Telewizor 55-60 cali, Toshiba 55WL 753G vs Sony KDL 60ex700

nasdaq

New member
Witam,
generalnie jak w temacie postu. Ostatnio zakupilem Philipsa 46PFL9704 ktory zawisl w sypialni i wszystkim ktorzy pomogli w wybporze bardzo dziekuje gdyz jestem zadowolony z zakupy.
Tymczasem przede mna wybor telewizora do salonu. Juz pare miesiecy poruszalem ta kwestie. . Wtedy zastanawialem sie pomiedzy plazma Panasonica a Toshiba 55zv635. Obydwa modele nie sa juz produkowane a ja postanowilem ze w salonie zawisnie TV o przekatnej minimum 55 cali. Maksymalny budzet 10k pln.
Przypomne warunki:
Pokoj 20m2, , srednio naslonecnziony. Odleglosc 6 metrow, Sygnal Cyfra + i glownie sport z kanalow HD. Czasem jakis film z HBO, Canal + albo z DVD. Sport to jakies 70-80% ogladania a reszta newsy i wiadomosci, filmy rzadko.
Obecnie mam dwa typy: Toshiba 55WL 753G albo SOny KDL 60ex700. Zauwazylem ze nowe plazmy Panasonica 58 cali kosztuja w okolicach 13k pln a wiec powyzej mojego budzetu. Do 10k pln od 55 cali mozna kupic jeszcze tylko LG oraz Samsunga a jakos nie moge sie przelamac do zadnej z tych firm chyba ze szanowni forumowicze przekonaja mnie ze warto.
Tak wiec co sadzicie? Ktory TV wybrac a moze macie jakis innych faworytow w tej cenie. Nie mam jakis mega szczegolnych wymagan. 3D absolutnie mnie nie interesuje a obraz chcialbym zeby byl bez smuzenia i plynnie mozna bylo ogladac pilke nozna i siatkowke:) Duzy ekran to jednak mysle jest to i dlatego sklaniam sie do ktorys z tych modeli.
Prosze o opinie i pozdrawiam
 

slawek-

New member
Ja stałem przed podobnym wyborem i choć jeszcze zwlekam z zamówieniem, to wypiszę te argumenty, które dla mnie były istotne.

1. +Toshiba: WL to najwyższa linia w ofercie Toshiby, natomiast EX to najniższa seria wśród wprowadzonej jakiś czas temu gamy literkaX.

2. +Sony: Ten model ma matową matrycę, Toshiba ma połysk.

3. +Toshiba: WL ma proste, konserwatywne menu, eleganckie i ascetyczne. Sony to choinka z wieloma różnymi podejściami do wyglądu interfejsu, niewygodna w obsłudze i z XrossMediaBar, który mi osobiście się nie podoba.

4. +Toshiba: WL ma dołączony Wi-Fi dongle, EX nie ma.

5. +Toshiba: Jest o 1.5cm cieńsza.
 

nasdaq

New member
Toshiba 55WL 753 G vs Sony KDL 60ex700

Witam,
dziekuje za glos w dyskusji. Mam jeszcze pytanie czy udalo sie Tobie slawek obydwa telewizory potestowac na sygnale z kablowki badz C+ ?
Nie ukrywam ze cienkosc TV nie jest dla mnie rzecza jakos szczegolnie istotna. W sumie ubolewam nad tym ze nie sa to TV z podswietleniem strefowym a wtedy bylyby zapewne grubsze o kilka centymetrow:)Kwestia gadzetow i bajerow tez jest dla mnie mniej istotna. Co do matrycy to akurat ja preferowalbym matowa:)
Bylem ostatnio w Saturnie i Toshiba byla na ekspozycji. Niestety tylko z sygnalu z BR wiec ciezko cokolwiek powiedziec. Sprzedawca powiedzial ze Sony sie nie umywa do tej Toski ale dla mnie najwazniejsza weryfikacja obrazu. Koles chyba troche ise znal na rzeczy bo tez mowil ze jestes zdziwiony iz wycofali Toske 685 z pelnym podswietleniem LED...:)
A czy ktos z szanownych forumowiczow mial okazje porownac obydwa TV?
Pozdrawiam
P.S. A tak w ogole patrzylem tez na plazmy Panasonica. Kolory piekne i naturalne tylko ze 58 cali V20 kosztuje 13k pln co jest poza moim zasiegiem niestety:(
 

slawek-

New member
Niestety nie widziałem ich odtwarzających nic innego niż BR. Pan w MediaMarkt powiedział, że nie ma takiej możliwości i tyle. Dla mnie przy poszukiwaniach najistotniejszym argumentem była jakość przetwarzania sygnału SD i w tym temacie polecono mi właśnie Toshibę i Sony, dlatego ich się trzymam.

