak zanika obraz. Przy tym zabiegu nie występuje żaden komunikat. TV nie pokazuje żadnej informacji. Jest to zanik na ok. 5 - 6 sekund i obraz wraca do normy. Nie dzieje się to raz, tylko cały czas w różnych odstępach czasowych. Lecz jak mówiłem tylko i wyłącznie podczas oglądania filmu na full screnie, lub podczas grania w grę (full screen). A tak na gołym pulpicie, czy filmie zmiejszonym do rozmiarów okienka (czyt. polowa ekranu TV) nic takiego się nie dzieje.

Czym to może być spowodowane? Temperatura na GPU jest ok. 58-67 stopni.. tylko. Tak mam na monitorze podczas grania w StarCraft-a II.
Podczas tych zaników na TV monitor nic nie wskazuje. Obraz jak był tak jest stale ten sam (na monitorze).. nie zanika wraz z TV. Wygaszacz ekranu wyłączony.

System to Win 7 (x64). Karta graficzna GeForce 8600 GT
 

Najkon

New member
sprawdzałeś kable ?

tzn? Kable są dobrze wetknięte, kable są nowe. I jak wspomniałem wyżej owe zjawisko nie dzieje się, gdy mam włączony sam pulpit. A TV pracuje na rozdzielczości 1920x1080P.
Zmiejszałem rozdzielczość nawet na 1280x720P ale również takie samo zachowanie.
 

humppa

New member
Witam serdecznie.
Mam dokladnie tak samo.
Laptop posiada wyjscie HDMI i wszystko jest dobrze dopoki nie odpale gry.
Telewizor to plazma Panasonic P42ST60E a laptop to Sony VGN-AW11Z.
Kabel High Speed Vivanco o dlugosci 1,5 m.
Nie ma tez znaczenia rozdzielczosc ustawiona w grze czy wlaczenie badz wylaczenie trybu gry w telewizorze.
Myslalem ze to moze kwestia odswiezania lub odchylania ale rozne warianty sprawdzalem.
Potrafi byc tak ze przez kilka minut wszytko jest ok ale nie wiem dlaczego :sad:
 
Do góry