Toshiba 40xv733 brzęczenie-buczenie...czy ktos tez to ma??

_arek_

New member
Zakupiłem swoja toske ok tygodnia temu... Jak na razie jestem bardzo zadowolony tzn w sumie bylem bo juz nie jestem tak do końca...

Ostatnio kiedy położyłem się już do wyrka i dźwięk był bardzo cicho usłyszałem bzyczenie-brzęczenie lub może bardziej buczenie.... Nie jest to slyszalne na wszystkich kanałach, zaobserwowałem ze jest większe kiedy na ekranie są wyswietlane dodatkowo jakies informacje np napisy lub same jakieś napisy albo np informacje na pasku itp.

Brzęczy (buczy) tez mocniej kiedy pokazywany jest jakiś jasny obraz z duża ilością bieli, jasności...

Czy ktoś tez coś takiego ma??

Jestem już trochę zły na to bo do tej pory naprawdę było ok świetny jak dla mnie obraz itd.

Może to być coś podobnego co występuje w samsungach??
 

maciek26

New member
Mi troszke buczy przy konkretnych wartosciach oswietlenia.. Gdy ustawie podswietlanie na poziomie 53-54 telewizor dziala bezszelestnie :D Sprobuj poruszac suwaczkiem
 

_arek_

New member
Poruszałem suwaczkiem i niestety nic nie pomaga... Dalej występuje to buczenie, jest to strasznie denerwujące bo nie można normalnie oglądać TV wieczorkiem....

Z drugiej strony takie przyciemnienie podświetlenia tez chyba nie jest normalnym zabiegiem bo chyba nie po to kupowaliśmy tv żeby teraz się ograniczać z ustawieniami przy oglądaniu...

Moze ktoś ma jeszcze jakieś propozycje, czy już tylko serwis pozostaje... Nie chciałbym się rozstawiać jednak z moim tv.....

Czy wiecie jak są załatwiane usługi serwisowe,zawsze trzeba oddawać tv czy przychodzi jakaś ekipa do domku, dodam może ze tv zakupiony w MM....
 

_arek_

New member
Sygnał idzie z wejscia antenowego? Po podłączeniu bluray lub kompa masz tak samo?


Tak sygnał idzie przez kabelek antenowy z talerza do dekodera cyfry a później przez "kabel euro" do TV....

Wieczorkiem sprawdzę czy objawy są po podpięciu kompa przez hdmi bo innego playera nie mam...

Jeśli okaże się ze takowe buczenie nie występuje po podpięciu kompa to jakie mogą być jego powody, jak to usunąć o ile jest taka możliwość....
 

destructor

New member
Bez reklam
Ja tak miałem przy antenowym połączeniu ale przez ten wtyk antenowy w TV. W tej chwili przy podłączeniu euro tego nie mam. Choć wymieniono mi kabel antenowy od gniazdka do dekodera bo podobno nie miał odpowiednich parametrów (dałem za niego około 70zł, eh).
 

_arek_

New member
No wiec miale chwile czasu i sprawdzilem... Przy podlaczeniu laptopa przez hdmi o ogladnieciu kilku filmow nie zaobserwowalem ww dolegliwosci....

Ma ktos moze jakies pomysly co zrobic bo mnie strasznie irytuja te "odglosy" podczas wieczornego ogladania TV....
 
Do góry