Toshiba 37XV733 - ustawienie się nie zapisuje

bartas225

New member
Witam, mam telewizor Toshiba 37XV733 i mam problem. Mianowicie gdy sobie ustawiam opcję "stabilizacja obrazu" to wszystko działa, potem wyłączam telewizor, włączam go jeszcze raz i to ustawienie jest na domyślnej pozycji - jednym słowem, ta opcja po wyłączeniu i włączeniu telewizora się resetuje. Dlaczego?
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
U mnie na czterdziestce się zapisywało - softu raczej sobie nie zaaktualizujesz bo musiałbyś mieszkać w Niemczech bo z tego co wiem to w Polsce się nie da (oj dzwoniłem po serwisach, dzwoniłem - powiedzieli że im Toshiba nie daje żadnych softów...). Trudno wyczuć.
 

destructor

New member
Bez reklam
Na pewno się resetuje? Zwróć uwagę że dla każdego wejścia i dla każdego trybu ustawienia są inne to daje niemałą liczbę kombinacji ustawień. Może ustawiasz np. na kinowym a tv ci się włącza automatycznie na standardowym i jego ustawienia ci pokazuje. Też na początku tak myślałem że się resetuje ale jednak nie.
 

bartas225

New member
Na pewno się resetuje, tylko ta jedna opcja. TV włączam na HDMI 1, zawsze jest tryb AutoView, i zawsze opcja "stabilizacja obrazu" przestawia się z automatyczne, na wyłączone. To samo jest na telewizji cyfrowej, z tym że tutaj chcę żeby było "wygładzone", a jak na złość, przestawia się na "automatyczne"...
EDIT: Hmmm... Jak wyłączę ActiveVision M100, to jak ponownie uruchomię telewizor, ta opcja jest włączona, ale jak wyłączę np. Resolution+, wyłączę i włączę TV, to jest to wyłączone.
 
Ostatnia edycja:

destructor

New member
Bez reklam
Robię tak:
Właczam TV.
Przestawiam pilotem na HDMI2 (przycisk obok zera)
Włączam sygnał na HDMI2 (u mnie akurat na 2 jest bluray) i leci cały czas coś tam sobie.
Wciskam MENU na pilocie i:
- przestawiam na AutoView
- przestawiam Stabilizację obrazu z Automatyczny na Wygładzony
Wciskam MENU aby wyjść z menu lub RETURN (z pilota)

Wyłączam TV z pilota (bluraya nie wyłączam).
Włączam TV z pilota.
Wybieram MENU z pilota i sprawdzam AutoView i Stabilizację i są takie jek przed chwilą ustawiłem.

Robisz tak samo?

Stabilizacja Obrazu automatyczny jest tylko na AutoView. Na Filmowym czy innym nie ma. Więc może w międzyczasie ktoś się po prostu bawił jakimś ustawieniem, które ma wpływ na zmianę parametru Stabilizacji. Wystarczy przeglądać Filmowy/Standardowy/AutoView... to parametr Stabilizacji będzie się zmieniał, pomimo że nie wyjdziemy z Menu co miałoby oznaczać zatwierdzenie opcji.

Zrób tak jak napisałem wyżej i zobacz czy ci Stabilizacja zostanie na takiej jaką ustawiłeś.
 
Ostatnia edycja:

bartas225

New member
Zrobiłem tak jak napisałeś, tylko przełączyłem na HDMI 1 (tam mam Xboxa), i po wyłączeniu i włączeniu TV stabilizacja przełączyła się z "wygładzony" na "wyłączony" :(
To samo dzieje się a ActiveVision, jeżeli tą opcję wyłączę, to po ponownym uruchomieniu ona się włącza...
Aha, na dynamicznym ustawieniu jest tak samo, z tą różnicą że tam z wygładzonego przełącza się na standardowy
EDIT: A może telewizor jest uszkodzony, bo bez włączonego activevision i redukcji szumów bardzo widać smużenie, a przecież TV ma czas reakcji 5ms, więc nie powinno być widać smużenia, prawda?
EDIT 2: Wysłałem maila do pomocy technicznej, zobaczymy co odpowiedzą. Przy okazji spytałem o możliwość aktualizacji softu.
 
Ostatnia edycja:

bartas225

New member
Ok, według pomocy technicznej telewizor może być uszkodzony, bo smużenie nie powinno występować w tym modelu, ale może po prostu za bardzo się próbuję zobaczyć to smużenie? Np. jak gram w GTA4 i patrzę na latarnie, przesuwam kamerę, to na ułamek sekundy widzę obok tak jakby ducha tej latarni.
 

destructor

New member
Bez reklam
No ja duchów nie widziałem na Gears of War. Ale mniejsza o duchy. TV nie trzyma ustawień. Chyba czeka cie naprawa. Lub jesli kupowałeś w sklepie i mają tam jeszcze te tv to pogadaj i niech ci dadzą się pobawić drugim modelem chociaż żebyś zobaczył czy trzyma ustawienia.
 

bartas225

New member
Ustawienia się zapisywały kiedyś. Tak jest od pewnego czasu, nie pamiętam dokładnie kiedy. Ja widziałem duchy w Gears of War, może jestem po prostu wrazliwy na takie rzeczy? Jutro sprawdzę czy smużenie występuje (programem na kompa którego podłączę przez HDMI) na Samsungi LE37C650, jeżeli nie będzie smużyło to dzwonię do serwisu. Chociaż w sumie i tak trzeba się skontaktować, przez te ustawienia...
Nie wiesz może czy taki serwis wykonuje naprawy (ew. jakieś oględziny sprzętu) w domu? Nie za bardzo widzi mi się przewiezienie takiego telewizora, bez pudełka, w samochodzie osobowym. Dzięki za pomoc ;)
BTW. Może spróbuję jeszcze zrobić reset do ustawień fabrycznych?
 

destructor

New member
Bez reklam
Musisz skontaktować się z serwisem i spytać o takie rzeczy, spróbuj poprosić o wizytę w domu.

Smużenie w Gears of War przy obracaniu na padzie? Przecież to się za szybko nie obraca. Spróbuj nie używać AutoView, weź standardowy czy coś. Na Standardowym mi się najlepiej gra w gry, natomiast filmy z bluray na skalibrownych parametrach. Albo ustaw Do Gier.
 
Ostatnia edycja:

bartas225

New member
może nie było to taki płynne smużenie, ale duch był widoczny. Sprawdziłem tym programem na Samsungu (LE37C650, czas reakcji 4ms) rodziców, i smuży tak samo, o ile nie bardziej. Sprawdzałem na dwóch kablach HDMI, jest tak samo. Może po prostu jestem przewrażliwiony pod tym względem?
EDIT: Zresetowałem TV, ustawienia się już zapisują, przy okazji support ma nowszy soft niż 10.1.41.4
 
Ostatnia edycja:
Do góry