Jeśli tzw. bajery nie są istotne, to tym bardziej klasyczne menu Toshiby będzie się lepiej prezentowało.

Hm, nie wspomnieliśmy o jeszcze jednej istotnej różnicy. EX700 to 100Hz, WL753 to 200Hz. To może też wskazać kierunek, zależnie od preferencji (a wspominałeś o sporcie).

Dalej się nie wypowiadam, bo skończyły mi się kompetencje :)
 

agrestowy

Member
Powiem szczerze, że zastanawiałem się nad tymi dwoma również jednak w wielkości 46'. A od jakiegoś tygodnia jestem posiadaczem 46WL753G. Wbrew pozorom ta matryca podczas wyświetlania obrazu nie odbija tak mocno światła - w jakimś stopniu ulega ono rozproszeniu w pierwszej warstwie ekranu. Jednak mat to mat i nie ma co z tym konkurować. Rozumiem, że posiadasz zestaw kina domowego lub subwoofera chociaż? Gdyż niskie tony w Tośce są na, powiedziałbym 0 poziomie :)

Jeżeli jeszcze nie dokonałeś zakupu to spójrz na to:
Toshiba 55SV685D -Gw 2 lata,FULL HD,200Hz,LED ! (1256458720) - Aukcje internetowe Allegro

Pozdrawiam,
 

nasdaq

New member
Witam,
dzieki za dotychczasowe uwagi. Rzeczywiscie wyboru jeszcze nie dokonalem. Kasell rozumime ze warto doplacic ten 1000 pln do modelu SV. Jakos jest rzeczywiscie warta tej doplaty, tak? No w koncu to full led... Chyba rzeczywiscie sie zdecyduje....
A jeszcze pytanko rozumiem ze wszelkie plazmy Samsunga badz LG 55-60 cali ktore mozna do 10k pln dostac beda gorzej odbierac niz te TV ?
Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W takich warunkach nawet przez chwilę nie powinieneś się zastanawiać
Tylko poprosić o prezentację w domu
Na prezentacje powinieneś poprosić o :
63 c7000 Samsunga
60le822 Sharpa
55wl753 Toshiba
Sam najlepiej do tych warunków określisz w swoim
domu preferencje
 

nasdaq

New member
Dzieki za sugestie. Sharp odpada bo przekraczamy budzet. Samsunga nie znam..... Kiki ale chyba skoro udalo sie znalezc jeszcze toske SV 685 to bedzie to lepszy wybor, mimo iz nieco drozszy, od WL753 ?
Pozdrawiam
 

nasdaq

New member
Jeszcze pytanko do agrrestowego. Jak ogolnie oceniasz zakupiony sprzet? Jak sygnal SD i czy nie ma smuzenia? Pytam bo ogladam duzo sportu (pilka nozna i siatkowka). Jak czern i w ogole naturalnosc obrazu....
Pozdrawiam i z gory dzieki za uwagi
 

nasdaq

New member
Witam,
no niestety wyglada na to ze tej Toski SV juz nie ma i nie bedzie.... Wlasciwie po ozstaje 55WL bo z tego co piszecie to o Sonym EX mozna zapomniec. Sharp ktorego proponowal Kiki jest niestety za drogi i to byloby na tyle. Oczywiscie chcialbym Plazme Panasa V w rozmiarze 58 cali ale niestety skok cenowy miedzy 50 a 58 cali jest ogromny a mnie interesuje przyjemnosc ogladania na duzej przekatnej przy budzecie max 10k. Zapytam sie jeszcze jak ogolnie oceniacie WL pod katem smuzenia (mam nadzieje ze go nie ma), jako takiej czerni i natrualnosci jak na LCD.... Pytanie glownie do Agrestowego i Kiki... W przyszlym tygodniu jesli nie pojawi sie SV na horyzoncie to chcialbym sfinalizowac zakup....
Dzieki za odpowiedzi
Pozdrawiam
 

agrestowy

Member
Jeszcze pytanko do agrrestowego. Jak ogolnie oceniasz zakupiony sprzet? Jak sygnal SD i czy nie ma smuzenia? Pytam bo ogladam duzo sportu (pilka nozna i siatkowka). Jak czern i w ogole naturalnosc obrazu....
Pozdrawiam i z gory dzieki za uwagi

