Toshiba 40SL733 - jak włączyc 100 Hz ?

janoBD

New member
Witam,

szukałem w ustawieniach gdzie sie tylko da i albo jestem głupi albo coś przeoczyłem - nie moge nigdzie znalezc jak można włączyc odświeżanie 100Hz, TV ciągle działa w systemie 50Hz a nie ukrywam że podczas oglądania meczów przydałoby się wykorzystac maksymalne możliwości jakie daje ten tv.

Z góry dzięki za podpowiedzi, domyślam się że rozwiązanie może byc proste.
Pozdrawiam.
 

mensir67pl

Member
Bez reklam
Witam,

szukałem w ustawieniach gdzie sie tylko da i albo jestem głupi albo coś przeoczyłem - nie moge nigdzie znalezc jak można włączyc odświeżanie 100Hz, TV ciągle działa w systemie 50Hz a nie ukrywam że podczas oglądania meczów przydałoby się wykorzystac maksymalne możliwości jakie daje ten tv.

Z góry dzięki za podpowiedzi, domyślam się że rozwiązanie może byc proste.
Pozdrawiam.

i będzie dalej działa w 50Hz a nie powielaj tego co 95% ludzi ..... nie jest to odświeżanie

bo i po co [panele lcd] nie migoczą



poczytaj do czego służy 100 Hz w Tv LCD
 
Ostatnia edycja:

janoBD

New member
i będzie dalej działa w 50Hz a nie powielaj tego co 95% ludzi ..... nie jest to odświeżanie

bo i po co [panele lcd] nie migoczą



poczytaj do czego służy 100 Hz w Tv LCD


Moje pytanie jest proste - skoro producent pozwala oglądac tv w trybie 50 lub 100Hz to chciałbym po prostu włączyc 100 Hz i sam stwierdzic czy to cos zmienia czy nie (do czego służy 100Hz wiem).
Nie pytam też czy lepsza jest plazma czy LCD bo ja już wybrałem, żadnej propagandy nie potrzebuję. Na plaźmie w moich warunkach oświetleniowych nic bym nie widział a jeśli chodzi o odwzorowanie kolorów i kontrast SL733 oferuje baaardzo przyzwiote - nie mam uwag.
Może któryś z posiadaczy/użytkowników SL733 więcej się bawił swoim TV i wie jak rozwiązac ten błahy wydawałoby się problem?
Pozdrawiam!
 

jancio

New member
Problem nie "wydawałoby się błahy", a nieistniejący.
100Hz to Active Vision M100.
Info wyświetlane na ekranie pokazuje parametry sygnału WEJŚCIOWEGO, nie obrobionego przez elektronikę telewizora. Stąd, jeśli wpuszczamy sygnał 50Hz, to będzie podawać 50Hz, niezaleznie czy AVM100 jest on czy off.
 

grzesch

New member
Problem nie "wydawałoby się błahy", a nieistniejący.
100Hz to Active Vision M100.
Info wyświetlane na ekranie pokazuje parametry sygnału WEJŚCIOWEGO, nie obrobionego przez elektronikę telewizora. Stąd, jeśli wpuszczamy sygnał 50Hz, to będzie podawać 50Hz, niezaleznie czy AVM100 jest on czy off.

Dokładnie tak jak piszesz - dodam tylko, że u mnie z Arivy po hdmi leci 60Hz, więc po obróbce jest 120Hz ale już z tunera SAT po hdmi leci 50Hz.
Niestety potwierdziły się testy i nasz TV nie radzi sobie z sygnałem 1080 24p - u mnie przycina się trochę.
Pozdr
 

destructor

New member
Bez reklam
Trochę dziwne że to TV sobie nie radzi z tym sygnałem. Mnie się zawsze wydawało że to wina źródła, czyli blu-ray/PC a nie TV.
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Tv absolutnie sobie RADZI z 24p a Wam rwie bo:
macie zamiast 24hz ustawione 50/60hz do materiału 23.976
macie ustawione 24hz a Wasz player ma niską tolerancję hz lub/i nie potrafi przyśpieszyć 23.976 do 24fps (tzn. dopasować odświeżania do fps)

Jeśli zapodacie z np. kompa film 23.976 fps i wymusicie odświeżanie 23hz z odpowiednimi timingami żeby było to 23.976cośtam hz (więcej na doom9 w wątku o madvr renderer) żeby się pokrywało, to będzie idealnie płynnie. Bawiłem się tym tv z kompem i gra jak talala. Druga opcja to albo pogonienie filmu do 24fps przez reclock, zakup playera z większą tolerancją hz lub takiego który robi to samo co reclock.

p.s. z doom9 dowiedziałem się że filmy bd które są w 23.976 fps ,tak naprawdę kręcone były w 24fps, tylko specjalnie je zwalniają żeby pasowało do formatu ntsc. Co za dziwny świat.
 

grzesch

New member
Tv absolutnie sobie RADZI z 24p a Wam rwie bo:
macie zamiast 24hz ustawione 50/60hz do materiału 23.976

Mam włączone 24p i właśnie odwrotnie - jak mi rwie wyłączam 24p i jest ok.

macie ustawione 24hz a Wasz player ma niską tolerancję hz lub/i nie potrafi przyśpieszyć 23.976 do 24fps (tzn. dopasować odświeżania do fps)
Na TV Sharp 46 cali u sąsiada ten sam film chodzi płynnie z tego samego odtwarzacza.
Nie pisałem, że wszystkie filmy przy ust. 24p się tną - tylko niektóre.
Na niemieckim forum Toshiby ten problem był opisywany - ale myślę, że to kwestia softu :wink:
Na weekend będę miał blueray-a to sprawdzę dokładnie.

Pozdr
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
No właśnie soft - tu może być problem bo Niemcy sobie łykną go z cyfrowej tv w Polsce to nie wiem. W serwisie Toshiby w Wawie powiedzieli mi że nie ma opcji żeby podesłali bo....Toshiba im nie udostępnia firmware...no comment.
 

jancio

New member
Do SierzantHarris - ponieważ dopiero zaczynam zgłębiać temat odtwarzania filmów HD przez PC (hdmi) - czy możesz zamieścić linki do jakichś konkretnych informacji/forów/tutoriali, co warto, czego nie?
Widzę że masz temat obczajony nieźle :)
jancio
 
Do góry