Ktora Toshibe wybrać?

lostDesper

New member
Witajcie, szukam telewizora do PS3, X360 i Cyfrowego Polsatu po Hdmi. Wybór padł na Toshibę 40 cali. Mam konkretne modele i nie wiem, który wybrać.

40XV733DG (to samo czy to oznaczenie cos oznacza?)
40XV733
40LV733
40LV733F (czy to oznaczenie coś oznacza? chodzi mi o to F)
42XV635D

Między tymi modelami się zastanawiam a rozpiętość w cenach nawet ok 500zł wynosi, więc nie wiem, czy do czegoś warto dopłacać itd. Nie interesuje mnie odtwarzanie filmów z USB, czy jakiś internet w Tv. Po prostu żeby był dobry do PS3 i do tego cyfrowego polsatu.
http://www.ceneo.pl/6507717http://www.ceneo.pl/6507717

Pozdrawiam
 

josephik

New member
xv733 to najwyższy model z tych co podałeś
ja mam taki i jestem zadowolony
również mam CP, kanały zwykłe wyglądają bardzo dobrze a HD po prostu piknie :p
TV nie posiada bajerów o których wspominałeś i chyba dlatego jest taki tani
szczerze mogę go polecić
co do tych literek to oznaczenie kraju
bodajże w Niemczech jest z D ale niczym się nie różnią
 

lucasik.m

New member
42XV635D maja rodzice u mnie podmiety do eNki swietny jest, a 40XV733 kupilem sobie, nie widze roznicy oba stanowczo polecam
za ta kase nie znajdziesz u konkurencji nic lepszego !!
 

Kampaj

New member
Bez reklam
Tak jak kolega wspomniał na górze, duzych różnic nie ma.
40XV733 ma lepsze kąty widzenia i opcje bezprzewodowe.
Poszukaj to może znajdziesz jeszcze nowe sztuki zeszłoocznego moelu 42ZV635, który ma system 240Hz, który ma nawet większą ostrość niż 240Hz:p i gra jakby mial budowany głośnik basowy.
42XV635 ma wyjście na głośnik basowy,bo nie pamiętam?
XV733 maja na pewno:)
 

rasa

New member
Witam,

Również zastanawiam się nad wyborem LCD i przeglądając fora znalazłem dużo pozytywnych informacji na temat telewizorów Toshiba. Chciałbym się dowiedzieć czy jest znacząca różnica w jakości obrazu między modelami 40XV733 (CCFL) oraz 40SL733 (LED)? Jak te modele wypadają w porównaniu z LCD Panasonic TX-L37G20 lub Samsung LE40C650?

rasa
 

guzu

New member
Dziś w Saturnie z Złotych widziałem obok siebie 46XV733 oraz 42SL738 i dla mnie przepaść jest ogromna między tymi TV na korzyść SL. Ta czerń, ostrość i kontrast po prostu nokautowały XV. Jestem laikiem, ale dla mnie to ogromna różnica a byłem pewny brać XV, teraz mam dylemat... Grały oczywiście jakieś reklamówki Toshiby.
 

rasa

New member
Porównywałem dzisiaj w sklepie 40SL733 z TX-L37G20 i jak dla mnie Panasonic oferuje znacznie lepszą jakość obrazu (wyświetlana była jakaś reklamówka HD Samsunga). To co nie podobało mi się w Toshibie to granatowa czerń (urok matrycy PVA) i nierównomierne podświetlenie. Błyszcząca matryca Toshiby prezentuje się okazale ale matowa (Panasonic) jest chyba praktyczniejsza. Odwzorowanie kolorów w Panasonicu bardziej przypadło mi do gustu (ale w sklepie przy jednych ustawieniach ciężko to porównywać). Niestety ale nie miałem okazji zobaczyć jak telewizory radzą sobie ze skalowaniem obrazu. Czy ktoś może się wypowiedzieć w tej kwestii?
 
Do góry