No więc tak ogólnie oceniam bardzo dobrze:
1. Byłem w szoku, że matryca mimo swojej struktury nie odbija tak bardzo światła. Co w przypadku Sharpa LE822 było moim zdaniem nie do przyjęcia - ale to kwestia gustu.
2. Sygnał SD - bezkonkurencyjny - nikt nie robi lepszych skalerów niż Toshiba i to naprawdę działa. Resolution + i Active Vision M200HD naprawdę robią przyzwoitą robotę - mimo tych dwóch systemów nie odnosi się wrażenia, że sceny są aż za płynne. (co nie wątpliwie widać w Samsungach). Czas reakcji matrycy to 5ms GTG co nie jest jakimś oszałamiającym wynikiem. Ale mimo wszystko przy F1 smużenia nie widziałem, jak również przy piłce nożnej. Ale tak naprawdę to wszystko zależy od indywidualnych spostrzeżeń. Z tego co się orientuje to SV ma tą samą matrycę - różnica jest w podświetleniu.
3. Czerń idealna na wprost, pod kątem (>45-60 stopni) niestety już widać w niewielkim stopniu szarości - ale wydaje mi się, że to właśnie wina podświetlenia krawędziowego. W SV tego nie zauważysz.
4. Dźwięk jest i tyle - ja musiałem podłączyć SUBa (z głośników Logitecha do komputera) aby móc przyjemnie oglądać TV. W SV masz naprawdę przyzwoity system głośników zaprojektowany przez Onkyo.
5. Suma-summarum jakbym miał wybierać między WL, a SV brałbym SV :) A że nie mogłem znaleźć 46SV o wiadomym pochodzeniu kupiłem 46WL.

Pzdr.
 

Kampaj

New member
Bez reklam
Ja brałbym dla siebie model 55ZV635 bo mnie zaczarował:p
Tak jak kapsell pisze seria SV to najwyższa półka. Swego czasu był to najlepszy Tv w Polsce. Moim zdaniem teraz LG 3D jest najlepszy:)
No ale strasznie drogi jest:D
W modelu WL masz natomiast pełny internet w dodatku(o czym napisałem zisiaj w nowym temacie) i moduł WiFi kartonie:p
60sonego też dobrze świeci.
 

nasdaq

New member
Witam,
dzieki za opinie i podpowiedzi. Wciaz sprawa niewyjasniona odnosnie SV ale strasznie to sie przedluza i nadal nie wiadomo czy bedzie. W zwiazku z tym podjalem decyzje o zamowieniu 55WL. Mysle ze wybor jest pewnym kompromisem a wielkosc matrycy da duza przyjemnosc ogladania. Oczywiscie widzialem dzisiaj tez Panasa 50V ale tak jak pisalem wygrywa wielkosc matrycy no i stosunek jakosci do ceny wydaje sie na dobrym poziomie...
Pozdrawiam
 

framer

New member
EX700 , WL756 czy C6500

Witaj nasdaq,

Minęło już sporo czasu, podjąłeś decyzję ?

Jeżeli tak napisz co kupiłeś i podziel się wrażeniami.

Sam zastanawiam się teraz nad wyborem i mam ten sam dylemat:


Wyboru wielkiego nie mam, zważywszy na założony budżet 8k i przekątna minimum 55" biorę pod uwagę 3 modele:

1. Sony 60EX700
2. Toshiba 55WL753
3. Samsung 55C6500

Toshibę stawiałem na 1 miejscu, ale przeczytałem kilka testów w których wypadła przeciętnie jak na LED TV średniej klasy i moje emocje trochę zjechały.

Jestem z Krakowa i niestety na żywo jej teraz nigdzie nie uświadczy. Oglądałem natomiast SONY 60EX700 i wypadł bardzo interesująco w porównaniu z Plazmą LG60PK950 - moim zdaniem znacznie korzystniej.

Początkowo po lekturze tego forum całkowicie odrzucałem samsunga, ale traf chciał że na televisioninfo_com Television Reviews - HDTV, LCD, Plasma Free Expert buying guide and ratings - TelevisionInfo_com wpadło mi w oczy kilka testów samsunga i wiedziony ciekawością pogrzebałem trochę w sieci. Okazuje się że model 55c6500 wypada całkiem nieźle.

Twoje uwagi i spostrzeżenia na żywo byłyby mile widziane i może ułatwiły by podjęcie decyzji

Pozdrawiam,
 
Do góry